При різних патологічних психологічних станах кращим рішенням зазвичай стає психотерапія. Проте існують стани, при яких не можна відмовитися від медикаментозного лікування, щоб спростити життя собі і оточуючим. Одне з них - постійна тривожність і безпідставні страхи, при яких призначають транквілізатори (анксіолітики). Це психотропні засоби, які, на відміну від антидепресантів, що стимулюють діяльність нервової системи, пригнічують її, але при цьому не пригнічують позитивні емоції.
Як діють транквілізатори
Вони надають досить широкий спектр ефектів, які в цілому мають позитивний вплив на психіку. Особливості дії транквілізаторів наступні:
- основна дія - анксіолітична (зняття тривожності, очищення розуму);
- борються зі страхами і фобіями, повертаючи людину до нормального життя;
- виявляють седативний ефект;
- мають вегетостабілізуючий ефект - нормалізують серцебиття, зменшують пітливість;
- знімають м'язові спазми, тому їх часто призначають при епілепсії;
- надають гіпнотичний ефект, допомагають при різних порушеннях сну;
- допомагають при алкогольній та наркотичній абстиненції.
Коли призначають транквілізатори:
- первинні неврози;
- неврози при соматичних захворюваннях;
- психосоматичні розлади;
- панічні атаки;
- комплексне лікування хвороб серцево-судинної системи;
- хірургічні втручання (у тому числі і в стоматології);
- локальні спазми скелетних м'язів (так званий «тик»);
- судоми, в тому числі епілептичні;
- деякі форми безсоння;
- синдром відміни алкоголю.
Якими бувають транквілізатори
Хоча у цих препаратів загальна мета одна - допомогти людині позбутися страху і сумбурних думок, вони трохи відрізняються за своїм лікувальним ефектом. Тому можна виділити такі групи цих медикаментів:
- Переважно седативні анксіолітики (феназепам, мепробамат, хлозепид, амізил). Пригнічують нервову систему, мають виражену седативну, снодійну і протитривожну дію. Призначають при тривожних розладах, неврозах, безсонні.
- «Денні» (неседативні) транквілізатори (діазепам, тофізопам, мебікар, триоксазин, мезапам). Не викликають седативні ефекти на зразок розслаблення м'язів, невеликого порушення координації, сонливості, що особливо важливо для представників професій, які вимагають підвищеної концентрації уваги. Зазвичай їх призначають при легкому ступені тривожності.
- Транквілізатори з протисудомним ефектом (діазепам, феназепам). Блокують поширення епілептоїдної активності за рахунок зняття м'язової напруги.
- Транквілізатори, що допомагають при абстинентному синдромі (діазепам). Допомагають позбутися залежності від наркотичних речовин, пом'якшуючи скасування їх прийому, при цьому самі звикання практично не викликають.
Особливості прийому
Не можна змішувати з алкоголем - наслідки можуть бути різними, але не найкращими. Не можна сідати за кермо, так людина, що приймає транквілізатори, не може адекватно оцінити ступінь небезпеки. Лікарю потрібно обов'язково повідомити про прийом інших препаратів - вони можуть посилювати або, навпаки, послаблювати дію цих ліків.
Всі ці препарати надають досить сильний вплив на організм, тому без призначення лікаря не варто їх приймати. Якщо потреби в них немає, краще приймати легкі трав'яні заспокійливі у вигляді настоянок або таблеток.
Як замовити транквілізатори в Аптеці Доброго Дня
Препарати, які продаються без рецепта, можна знайти, як і будь-які інші, за допомогою пошукового рядка або вибрати з ряду запропонованих у відповідному розділі, після чого оформити замовлення. Якщо ж лікар призначив рецептурні засоби, потрібно вказати номер рецепта. Купити необхідні ліки за доступною ціною можна з будь-якого міста України - Дніпра, Києва, Миколаєва. Ми працюємо безпосередньо з багатьма перевіреними виробниками, що дозволяє нам продавати якісну продукцію недорого. Наша аптека завжди готова приємно здивувати вас своїми цінами.