Лишай – це інфекція, збудниками якої можуть бути грибки, а також є вірусна форма. Тому і ліки від лишаю застосовують різні. Вони відрізняються діючими речовинами, адже грибки пригнічуються одними засобами, а віруси — зовсім іншими. Вони є взаємозамінними.
Медикаменти для лікування цього дерматологічного захворювання використовують різні, все залежить від форми та типу хвороби. У жодному разі без допомоги лікаря в цьому випадку не обійтись. Тільки лікар повинен визначити за характером та швидкістю виникнення висипів, якими саме лікарськими засобами прибрати інфекцію.
Що таке лишай та як його успішно лікувати?
Організм людини регулярно уражається різними вірусами та бактеріями. Ступінь стійкості безпосередньо залежить від того, наскільки міцний вироблений імунітет, який спосіб життя веде людина, які має супутні захворювання. Лишай - одне з інфекційних захворювань, яке вражає покриви шкіри.
У будь-якому випадку лишай доставляє пацієнту певний дискомфорт, адже на шкірі з'являються різні плями, вузлики, папули, які можуть відрізнятися за:
-
розміром;
-
кольором;
-
формою.
Вони можуть не тільки викликати суб'єктивний психологічний дискомфорт від зниження привабливості тіла, а й доставляти інші неприємні відчуття у вигляді лущення, сухості, подразнення, сверблячки. У деяких випадках, як індивідуальна реакція організму, можуть виникати й інші симптоми розладів здоров'я. Тому залишати все на самоплив не можна, потрібно обов'язково підібрати правильний засіб від лишаю.
Особливо неприємним є той факт, що лишай може важко піддаватися лікуванню. Захворювання може бути періодичним, тобто регулярно виникати через зниження природних захисних сил організму. Також наявність цієї хвороби може призвести до розвитку вторинної інфекції шкіри, коли крім основного збудника починають активну діяльність інші патогени.
Причини виникнення лишаю
Організм будь-якої людини постійно піддається атакам вірусів та бактерій. Але в одних людей відразу ж розвивається захворювання, а в інших - ні. Основні причини, в результаті яких потрібно шукати хороші ліки від лишаю:
-
недотримання елементарних правил гігієни;
-
підвищена активність роботи потових та сальних залоз;
-
гормональні збої;
-
неправильна робота ендокринної системи;
-
аутоімунні хвороби в анамнезі пацієнта;
-
постійні стреси, емоційні навантаження;
-
підвищені фізичні навантаження;
-
переохолодження;
-
схильність до алергічних реакцій;
-
захворювання травної системи.
Також має місце такий фактор, як регулярний контакт із тваринами, особливо безпритульними, які вже мають це захворювання, адже деякі форми передаються людині.
Симптоми та види лишая
Перш ніж вибирати засіб від лишая людині, потрібно уточнити, яка це інфекція - грибкова або вірусна. Існують як заразні види лишаю, так і незаразні. Заразними переважно є грибкові форми. Захворіти на такий лишай можна через рукостискання, контакт із ураженою ділянкою шкіри людини або тварини, спільне використання різних побутових предметів.
Згідно з загальноприйнятою класифікацією, розрізняють різні форми захворювання, під кожну з яких призначається і конкретна схема лікування:
-
Оперізуючий – частіше вражає дітей та людей похилого віку, може виникнути після контакту з хворим на вітрянку;
-
Стригучий – грибкова інфекція, яку часто переносять бездомні тварини, часто страждають від такого захворювання співробітники с/г ферм, зоопарків, розплідниківу у ветклініках;
-
Різнокольоровий – заразна форма;
-
Рожевий - незаразний тип лишаю, який виникає зазвичай внаслідок алергічної схильності;
-
Плаский червоний – розвивається внаслідок збоїв фізичного чи психічного здоров'я, у тому числі на тлі гіпертонії, діабету, токсичної алергії, частіше буває у ротовій порожнині та на губах;
-
Білий - не заразний, зазвичай викликаний дефіцитом меланіну в шкірних покривах;
-
Лускатий (висівкоподібний) — його часто називають псоріазом, що розвивається на тлі захворювань нервової системи, а також при генетичній схильності, як ускладнення після різних інфекцій;
-
Мокнучий – називається екземою, що зазвичай виникає при наявності збоїв у ендокриннії системі, психічних захворюваннях, у якості місцевої реакції організму;
-
Лінійний – таким лишаєм частіше хворіють діти віком до 2-3 років;
-
Блискучий – не заразна форма алергічної реакції організму.
