Існує думка, що заразитися паразитами можна через брудні руки або від контакту з тваринами. На ділі ж це стосується тільки малої частини паразитів і зараження може зовсім не відбутися. Живі організми можуть оселитися не тільки в шлунку і кишечнику, але і в печінці, судинах, суглобах і інших органах людини. Вони можуть сприяти розвитку складних захворювань, тому при підозрі на наявність цих істот в організмі потрібно обов'язково обстежитися і, якщо діагноз підтвердився, дотримуватися рекомендацій лікаря, вчасно приймаючи таблетки і інші протиглистні препарати.
Якими бувають протипаразитарні засоби
Механізм дії цих препаратів сильно розрізняється залежно від виду паразита. Виділяють такі типи цих препаратів:
Антипротозойні
Застосовуються для лікування хвороб, викликаних різними внутрішньоклітинними паразитами. Діляться на такі групи:
- амебіазні (самітол, орнідазол, мератин). Діють на ряд найпростіших, включаючи амеб і лямблій, руйнуючи їх ДНК. Мають ряд протипоказань, але практично не мають побічних ефектів;
- протималярійні (хінін, хінолін, піриметамін, кліндаміцин). Допомагають позбутися малярійного плазмодія, найчастіше це амінохіноліни. Використовують їх і для профілактики малярії у людей, які направляються в жаркі країни.
Протигельмінтні
Застосовуються для знищення багатоклітинних організмів, що живуть всередині людського тіла, більш відомих як глисти. Можна виділити такі групи:
- бензимідазоли (ворміл, зентел, вермокс). Допомагають позбутися круглих черв'яків, порушуючи процеси їх життєдіяльності і викликаючи параліч.
- похідні тетрагідропіримідину (гельмінтокс, пірантел). Блокують м'язи і нервову систему паразитів на будь-якому етапі розвитку, діють на багато видів глистів;
- піперазин та його похідні (піперазину адипінат). Ефективні проти дорослих особин багатьох видів паразитів, викликаючи нервово-м'язову блокаду. Найчастіше їх застосовують спільно з проносними засобами;
- похідні імідазотіазолів (декаріс, левамізол). Рятують від глистів, викликаючи параліч м'язів і нервової системи аскарид і анкілостомід.
Для знищення ектопаразитів
Ці препарати використовують для позбавлення від істот, що паразитують на людській шкірі. Виділяють такі групи:
- піретрини (перметрин). Це природні засоби-інсектициди, які знищують членистоногих шляхом їх паралічу;
- бензилбензоат (емульсії, креми, мазі). Мають широкий спектр дії, ефективні не тільки на поверхні шкіри, але і всередині верхніх шарів епідермісу. Діють як на дорослих особин вошей і кліщів, так і на їх яйця;
- до цієї групи препаратів відносять і репеленти - засоби для відлякування комарів і інших комах, які хоч і не паразитують весь час на людському тілі, але харчуються кров'ю.
З чим комбінувати ці медикаменти
Після вигнання паразитів часто потрібно відновлювати мікрофлору кишечника і приймати гепатопротектори. Для уникнення повторного зараження необхідно зміцнювати імунітет.
Як придбати ці ліки в Аптеці Доброго Дня
Щоб купити необхідні протипаразитарні препарати, потрібно ввести їх назву в рядку пошуку нашого сайту або вибрати з представлених у відповідному розділі. Потім вибрати лікарську форму (засоби можуть бути у вигляді суспензій, таблеток, порошків або ін'єкцій), дозування, потрібну кількість. Після цього оформити замовлення і дочекатися дзвінка менеджера для уточнення всіх деталей. Зробити замовлення можна з будь-якого населеного пункту України - Чернівців, Києва, Сум. Ми завжди готові запропонувати на маркетплейсі add.ua найвигідніші ціни, акційні пропозиції і знижки.