Коли кров надто густа, можуть утворюватися згустки крові - тромби, що провокують серйозні захворювання аж до летального результату. Щоб цього не сталося, варто приймати засоби для розрідження крові. Основне завдання таких препаратів - зменшити в'язкість крові і підвищити її плинність за рахунок зниження вироблення еритроцитів і тромбоцитів, розчинення існуючих тромбів, а також перешкоджання склеювання кров'яних клітин і прикріплення їх до стінок кровоносних судин. Крім того, вони покращують кровопостачання серцевого м'яза, сприяють розслабленню гладкої мускулатури, знижують концентрацію уратів, що утворилися через хвороби нирок,і рівень холестерину.
При яких хворобах необхідні такі лікарські засоби
Сучасна медицина широко застосовує ці препарати при лікуванні серцево-судинних захворювань. Антиагреганти потрібні при наступних станах:
- післяопераційний період (попередження утворення тромбів);
- тромбофлебіти;
- тромбози судин сітківки;
- тромбози магістральних судин і вен;
- ішемічна хвороба серця;
- інфаркт міокарда;
- порушення мозкового кровообігу.
Такі медикаменти можуть спровокувати кровотечі, тому бажано приймати судинозміцнюючі засоби,які допомагають попередити пошкодження судин, які ще сильніше провокують утворення тромбів. Для кращого проходження кров'яних клітин можуть знадобитися антиатеросклеротичні препарати, які попереджають звуження судин через наявність холестеринових бляшок.
Як діють такі препарати
Під загальною назвою ховаються дві великі групи медикаментів, які діють по-різному. Їх механізм дії такий:
-
Антиагреганти. Головна мета цих ліків - не давати еритроцитам і тромбоцитам склеюватися, утворюючи кров'яні згустки, а також приклеюватися до стінок кровоносних судин, зменшуючи просвіт. Також вони збільшують поверхневий натяг еритроцитів, що дозволяє цим клітинам легше просуватися по судинах. Можуть накопичуватися в організмі, найчастіше призначаються у вигляді таблеток.
Ці ліки можна розділити на дві великі групи:
- засоби, які блокують рецептори тромбоцитів (плавікс, абциксимаб). Через те, що вони перешкоджають реакції рецепторів на різні фактори, які можуть спровокувати адгезію еритроцитів і тромбоцитів, не виробляється фібрин, який становить основу кров'яного згустку;
- засоби, які пригнічують ферменти тромбоцитів (плестазол, аспірин). Пригнічують дію ферментів, що відповідають за синтез тромбіну і простагландинів, тим самим підвищуючи рівень природних антиагрегантів, які виробляються людським організмом. Знижують продукування і склеювання тромбоцитів, помірно розширюють судини.
-
Тромболітики. Розщеплюють тромби, що вже утворилися, розриваючи фібринові нитки. Попереджають розростанню тромбів до розмірів, які можуть спричинити серйозні наслідки. Зазвичай застосовують у вигляді ін'єкцій.
Виділяють такі групи цих ліків:
- прямої дії (плазмін). Це препарати активованого в лабораторних умовах фібринолізину - ферменту, які здатний самостійно розчиняти фібринові нитки;
- непрямої дії (стрептокіназа, стрептодеказа, уродеказа). Це речовини, які провокують перетворення профібринолізину, який продукується в людському організмі, в фібринолізин.
Як придбати такі ліки в Аптеці Доброго Дня
Щоб купити необхідні вам якісні медикаменти, введіть їх назву в пошуковий рядок або виберіть зі списку, зазначеного в розділі групи потрібних вам препаратів. Потім вкажіть дозування, лікарську форму та кількість упаковок. Після оформлення замовлення через кошик з вами зв'яжеться менеджер для уточнення всіх деталей. Ми пропонуємо як оригінальні препарати, так і їх аналоги за доступними цінами. Також ви можете замовити необхідні ліки недорого, скориставшись нашими акційними пропозиціями. Ми доставляємо покупки, зроблені в нашій онлайн-аптеці, в будь-яке місто України - Луцьк, Київ, Полтаву.