Краща їжа для новонародженої дитини - молоко матері. Але нерідко його кількості не вистачає для малюка, також мама може не вигодовувати дитину за медичними показаннями. Альтернативою материнському молоку є молочна суміш. Завдяки сучасним технологіям виробникам вдається по максимуму наблизити склад дитячого харчування до молока, відтворити необхідне співвідношення білків, вуглеводів, вітамінів, жирів і інших нутрієнтів.
Що входить до складу дитячого харчування
Дуже важливо, щоб до складу молочної суміші входили компоненти, що дозволяють зміцнити дитячий імунітет, нормалізувати травлення і дати можливість маленькому організму повноцінно рости і розвиватися. Які корисні речовини включають в дитячі суміші?
Пребіотики. Головна мета - допомогти виростити в кишечнику малюка власну корисну мікрофлору. Тому більшість дитячих сумішей мають в своєму складі олігосахариди (вони найчастіше представлені у вигляді лактулози). Це особливий різновид простих вуглеводів, які надають профілактику проблем з травленням, дитячими коліками.
Пробіотики. Це не речовини, а колонії живих мікроорганізмів. Це симбіотична мікрофлора, тобто корисні лактобактерії, які потрібно вирощувати з раннього віку. Наша власна мікрофлора бере участь в процесі травлення, захищає організм від кишкових інфекцій, алергічних реакцій,стимулює дитячий імунітет.
Нуклеотиди. Це біологічно активні речовини, які складають будівельну базу молекул ДНК і РНК. Доведено, що молочні суміші з нуклеотидами дозволяють малюкові швидше набирати вагу, бути енергійним, рухливим. У таких діток рідше бувають порушення травлення, зокрема кишкові кольки.
Жирні кислоти. Речовини, без яких неможливий правильний метаболізм. Жирні кислоти особливо важливі для малюка, організм якого вибудовує всі обмінні процеси.
Вибираючи молочні суміші для малюка, обов'язково вивчайте їх склад.
Дитяче харчування: як давати правильно
Визначившись з виробником і молочною сумішшю, важливо налагодити правильний режим харчування і введення нової їжі в раціон малюка. Щоб розрахувати необхідну кількість суміші, потрібно враховувати вік, вагу дитини. Ще одне важливе правило - спостерігати за реакцією дитячого організму, його поведінкою і випорожненнями в перші дні прийому нового продукту.
Як розрахувати добову порцію:
- малюкові у віці 0-2 місяці необхідно давати 1/5 від його маси тіла (в середньому - 700 мл);
- для дитини у віці 2-4 місяців необхідно давати 1/6 від його маси тіла (в середньому - 800 мл);
- дитині 4-6 місяців дають 1/7 від його маси (в середньому - 900 мл);
- малюк від півроку і старше отримує 1/8 від маси тіла (1000 мл).
Годувати дитину сумішшю важливо не на вимогу, а за певним заданим графіком: кожні 2,5-3 години, роблячи 6-годинну нічну перерву. Якщо годувати дитячим харчуванням частіше, то суміш не буде засвоюватися повністю, а малюк не отримає весь комплекс нутрієнтів.
Як розігріти дитяче харчування
Грудне молоко по температурі наближається до температури тіла - тобто в межах 37 градусів. Суміш для малюка повинна відповідати температурному режиму материнського молока. Багато хто намагається нагріти молочну суміш в мікрохвильовій печі. Хоч цей спосіб і найефективніший, але неправильний. По-перше, важко контролювати температуру нагрівання. По-друге, мікрохвильові печі вбивають корисну мікрофлору і багато нутрієнтів.
Один з доступних і простих способів - розігрів на водяній бані. Ви можете озброїтися харчовим термометром і чітко контролювати нагрів суміші. Також є інший спосіб перевірити температуру молока. Капніть собі на руку. Суміш не повинна викликати дискомфорту - ні холоду, ні відчуття печіння. Це означає, що температура суміші відповідає температурі вашого тіла.
Також випускаються спеціальні підігрівачі для дитячого харчування в пляшечках. Багато з них є одночасно і стерилізаторами тари,тому незамінні в будинку.
Дитяче харчування: як зберігати
Крім молочних сумішей, в раціон малюка можуть входити інші продукти дитячого харчування - каші, пюре, соки. Які правила враховувати при їх зберіганні?
- навіть закриті ємності рекомендується тримати в темних і холодних місцях;
- для сухих молочних сумішей та дитячих каш небезпеку становить волога. Тому зберігати продукт потрібно в герметично закритій ємності або упаковці;
- завжди випускайте зайве повітря з упаковки, закриваючи кашу або суху суміш;
- не можна зберігати приготовані (розведені) каші і відкриті баночки з пюре в холодильнику. Через 1-2 години, якщо дитина не вжила готовий продукт, харчування потрібно викинути;
- відкриті упаковки з сухими сумішами, заварними кашами можна зберігати не більше 3 тижнів.
Дитяче харчування - де купити?
Величезний вибір дитячого харчування представлений в каталозі інтернет-аптеки Доброго Дня. На нашому сайті продаються виключно якісні та сертифіковані продукти для малюків від відомих виробників.