Коли ефективні антиаритмічні препарати
Аритмія серця - патологічний стан, для якого характерне порушення частоти або ритму серцевих скорочень (СС), їх послідовності. Це серйозно погіршує якість життя, викликає серйозні ускладнення, тому дуже важливо вчасно стабілізувати ритм.
Порушенням вважається все, що відрізняється від синусового ритму. Згідно зі статистикою, близько 10-15% від усіх серцево-судинних захворювань припадає на аритмію. Тож вирішення цієї проблеми фармакологічні компанії світу регулярно розробляють медикаменти. Спеціальні антиаритмічні препарати призначаються для нормалізації ритму серця.
Причини виникнення аритмій та їх типи
Антиаритмічні препарати можуть знадобитися, якщо ритм серця змінився через:
- Стенокардії;
- інфаркт;
- серцеву недостатність;
- гормональні порушення (при захворюваннях надниркових залоз, щитовидної або паращитовидних залоз);
- кардіоміопатію;
- вади серця або аномалії його структури/функції провідної системи;
- міокардитів;
- гіпоксію;
- електролітні порушення.
Також аритмії можуть виникнути на фоні куріння, зловживання алкоголем, кофеїном або вживання деяких медикаментів. У людей похилого віку це захворювання збільшує ризик смертності вдвічі. Тому цій групі пацієнтів особливо важливо відвідати лікаря та приймати призначені антиаритмічні препарати.
Виділяють 4 типи змін ритму серця:
- Порушення автоматизму. Сюди відносяться: синусова тахікардія, аритмія, брадикардія; ритм із шлуночків, нижніх відділів передсердя, а також атріовентрикулярного вузла та ін.
- Патологія збудливості. Вирізняють пароксизмальні тахікардії, а також екстрасистолії.
- Дефект провідності. Сюди відносяться синдроми CLC та WPW.
- Інші патології (змішані). Маються на увазі тріпотіння, мерехтіння передсердь.
Однак не всі ці діагнози вимагають того, щоб пацієнт приймав антиаритмічні препарати. Рішення озвучує лікар.
Клінічні прояви
Розпізнати, що час звернутися до лікаря та приймати антиаритмічні препарати, можна за такими симптомами:
- відчуття перебоїв серцебиття;
- запаморочення;
- пульс вище 90 ударів/хвилину;
- раптові початок/припинення нападу;
- дискомфорт у грудній клітці;
- відчуття слабкості;
- задишка;
- сильна стомлюваність;
- поліурія (рідко);
- біль у грудині;
- втрата свідомості.
Вкрай рідко аритмія протікає безсимптомно.
При нездужанні необхідно звернутися до лікаря-кардіолога. Після огляду та обстеження він поставить діагноз та підбере ефективну терапію, пропише сучасні антиаритмічні препарати. Іноді може знадобитися як медикаментозне лікування, так і електрокардіостимуляція, хірургія та інші рішення. Залежно від діагнозу лікар може призначити супутні фармакологічні засоби. Наприклад, судинорозширювальний препарат.
Сучасні антиаритмічні препарати
Усі антиаритмічні препарати поділяються на 4 класи:
- Мембраностабілізуючі. Ці антиаритмічні препарати безпосередньо діють на міокард, його функціональні здібності. Вони є блокаторами натрієвих каналів.
- Бета-адреноблокатори. Ці антиаритмічні препарати знижують збудливість міокарда.
- БКК (блокатори калієвих каналів). Подібні антиаритмічні препарати належать до нового покоління. Вони уповільнюють надходження іонів калію, одночасно подовжуючи період збудження кардіоміоцитів. Все це стабілізує електроактивність серцевого м'яза.
- БПКК (блокатори повільних кальцієвих каналів). Вони сприяють пролонгування часу нечутливості міокарда до патологічного імпульсу.
- Інші. Наприклад, транквілізатори, антидепресанти, седативні медикаменти, серцеві глікозиди. Вони мають комплексний вплив на міокард, у т. ч. на його іннервацію.
Важливий момент! Приймаючи антиаритмічні препарати варто уникати грейпфрутового соку. Він взаємодіє з низкою активних речовин у цих медикаментах.
Не менш важливою є належна профілактика аритмій. Вона включає повноцінний сон, відмова від шкідливих звичок, дієту гіпохолестеринового типу, адекватну терапію захворювань серця та ін.
Замовте ліки від аритмії в Україні на маркетплейс add.ua
Ми пропонуємо купити антиаритмічні препарати, вітаміни, ліки від серцевої недостатностіта інші медикаменти онлайн на вигідних умовах.
Замовлення зручно оформляється через сайт, ви можете вибрати місце його отримання, найближче до вашого знаходження . Товари доставляються всією Україною, в тому числі поштою, кур'єрськими службами.
Скористайтеся можливістю придбати всі необхідні медикаменти на маркетплейсі add.ua, щоб подбати про своє здоров'я.