Вітаміни для пам'яті та концентрації
Стреси, інтенсивний ритм життя, великі розумові та фізичні навантаження впливають на роботу головного мозку. Багато людей скаржаться на погіршення тривалої та короткочасної пам'яті, зниження концентрації та когнітивних здібностей, відчувають труднощі щодо нової інформації. Препарати для покращення пам'яті - Вітаміни, які можуть стимулювати мозкову діяльність, надавати на організм загальнозміцнюючу дію.
Вітаміни, що покращують роботу головного мозку
Сьогодні фармацевтична промисловість пропонує різноманітні вітаміни для мозку, які містять мікро-, макроелементи, рослинні екстракти Вітаміни та добавки, які вважаються найбільш ефективними для підтримки мозку, пам'яті, когнітивних функцій, такі:
-
В1 – позитивно впливає на пам'ять, концентрацію уваги, підвищує стійкість до стресових чинників;
-
В2 – запобігає стресу, знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера;
-
В4 – бере участь у відновленні та будівництві клітин головного мозку, покращує якість нічного сну;
-
В5 – відіграє у синтезі нейромедіаторів, необхідні для підтримки повноцінної мозкової діяльності;
-
В6 – позитивно впливає на настрій, допомагає долати тривожність і стрес;
-
В9 – дуже впливає на синтез нейротрансмітерів;
-
гінкго білоба - знижує ризик вікової деменції, захищає головний мозок від стресових факторів;
-
глютамін – покращує концентрацію пам'яті та уваги, позитивно впливає на когнітивні функції;
-
карнітин збільшує працездатність, життєвий тонус, покращує настрій.
Роль головного мозку в організмі людини
Головний мозок контролює та здійснює свідому та несвідому життєдіяльність людини. Він координує дихання, серцевий ритм, тиск, терморегуляцію, отримує, аналізує та обробляє інформацію. Також цей орган контролює рух та пози, підтримує вищі психічні функції:
-
розмовляти;
-
пам'ять;
-
інтелект;
-
увага;
-
поведінка.
Чинники, які провокують погіршення пам'яті та уваги
Вітаміни для пам'яті та роботи мозку доцільно приймати, якщо ви відчуваєте, що ці показники погіршуються. Зверніть увагу, що призначати прийом таких препаратів уповноважений виключно лікар невролог. Саме він проводить огляд, збирає анамнез та підбирає вигляд, форму, дозування вітамінів, визначає тривалість їхнього прийому.
Чому погіршується пам'ять та концентрація? Негативний вплив на ці показники можуть мати наступні патогенні фактори:
-
тривале високе психоемоційне та фізичне навантаження;
-
вживання алкоголю та наркотиків;
-
дефіцит вітамінів групи В та інших важливих для здоров'я мікроелементів;
-
хірургічні втручання, виконані під загальним наркозом;
-
постійний недолік сну, що провокує нервове виснаження;
-
депресивні та тривожні стани.
Вітаміни для покращення пам'яті можуть знадобитися пацієнтам, які нещодавно перенесли інсульт, черепно-мозкову травму. Також їх призначають людям із деякими хронічними захворюваннями: цукровим діабетом, енцефалітом, хворобами щитовидної залози, адже у таких пацієнтів часто погіршуються пам'ять та концентрація. Прийом вітамінів для пам'яті є ефективною профілактикою хвороби Альцгеймера у похилому віці. Зверніть увагу: на погіршення роботи мозку можуть вказувати такі неспецифічні симптоми:
-
регулярні запаморочення;
-
часті головні болі;
-
шум, дзвін, закладеність у вухах;
-
погіршення концентрації;
-
неприємні відчуття під час руху очним яблуком;
-
труднощі з концентрацією та запам'ятовуванням інформації;
-
поганий настрій та емоційна лабільність.
Вітаміни для пам'яті та мозку
Вітаміни для пам'яті та мозку необхідні людям різного віку: дітям, студентам, дорослим людям, пенсіонерам. Їх випускають українські та зарубіжні фармацевтичні компанії, у тому числі:
-
Apnas Natural;
-
Country Life;
-
Dr. Oil;
-
NOW Foods;
-
Orthomol;
-
Solgar;
-
Swiss Energy;
-
Аксональ;
-
Біляріум;
-
Біомакс;
-
Віноксин;
-
Віохелс Гінкго;
-
Ілан Фарм;
-
Кохлеатон;
-
Мемокор та інші.
