Таблетки від похмілля: які бувають і що купити в аптечку
Таблетка від похмілля - засіб першої допомоги при абстинентному синдромі, застосовується як при алкогольному отруєнні, так і при лікуванні наслідків вживання алкоголю. Дія таких препаратів спрямована на усунення інтоксикації організму, виведення з організму алкоголю та продуктів його розпаду, покращення роботи печінки, активізацію роботи мозку та зняття больового синдрому. Таблетки від похмілля можуть замінюватися комбінацією гарного сорбенту, аспірину та пляшкою мінеральної води, проте антипохмільні препарати працюють швидше.
Симптоми, при яких потрібно застосовувати пігулки від похмілля
Основні симптоми, які прибирають пігулки від похмілля:
- головний біль;
- ломота у тілі;
- ріжучі болі у шлунку;
- важкість у печінці;
- нудота;
- блювання.
При похмілля також необхідно відновити водно-сольовий баланс, тому варто пити більше мінеральної (Миргородська, Бювет, Боржомі) чи чистої води. У той же час постарайтеся не вживати кави, яка посилює зневоднення та навантажує печінку та жовчний міхур.
Вживання алкоголю далеко не завжди закінчується похміллям, але навіть кілька ложок алкоголю шкодять печінці та мозку, тому вибравши правильну пігулку від похмілля, ви зможете звести цю шкоду до мінімуму.
- Якщо симптомів абстинентного синдрому немає, можна випити сорбент із пробіотиками та таблетку для підтримки роботи печінки.
- Якщо є нудота, можна випити препарат від нудоти або сорбент, а через годину таблетки для печінки.
- Якщо болить голова, нудить, є болючі відчуття в тілі, то спочатку необхідно зняти больовий синдром (аспірин, цитрамон, спазмалгон або парацетамол), а через 30 - 40 хвилин випити сорбент (біле вугілля).
Типи та форми препаратів від похмілля
Препарати від похмілля випускаються у різній формі, оскільки можуть мати різну дію:
- шипучі таблетки: знеболювання та сорбенти;
- порошки: для підтримки роботи печінки або покращують роботу мозку;
- таблетки: усувають неприємний запах із рота, від головного болю, нудоти;
- пастилки: видаляють неприємний запах;
- гелі: сорбенти.
Важливо пам'ятати, якщо протягом 6-8 годин не проходять такі симптоми як температура, біль у шлунку, нудота та блювання, то потрібно звернутися до лікаря.
Порошки від похмілля
Препарати від похмілля у вигляді порошку легко розчиняються у воді та швидко діють. Зазвичай це комбінація препаратів, чия дія «спалює» алкоголь в організмі, підтримує печінку та активує роботу мозку. Їх категорично не можна поєднувати з прийомом кави або енергетичних напоїв, оскільки велика ймовірність перевантажити серце або дуже підвищити тиск.
Другий варіант порошкоподібних «пігулок від похмілля» – це сорбенти, які мають вивести залишки алкоголю та продукти його розпаду з організму. У разі, якщо ви застосовуєте сорбент як засіб від похмілля, обов'язково протягом наступних 6 годин пийте багато води.
Шипучі пігулки від похмілля
Таблетки від похмілля в шипучій формі найчастіше знеболюють або прискорюють роботу мозку, іноді можуть підтримати роботу ШКТ. Діють швидко, тому що миттєво всмоктуються через стінки шлунка, і речовина, що діє, потрапляє в кров. Якщо ви збираєтеся пити сорбент, після прийому «шипучки» повинно пройти не менше 20 хвилин.
Сорбенти у вигляді пігулок від похмілля
Найчастіше у вигляді таблеток від похмілля вам запропонують активоване або біле вугілля – найпопулярніші види таблетованих сорбентів. Може здатися, що це схожі препарати, але насправді активоване вугілля – найслабше з існуючих сорбентів, і його треба приймати з розрахунку 1 таблетка на 10 кг ваги. Виходить досить пристойна жменя таблеток, тоді як біле вугілля - сильний сорбент на основі діоксиду кремнію і потрібно всього 4 таблетки на один прийом (тільки у разі дуже сильного отруєння разова доза може становити 8 таблеток).
