Декатилен
У боротьбі з інфекціями, які одночасно торкаються ротової порожнини та горла, важливо використовувати перевірені часом медичні засоби, такі як Декатилен. Препарат має кілька форм випуску та два діючі компоненти, при цьому підходить дорослим та дітям з 4 років, тому активно використовується у стоматологічній практиці та отоларингології. Обов'язково потрібно проконсультуватись з лікарем перед початком застосування, щоб визначити першопричину болю у горлі та ступінь тяжкості стану, але купити таблетки Декатилен можна і без рецепта. У нас на сайті представлені оптимальні пропозиції за ціною, також ви можете ознайомитися з інструкцією, щоб лікуватися усвідомлено та без ризиків.
Склад та форма випуску
У розпорядженні покупців є три різновиди лікарського засобу - пігулки для розсмоктування, льодяники та спрей. Переважно пацієнти використовують таблетки Декатилен, у складі яких присутні 0,03 мг дибукаїну гідрохлориду і 0,25 мг деквалінію хлориду, а також допоміжні елементи: безводний колоїдний діоксид кремнію, стеарат магнію, Е 420, м'ята перцева у вигляді масла і додатково її ароматизатор, тальк. В одному блістері з алюмінію є 10 таблеток, в упаковці – 2-4 пластини з інструкцією.
Фармакологічна дія
Препарат відноситься до категорії комбінованих за рахунок наявності одразу двох активних інгредієнтів. Після потрапляння діючих речовин в організм вдається:
-
зменшити больовий синдром;
-
полегшити процес ковтання;
-
прибрати набряклість та інші ознаки запалення;
-
нейтралізувати патогенні мікроорганізми;
-
прискорити відновлення після стоматологічних втручань.
Показання до застосування
Потрібно чітко розуміти, від чого Декатилен допомагає перед покупкою. Основними свідченнями є:
-
фарингіт, гінгівіт, ларингіт, тонзиліт та інші запальні хвороби ЛОР-органів;
-
стоматит;
-
кандидоз;
-
змішані форми захворювань ротової області та горла;
-
деякі види ангіни – лакунарна та Плаута-Венсана;
-
видалення зубів (якщо є неприємний запах з рота) та мигдаликів.
Інструкція по застосуванню
При розвитку захворювань, від яких допомагає Декатилен, можна розпочинати курс лікування, при цьому слід дотримуватись ряду правил:
-
не розжовувати – таблетки потрібно повільно розсмоктувати;
-
дотримуватись дозування – дітям від 4 років – по 1 таб. 8 разів на день (6 разів на день, коли симптоми ослабнуть), дорослим та підліткам від 12 років – по 1 таблетці 10-12 разів на день (6 разів на день при зниженні больового синдрому);
-
не пити, не їсти та не чистити зуби протягом півгодини після розсмоктування ліків або зрошення зони ураження спреєм;
-
не давати препарат дітям віком до 4 років;
-
звернутися до лікаря, якщо через п'ять днів не спостерігається покращення самопочуття – переважно лікування займає 2-3 дні.
Детальний виклад рекомендацій щодо застосування таблеток Декатилен, як і склад, зазначаються в інструкції виробника. Допускається використання при цукровому діабеті та вагітності, якщо користь терапії перевершує небезпеку для плода. У лактаційний період від цього засобу краще відмовитися через відсутність результатів клінічних досліджень ефективності та безпеки у цієї категорії пацієнтів.
Протипоказання та побічні ефекти
Використовувати альтернативні ліки від болю у горлі належить пацієнтам, у яких спостерігається посилена імунна реакція на хлорид бензалконію або алергія на інші четвертинні амонієві сполуки. Заборонено розсмоктувати таблетки Декатилен також при непереносимості будь-якого інгредієнта зі складу та віком менше 4 років. До прийому потрібно перевірити термін придатності лікарського засобу та оглянути упаковку – блістер повинен не мати пошкоджень та зберігатись при температурі до +25 градусів Цельсія.