Біологічно активні добавки, які покращують функції головного мозку, мають низку важливих переваг:
-
Безпека вживання. Більшість БАДів для мозку та пам'яті містять вітаміни, мінерали, рослинні екстракти, які фактично не викликають серйозних побічних ефектів.
-
Відсутність у складі глютену та лактози. Тому їх можуть приймати пацієнти з непереносимістю цих компонентів, більшість вітамінів для пам'яті підходять для веганів і вегетаріанців.
-
Накопичувальний ефект. Більшість подібних добавок необхідно вживати курсами 2 – 6 місяців, адже вони не викликають звикання та синдрому відміни. Зверніть увагу, що перші позитивні результати можна побачити через 2 – 3 тижні після початку курсу.
-
Можливість поєднання з іншими препаратами. Часто лікарі неврологи призначають прийом вітамінів для пам'яті у комплексі з нейропротекторами. Це забезпечує комплексний вплив на цереброваскулярні патології, знижує ризик розвитку когнітивних спотворень.
Форми випуску
Вітаміни для пам'яті випускають у різних формах. Найчастіше фармацевтичні компанії пропонують капсули та таблетки без смаку та запаху, ковтати які легко та зручно. Охарактеризуємо інші форми препаратів із цієї категорії:
-
Порошок у саше або стику (Зест Меморі Віт, Ортомол). Там містяться гранули, які необхідно розчинити у певній кількості води, щоб приготувати вітамінний напій.
-
Гелі (Супрадин Лецитин гель). Як правило, мають приємний смак, легко ковтаються, містять комплекс вітамінів, мінералів та інших компонентів, що покращують стан головного мозку.
-
Пастилки (Свісс Енерджі, Супрадін Розумняшки). На смак нагадують цукерки, ідеально підходять для дітей, які відмовляються приймати таблетки та капсули.
-
Сиропи та олії (Періакід, Вітатон Мульомега, Смарт Омега Бебі). Найчастіше призначається для дітей та містить поліненасичені жирні кислоти Омега-3, які можуть позитивно впливати на діяльність головного мозку.
-
Спреї (Енерджі Спрей, Форте Стрес). Інноваційні вітаміни для поліпшення пам'яті та концентрації розпорошуються в порожнину рота та засвоюються через слизові оболонки.
Показання до застосування
Вітаміни для підтримки пам'яті та мозкової діяльності призначаються людям різних вікових категорій. Фахівець може призначити їх:
-
учням та студентам під час великих розумових навантажень;
-
людям, які зазнають високих розумових навантажень та стресу;
-
людям похилого віку для профілактики когнітивних порушень.
Рекомендації неврологів щодо призначення
Неврологи призначають вітаміни для пам'яті та концентрації після огляду пацієнта, збору анамнезу. Також можна буде здати аналізи крові на вміст вітамінів D, В12, фолієвої кислоти. Виходячи з їх результатів, фахівець розрахує дозування та призначить курс прийому. Зверніть увагу, що такі препарати не призначаються:
Багато вітамінів для мозку не бажано приймати в комплексі з антикоагулянтами та антиагрегантами, антидепресантами та препаратами, спрямованими на пом'якшення симптоматики хвороби Альцгеймера.
Список використаної літератури
2023. Булеца Б.А., Адамчо Н.Н. До питання про лікування хворих з когнітивними порушеннями препаратом гінкго.
2022. Бурчинський С.Г., Калініченко М.А. Нейрогеропротекція у неврологічній практиці: нові можливості.
2022. Янченко Є. Психологічне вивчення пам’яті людей похилого віку.
FAQ
Які вітаміни пити для мозку та пам'яті?
Для мозку та пам'яті можна приймати такі вітаміни: Доппельгерц Актив Гінкго Білоба, Доппельгерц Актив Женьшень + В, Апнас Натурал Максі Пам'ять, Зест Мультивітамін 50+ та інші добавки.
Які ціни на вітаміни, що покращують роботу мозку?
Ціни на ці препарати залежать від багатьох факторів: технології виробництва, країни-імпортера, форми випуску, концентрації речовин, що діють. В онлайн аптеці Доброго Дня вони розпочинаються від 39 грн. 90 коп.
Відмова від відповідальності
Аптека Доброго Дня публікує актуальну та достовірну інформацію на сайті, але навіть ретельне її вивчення не є підставою замінити візит до лікаря самолікуванням. Адміністрація маркетплейсу АДД не несе відповідальності за можливі наслідки використання опублікованої інформації.