Гелеподібні сорбенти
Їх слід випивати прямо зі стику та запивати водою. Така форма максимально ефективна і дозволяє додати в гель пробіотики та мікроелементи для покращення травлення.
Таблетки від похмілля, що освіжають дихання
Такі пігулки від похмілля можуть містити екстракт петрушки, м'яти та евкаліпту, які ефективно освіжають дихання та підлягають повільному розсмоктуванню. Жодних інших властивостей у них немає, тому найчастіше їх застосовують на «заключному» етапі боротьби з похміллям, коли потрібно виходити в люди.
Також ці препарати можуть випускатися у вигляді пастилок – їх потрібно покласти під язик та розсмоктувати. Звичайно, їх можна замінити жувальною гумкою або льодяниками, але спеціальні таблетки діють довше.
Знеболюючі пігулки від похмілля
Такі пігулки від похмілля можна розділити на три види:
- знімають біль та розріджують кров (аспірин);
- знімають біль та спазм (анальгін, спазмалгон);
- знімають біль та стимулюють (цитрамон, цитропак).
Приймати будь-який із цих видів препаратів слід відповідно до інструкції та в мінімальному ефективному дозуванні. Лікарі рекомендують насамперед використовувати аспірин, тому що він дуже ефективний саме при похмілля і зменшує больовий синдром і озноб, а за рахунок ефекту розрідження крові зменшується набряклість і швидше виводяться продукти розпаду алкоголю. З обережністю його слід застосовувати особам із підвищеною кислотністю, гастритом і виразковою хворобою.
Таблетки від похмілля антигістамінні
Найрідкісніший вид препаратів від похмілля - це ліки від алергії, які може призначити терапевт чи алерголог. Алергія на алкоголь – це досить часте явище, яке може маскуватися під звичайні симптоми похмілля (головний біль, набряклість, нудота, блювання, червоні плями на обличчі та тілі).
Найчастіше виникає після вживання вина, тому що діоксид сірки, який є консервантом у ньому, це сильний алерген. Тому якщо ви підозрюєте, що у вас саме алергічна реакція, то необхідно прийняти сорбент як першу допомогу, а через годину вже антигістамінний препарат. Також має сенс відвідати алерголога та з'ясувати, чи є у вас цей вид алергії.
Як правильно приймати пігулки від похмілля
Всі препарати від похмілля слід приймати за інструкцією та не перевищувати рекомендовані дози, сподіваючись прискорити отримання результату.
Головні засади такі:
- усунути зневоднення;
- зменшити больовий синдром;
- усунути симптоми отруєння;
- прибрати неприємний запах.
Між прийомом знеболювального та сорбенту має пройти не менше 20 хвилин, якщо це була шипуча таблетка або не менше 40 хвилин, якщо звичайна. У разі прийому сорбенту слід пройти не менше 1 години перед прийомом наступного препарату. Пастилки від неприємного запаху можна використовувати одразу, сорбент на них не впливає.
Важливо пам'ятати, що якщо симптоми алкогольного отруєння не зникають протягом 12 годин, необхідно звернутися до лікаря. Особливо це стосується болючих відчуттів, оскільки безконтрольний прийом знеболювальних препаратів може мати неприємні наслідки. Пацієнт не отримає необхідного лікування, що може посилити ситуацію.
Замовляйте пігулки від похмілля з доставкою по Україні
На маркетплейсі add.ua ви можете вибрати та замовити різноманітні пігулки від похмілля. В асортименті є сорбенти, знеболювальні препарати, засоби для покращення травлення та інші антипохмільні препарати.
У нас є необхідні документи щодо ліцензування препаратів, їх сертифікати якості та гарантії від виробника. Доставка препаратів здійснюється Новою поштою та Укрпоштою. Кур'єрська доставка та самовивіз доступні в тих містах, де є аптеки партнерів. Вартість доставки кур'єром розраховується індивідуально, а доставка по Україні відбувається за тарифами перевізника.