Левоком — інструкція, застосування, дозування та побічні ефекти
Левоком належить до класу комбінованих допамінергічних препаратів, які призначаються пацієнтам, що страждають на хворобу Паркінсона. Випускається у формі пігулок. Є рецептурним засобом, приймати його можна лише за вказівкою лікаря. На нашому сайті ви можете купити Левоком у різному дозуванні, що дозволяє підібрати лікарський засіб, який буде максимально ефективним для конкретного пацієнта.
Склад і механізм дії
Левоком є двокомпонентним комбінованим препаратом. Дієвими речовинами в ньому є карбідопа (25 мг) та леводопа (250 мг в одній таблетці). Крім того, до складу входять барвник типу «індиго», магнію стеарат, мікрокристалічна целюлоза, кукурудзяний крохмаль.
Експерти вважають, що хвороба Паркінсона виникає через нестачу в організмі допаміну, який виконує функцію нейромедіатора. Він виробляється в мозкових клітинах і використовується для контролю за м'язовою активністю. Якщо допамін не виробляється або його недостатньо, то у пацієнта спостерігаються рухові розлади.
До складу Левокому входить леводопа, яка при потраплянні в організм перетворюється на допамін внаслідок декарбоксилювання в клітинах центральної нервової системи. Завдяки цьому усувається нестача цієї речовини в організмі. Карбідопа, що міститься в препараті, перешкоджає церебральному декарбоксилюванню леводопи. У результаті активна речовина потрапляє в головний мозок, що підвищує ефективність препарату та знижує симптоми захворювання.
Варто зазначити, що Левоком досить швидко вбирається в кров, після чого відбуваються процеси метаболізму, а дієві речовини виводяться через нирки. Максимальна концентрація препарату в крові настає через 60–90 хвилин після приймання.
Показання до застосування
Левоком застосовують для зниження синдромів хвороби Паркінсона та нормалізації рухової активності. Призначається дорослим, не підходить для дітей.
Форми випуску та дозування
Випускається у вигляді таблеток, які мають блакитний колір та невеликі вкраплення. Використовується для внутрішнього застосування. Дозування підбирається лікарем залежно від стану пацієнта. Загалом людям, які тільки починають лікування, призначають половину таблетки 1-2 рази на добу. Приймати препарат треба після їди, щоб підвищити ефективність його всмоктування. Надалі дозу можна збільшити до цілої таблетки на добу або через день. Максимальне дозування — 8 пігулок.
Варто зазначити, що терапевтичний ефект настає досить швидко та триває впродовж доби. Ефективна доза досягається протягом 7 днів. У разі підтримувальної терапії дозування вибирає лікар залежно від стану пацієнта.
Протипоказання та побічні ефекти
Як протипоказання в інструкції вказана індивідуальна непереносність до компонентів та активної речовини. Також не варто приймати препарат у разі наявності у пацієнта:
- ниркової та печінкової недостатності;
- тяжких психозів;
- дерматозів та інших недіагностованих новоутворень на шкірі;
- меланоми в анамнезі;
- глаукоми;
- гострого інсульту;
- серцевої аритмії.
Не можна приймати Левоком паралельно з неселективними інгібіторами моноаміну оксидази. Їх варто припинити вживати приблизно за 2 тижні до запланованого лікування. Побічні ефекти:
- Нудота та блювання.
- Посмикування м'язів, мимовільні рухи.
- Психози, параноїдні симптоми.
- Гіперсексуальність, підвищення лібідо.
- Оніміння кінцівок.
- Підвищена сонливість.
- Тремор рук.
- Головний біль, високий рівень втомлюваності.
У деяких випадках у пацієнтів можуть спостерігатися судоми, галюцинації та зниження здатності до мислення. Варто зазначити, що цей лікарський засіб погано поєднується з іншими препаратами, зокрема з анестетиками, антидепресантами, антигіпертензивними речовинами.
Висновок
Левоком — спеціалізований препарат, який призначають для боротьби з симптомами хвороби Паркінсона. Є рецептурним засобом. Приймати його необхідно тільки після детальної консультації з лікарем.
Умови зберігання
Зберігати Левоком потрібно при кімнатній температурі в недоступному для дітей місці.
Популярні питання
Для чого призначають Левоком?
Його призначають для боротьби з симптомами хвороби Паркінсона.
Як швидко діє препарат?
Максимальна концентрація в крові спостерігається через півтори години після приймання.
Чи можна приймати препарат при вагітності?
Необхідно проконсультуватися з лікарем. Загалом цей препарат не рекомендований вагітним і жінкам, які годують груддю.
Чи можна поєднувати препарат та алкоголь?
Робити це рекомендується.
Чи має Левоком наркотичний ефект?
Не має.
Чи можна приймати за кермом?
Робити це не рекомендується, оскільки серед побічних ефектів вказані неконтрольовані рухи, галюцинації, підвищена сонливість.
Препарат відпускається за рецептом?
Так, Левоком є рецептурним препаратом і призначається лікарем.
Список використаної літератури:
- Державний реєстр лікарських засобів України
- Компендіум 2024 — довідник лікарських препаратів
- Наказ МОЗ України «Про затвердження протоколів провізора (фармацевта)»
- Клінічна фармакологія: підручник / За ред. О. Я. Бабака, О. М. Біловола, І. С. Чекмана. — К.: Медицина, 2010