Переносимість у таблетованого засобу хороша, але можуть виявлятися такі побічні реакції:
-
висипання;
-
свербіж;
-
ушкодження цілісності слизової оболонки;
-
печіння в горлі та ротовій порожнині;
-
виразка тканин;
-
неприємні відчуття у горлі
В інструкції із застосування Декатилену передбачено часте використання (кожні 2 години), але ймовірність передозування існує. Її можна розпізнати по нападу блювання, сильної нудоти, у важких випадках (коли препарат не скасовують, а терапія не проводиться) розвивається некроз стравоходу та виразкова хвороба. Щоб покращити стан хворого, лікар підбирає медикаменти для усунення симптомів. У промиванні шлунка потреби немає.
Ціна та доступність
Важливо не відкладати лікування гострих запальних захворювань ротової порожнини та горла, тому при появі ознак патології у дорослої дитини потрібно звернутися до лікаря для призначення лікування. За вартістю препарат на основі хлориду деквалінію є доступним, потрібно лише правильно вибрати ресурс для замовлення. У будь-який момент ви можете уточнити ціну препарату Декатилен на цій сторінці, а також вирішити, в якій аптеці Києва таблетки, льодяники або спрей зручніше всього купити. Є варіант вибору місця для покупки і в інших містах України: Одесі, Дніпрі тощо. Отримувати рецепт для замовлення онлайн не потрібно.
Аналоги та порівняння з іншими препаратами
Широкий спектр показань Декатилену та зручність застосування – це не всі переваги цього засобу від запалення порівняно з іншими препаратами. Купити саме його в аптеці мотивують:
-
моментальний знеболюючий ефект;
-
мінімальний перелік протипоказань;
-
невисокий ризик передозування;
-
короткий курс лікування;
-
можливість застосування у педіатрії.
Найбільш близькими медикаментами щодо способу використання та фармакологічної дії є: Целіста Дуо, Деквадол та Амілар ІС. Бажано спочатку проконсультуватися з лікарем для підбору оптимальних ліків від застуди та ГРВІ з урахуванням протипоказань та медичних поєднань. Наприклад, не можна поєднувати Декатилен з блокаторами холінестерази та аніонними тенсидами.
Список використаної літератури
-
Державний реєстр лікарських засобів;
-
Анатомо-терапевтично-хімічна класифікація (ATX);
-
Нозологічна класифікація (МКХ-10);
-
Офіційна інструкція від виробника.
Популярні питання
Декатилен як приймати?
Правильно вживати препарат шляхом розсмоктування у роті (розжовувати не можна!). Якщо захворіла дитина 4-12 років, то у гострій фазі показаний прийом по 1 таб. з проміжком о третій годині, а потім – по 1 таб. через 4 години. Дорослим та дітям старше 12 років ліки призначають у дозуванні 0,25 мг через кожні 2 години, а після зниження неприємних відчуттів – по таблетці кожні 4 години.
Що краще Деквадол чи Декатилен?
Препарати мають подібний склад, фармакологічний ефект та сферу застосування. Фактично Деквадол є недорогим аналогом Декатилена, зробленим українським виробником, тоді як оригінальні ліки роблять у Швейцарії, і він коштує дорожче.
Декатилен скільки разів на день?
Аналгезуюча дія відчувається після першої дози, але для відновлення здоров'я горла і ротової порожнини необхідний системний підхід. У день дорослим та дітям від 12 років можна розсмоктувати до 12 таблеток із проміжком у дві години, а дітям від 4 років – до 8 таблеток. Коли симптоматика тонзиліту, ларингіту, стоматиту і т.д. ослабне, на добу потрібно вживати до 6 таблеток.
Декатилен до їжі чи після?
Найкраще це робити після їжі. Планувати прийом їжі потрібно таким чином, щоб протягом 30 хвилин після розсмоктування таблетки або обробки спреєм нічого не пити і не їсти, також не слід чистити зуби, щоб уникнути зниження лікарського ефекту.
Декатилен скільки днів приймати?
Кожному пацієнту потрібен різний час, щоб одужати. Середня тривалість застосування Декатилену становить 2-3 дні, але можна збільшити прийом до 5 днів. За відсутності явних покращень слід відвідати терапевта, стоматолога чи ЛОР-лікаря для корекції лікувальної програми.