Судинорозширювальний препарат: показання, протипоказання, класифікація
Судинорозширювальний препарат є фармакологічним засобом, що викликає розслаблення гладких м'язів стінок судин, завдяки чому збільшується їх просвіт. В результаті нормалізується кровообіг. Такі медикаменти ще називають вазодилататорами. Вони розрізняються за механізмом впливу, місцем дії, активними речовинами у складі.
Судинорозширювальні препарати випускаються у формі таблеток, капсул, а також розчинів для ін'єкцій та ін.
Навіщо потрібні судинорозширювальні препарати?
Кровоносна система насичує тканини організму киснем. При звуженні судинного просвіту збільшується навантаження на міокард. У результаті розвивається гіпоксія, а це загрожує різними проблемами. Щоб цього не допустити, необхідно звернутися до лікаря. Він підбере судинорозширювальний препарат, враховуючи індивідуальні особливості стану пацієнта, його вік. Можливо також випише препарати для розрідження крові.
Найчастіше ліки для розширення судин використовують при:
- гіпертонії;
- атеросклерозі;
- стенокардії;
- діабетичної ангіопатії;
- синдромі Рейно;
- тромбофлебіті;
- різних патологіях вен;
- дисциркуляторної енцефалопатії;
- низці офтальмологічних захворювань;
- остеохондрозі;
- артрозі;
- судинної недостатності головного мозку.
Насправді препарати судинорозширювальної дії мають великий список показань. Але за безконтрольного прийому такі засоби можуть серйозно нашкодити. Використовувати їх слід суворо за призначенням лікаря та після вивчення інструкції
Якими бувають препарати для розширення судин: класифікація
В Україні список судинорозширювальних препаратів, доступних для продажу, широкий. Ці медикаменти можна розділити за впливом на такі групи:
- Міотропні. Такі судинорозширювальні ліки впливають на гладкі м'язи вен. Наприклад, Дібазол.
- Нейротропні. Дані судинорозширювальні препарати впливають на нервову регуляцію. До них можна зарахувати Ніцерголін.
- Нітрати. Мають два вищеописані ефекти. Наприклад, Нітрогліцерин.
Також можуть бути призначені як судинорозширювальні препарати алкалоїди ріжків, блокатори кальцієвих каналів, похідні пурину, інгібітори АПФ, донатори оксиду азоту, адреноблокатори та ін.
Одні медикаменти використовуються при хронічних патологіях, інші — з метою усунення гострих станів. Призначити відповідний судинорозширювальний препарат може кардіолог, окуліст, флеболог, педіатр (залежить від патології).
Є БАДи, вітаміни, які теж мають судинорозширювальний ефект, їх часто виписують як доповнення до терапії. Залежно від головного захворювання можуть бути й інші медикаменти.
Протипоказання до прийому ліків для розширення судин
Судинорозширювальні препарати при вагітності не рекомендуються до застосування. Також протипоказані дітям до одного року. Такі медикаменти повинні з обережністю використовуватися людьми похилого віку та алергіками. Не варто застосовувати навіть найбезпечніші судинорозширювальні препарати за наявності тяжких захворювань печінки та нирок. Їх призначають лише в крайніх випадках.
Побічні ефекти при прийомі судинорозширювальних ліків
Після прийому судинорозширювального препарату можливе зниження артеріального тиску. З цієї причини можуть початися нудота та запаморочення. Також до побічних ефектів можна віднести головний біль (особливо після прийому нітратів), закладеність носа, припливи крові та прискорене серцебиття.
При яких діагнозах судинорозширювальні препарати призначають найчастіше?
Розглянемо найчастіші причини, коли лікарі можуть рекомендувати приймати ліки для розширення судин:
- У разі порушення кровообігу в ногах. І тут страждають суглоби, кістки. У результаті людина може стати недієздатною. З метою терапії необхідні як препарати розширення судин нижніх кінцівок, так й ангіопротектори, спазмолітики, антикоагулянти, біогенні стимулятори.
- При порушенні кровообігу у головному мозку. З цієї причини багато людей страждають від мігрені, стають розсіяними, забудькуватими, не можуть ефективно працювати. Щоб зняти тонус судин, призначають антагоністи кальцію та церебральні вазодилататори. Останні вважаються сильними препаратами для розширення судин головного мозку, що впливають лише на цю область. Вони допоможуть покращити кровообіг навіть у найдрібніших капілярах.
- При гіпертонії. Підвищений тиск лікується комплексно. Судинорозширювальний препарат призначають, коли інші медикаменти є неефективними. Його застосовують у комплексі з сечогінними ліками та бета-блокаторами. Якщо пацієнт прийматиме лише судинорозширювальний препарат, то через прискорення перебігу крові підвищиться серцевий ритм. Саме його і допомагають нормалізувати бета-блокатори. Також виписують препарати від тиску.
Купуйте судинорозширювальні препарати на маркетплейсі add.ua
Маркетплейс add.ua пропонує купити судинорозширювальні препарати онлайн. Ми надаємо сучасний та зручний сервіс. Наша команда постійно працює над покращенням веб-сайту. У каталозі аптеки можна знайти ефективні судинорозширювальні препарати від перевірених виробників. Ми маємо всі необхідні сертифікати якості.
Купуйте найкращі судинорозширювальні препарати через Інтернет, щоб заощадити час на пошук необхідних ліків та гроші. Вартість буде зафіксована на момент замовлення і вона не зміниться, коли ви прийдете його забирати. Завдяки великій кількості аптек партнерів отримати медикаменти просто.