Кожному виду притаманні свої симптоми. При оперізуючому з'являються рожеві папули в області ребер. Може виникати пропасниця, загальна слабкість. Стригучий має чіткі контури бульбашок, уражену ділянку шкіри свербить.
При різнобарвному лишаї з'являються невеликі плями бурого, рожевого, жовтого кольору, вони мають нерівні краї, сверблять. Рожевий поширюється по всьому тілу бляшками до 5 см. Плаский має чітку структуру кілець, ліній, гірлянд.
Засоби від лишаю в асортименті нашої аптеки
Залежно від того, які виявлені симптоми, який поставлений діагноз, лікар призначає кілька препаратів. Терапія може включати як місцеві мазі, креми, шампуні, так і таблетки для внутрішнього прийому.
У продажу в аптеці доступні такі засоби від лишаю:
-
протигрибкової природи, що пригнічують клітини грибків;
-
глюкокортикоїдні препарати – знімають запальні процеси, зменшують свербіж, прибирають почервоніння шкіри;
-
противірусні – діють лише у відношенні вірусних іноагентів;
-
імуномодулятори – сприяють зміцненню імунітету та підвищенню природної стійкості організму до впливу вірусів та інфекцій;
-
антигістамінні засоби, що знижують алергічну реакцію організму.
Найбільш популярними препаратами від лишаю, що ефективно застосовуються в сучасній фармакології, є Клотримазол, Мікосептин, Міконазол, Кетоконазол, Ітраконазол, Тербінафін, Фуцис, Сульсена, Стерокорт, Молескін, Дермовейт, Реаферон, Інтерлок, Неовір.
Список використаної літератури
-
Горбунцев В.В. Комплексна диференційована терапія хворих з різними клінічними формами маласезіозу шкіри // Дерматовенерол. Косметол. Сексопатол.- 2003.- №1-4(6). - С. 5-10.
-
Мамчур В.І., Федотов В.П., Мамчур Л.А., Дюдюн А.Д. Етіотропна фармакотерапія мікозів (проти грибка засоби): Метод. річком.- Дніпропетровськ, 2000.- 163 с.
-
Сергєєв А.Ю., Сергєєв Ю.В. Грибкові інфекції: Посібник для лікарів. - М.: Біном, 2003. - 400 с.
-
Сергєєв Ю.В., Шпігель Б.І., Сергєєв А.Ю. Фармако терапія мікозів. - М.: Медицина для всіх, 003. - 200 с.
Популярні питання
Як позбутися лишаю?
Точно встановити причину та форму за допомогою лікаря, після чого слідувати схемі лікування.
Яка найкраща мазь від лишаю?
Та, яка підходить до конкретної форми лишая. Це може бути Клотримазол, Тербінафін, Ламізил.
Як відрізнити дерматит від лишаю?
Лишай має специфічні симптоми на шкірі, наприклад, певне забарвлення, розташування чи форму плям.
Що допомагає від лишаю?
Мазі, шампуні, препарати для підтримки імунітету та усунення алергічних реакцій, спреї, гелі. Вибір робить лікар з огляду на форму захворювання.
Чого не можна їсти при лишаї?
Потрібно виключити всі продукти бродіння, а також солодке, гостре, солоне, алкоголь, жирну їжу.