Препарати для лікування кісти яєчника
Кіста на яєчнику - явище не таке рідкісне, тому жінкам важливо знати, які симптоми на неї вказують, щоб вчасно діагностувати та вилікувати захворювання. У терапії хвороби застосовуються різноманітні препарати. Багато хто з них можна купити не виходячи з дому, відвідавши сайт АДД.
Що таке кісти яєчників?
Кісти – це заповнені рідиною утворення на поверхні яєчника. Вони можуть бути різних розмірів та форм і виникати з різних причин. Одні утворення не становлять небезпеки для здоров'я і з часом розсмоктуються самостійно, тоді як інші можуть призвести до серйозних наслідків для здоров'я та вимагають прийому препаратів, що розсмоктують кісти.
Кістозні утворення та їх класифікація
У гінекології кісти яєчників прийнято класифікувати так:
-
фолікулярні. Це найпоширеніший тип. Утворюється, коли фолікул на лівому чи правому яєчнику не лопається і продовжує рости.
-
Кісти жовтого тіла. З'являються на місці фолікула, що лопнув. Їхнє розсмоктування може відбуватися самостійно, але в деяких випадках такі утворення вимагають лікування за допомогою свічок від кісти яєчника.
-
Дермоїдні кісти. Містять зачатки внутрішньоутробних елементів, включаючи волосся, зуби, нігті, жирові включення.
-
Ендометріозні. Містять тканину, подібну до слизової оболонки матки.
-
Полікістозні. Є великою кількістю фолікулів на поверхні яєчника. Їхнє утворення часто пов'язане з порушенням гормонального фону.
Симптоми захворювання
Симптоми можуть відрізнятися в залежності від типу, розміру новоутворення та інших факторів. До найпоширеніших ознак захворювання належать:
-
біль та дискомфорт внизу живота;
-
маткові кровотечі;
-
зміни у менструальному циклі;
-
неприємні відчуття під час статевого акту;
-
порушення сечовипускання;
-
збільшення живота (у разі розвитку великих утворень);
-
відчуття тиску в животі або ділянці малого тазу.
Важливо також відзначити, деякі новоутворення бувають безсимптомними і виявляються випадково під час гінекологічного огляду. З цієї причини важливо регулярно відвідувати гінеколога та застосовувати призначені їм ліки для розсмоктування кісти.
Протизапальні супозиторії від кістозних утворень
На прийомі у гінеколога жінки часто чекають, що лікар призначить їм свічки для розсмоктування кісти яєчника. Насправді таких препаратів немає, а єдиним способом позбутися утворення є хірургічне втручання. Його проводять, якщо фолікул має великі розміри або викликає у лікаря побоювання.
Водночас у лікуванні хвороби широко застосовуються вагінальні супозиторії та інші гінекологічні препарати з протизапальним ефектом, які дозволяють полегшити симптоми та зупинити ріст фолікула. До них відносяться свічки із вмістом ібупрофену, диклофенаку та інших активних компонентів із групи НПЗП. З усуненням болю також непогано справляються анальгетики.
Якщо кіста має інфекційне походження, для її лікування застосовують ректальні та вагінальні супозиторії з антибіотиками.
Також гінеколог може призначити жінці гормональні контрацептиви, які дозволяють відрегулювати менструальний цикл та зменшити ризик утворення нових кіст.
Придбати медикаменти для лікування кісти яєчника та інших захворювань пропонує маркетплейс add.ua. Тут ви можете придбати від фолікулярної кісти для лікування препарати за низькими цінами із швидкою доставкою.
Список використаної літератури
-
2023. А. Марченко. Прогнозування розвитку різних новоутворень яєчників у жінок репродуктивного віку.
-
2023. В. Капралова, Д. Копітько. Сучасні питання функціональних кіст серед жінок репродуктивного віку.
-
2023. В. В. Маляр, О. О. Корчинська, С. О. Герзанич. Доброякісні новоутворення статевих органів жінки. Діагностика, лікування та профілактика.
Популярні питання
Чим зняти біль при кисті яєчника?
Зняти біль при кістозній утворенні на яєчнику можна за допомогою препаратів, що містять ібупрофен (Ібуфен, Нурофен), диклофенак (Діклокет, Диклоберл), а також свічок із парацетамолом.
Чим небезпечна кіста на яєчнику?
Кіста яєчника може становити небезпеку через ризик розриву, здатного призвести до внутрішньої кровотечі. Крім того, іноді такі утворення спричиняють безпліддя і призводять до розвитку запального процесу. Водночас не всі утворення на яєчниках становлять небезпеку. Безліч кіст - це функціональні кісти, які зазвичай розсмоктуються самостійно і не викликають проблем.