Коли і як правильно приймати препарати від тиску
Як правило, коли говорять про проблеми з тиском, мають на увазі гіпертонію (підвищений артеріальний тиск). Раніше цей стан зустрічався лише у людей старшого віку. Останнім часом захворювання вважається молодим. Сьогодні знайти відповідні препарати від тиску без побічних ефектів прагне безліч людей різного віку. Фахівці допоможуть підібрати ефективні медикаменти для кожного випадку індивідуально.
Хоча саме підвищений артеріальний тиск (АТ) зустрічається найчастіше, досить поширеними також є гіпотонія (знижений тиск) та внутрішньочерепна гіпертензія (підвищений тиск у порожнині черепа). Для терапії цих патологічних станів застосовуються інші лікарські засоби. Правильно підібрані нові препарати від тиску дозволяють швидко нормалізувати самопочуття у кожному з випадків.
Коли потрібно приймати препарати від високого тиску
Протягом життя кожна людина стикається зі зміною роботи практично всіх органів та систем тіла. Це насамперед стосується серця та судин. За даними ВООЗ, серцево-судинні захворювання – основна причина летальних випадків у всьому світі. Більшість смертей вдається запобігти, вчасно вживши профілактичних заходів. Для нормалізації стану та полегшення симптомів доводиться вдаватися до прийому сучасних препаратів від тиску.
Гіпертонією вважається стійке одночасне чи самостійне підвищення систолічного та діастолічного АТ (більше 130/90 мм ртутного стовпа). Даний стан не є захворюванням, а вважається синдромом, що розвивається внаслідок впливу зовнішніх факторів та психоемоційної перенапруги. Воно супроводжується такими симптомами, як:
- запаморочення;
- шум у вухах;
- слабкість протягом тривалого часу;
- прискорене серцебиття;
- відчуття тяжкості у голові;
- почервоніння обличчя;
- пульсація у скронях, потиличній ділянці;
- підвищене потовиділення;
- відсутність апетиту;
- нудота.
Залежно від сукупності скарг пацієнта та його загального стану фахівець підбирає відповідні лікарські препарати від тиску.
Однак часто підвищений артеріальний тиск триває довго. Воно переходить у хронічну форму, яку називають есенціальною (первинною) гіпертензією. Для лікування лікар підбирає препарати від тиску накопичувальної дії, симптоматичних медикаментів. Також спеціаліст рекомендує запобіжні заходи, спрямовані на зниження ризику ускладнень.
Крім прийому підтримуючих препаратів від тиску, профілактика зазвичай включає:
- відмова від вживання алкоголю, куріння;
- зміна раціону;
- дотримання режиму сну, праці та відпочинку;
- додавання посильних фізичних навантажень;
- зменшення споживання кухонної солі.
Основні види препаратів від тиску
Прийом препаратів від тиску має основну мету - зниження показника рівня 140/90 мм рт. ст. і менше. Сьогодні існує кілька груп медикаментів, які дозволяють досягти необхідного ефекту:
- Діуретики. Препарати від тиску із сечогінним ефектом. Зазвичай застосовуються разом із класичними ліками від гіпертензії. Прийом діуретиків або харчових продуктів з подібною дією дає незначний результат. Важливо відзначити, що сечогінні засоби не належать до препаратів від підвищеного тиску при цукровому діабеті. Це пов'язано з тим, що діуретики можуть негативно впливати на процеси метаболізму.
- Альфа- та бета-адреноблокатори. Дані групи медикаментів застосовуються з обережністю і лише за наявності у пацієнта захворювань, що є показаннями до прийому. Подібні ліки впливають на артеріальний тиск незначно. Тому такі препарати від тахікардії, що не знижують тиск, застосовуються пацієнтами, схильними до емоційних переживань та стресів.
- Антагоністи кальцію. Дана група препаратів відрізняється щадною дією на організм. Такі ліки вважаються найбезпечнішими препаратами від тиску. Вони протипоказані лише за гіпотензії, нестабільної стенокардії, хронічної серцевої недостатності.
- Інгібітори АПФ. Засоби, що приймаються у невеликих дозах. Не сприяють різкому зниженню АТ. Призначаються препарати від тиску при захворюванні нирок, цукровому діабеті, порушенні ліпідного обміну, гіпертрофії лівого шлуночка.
- Агоністи імідазолінових рецепторів. До цієї групи належать медикаменти центральної та селективної дії. Засоби можуть застосовуватися як у плановій терапії, так і для усунення кризів. Який препарат від тиску буде ефективним у певному клінічному випадку – вирішує лікар.
- Антагоністи рецепторів ангіотензину ІІ. Такі засоби блокують вироблення гормону, що сприяє звуженню судин. Його дія призводить до розвитку гіпертензії. Судинорозширювальні препарати від тиску застосовуються не тільки для зниження проявів гіпертонії, але також для профілактики цього стану.
Замовте ліки від тиску на маркетплейсі add.ua
Наші клієнти можуть легко знайти комбіновані препарати від тиску, які прописав лікар. Такі ліки містять діючі речовини двох та більше груп. Ми одержуємо препарати від тиску та інші медикаменти від офіційних постачальників. На маркетплейсі add.ua є документи, що підтверджують якість продукції, а також інструкції із застосування.
Купуйте Товари за доступною ціною онлайн та скористайтесь доставкою кур'єром або поштовим перевізником. Також ви можете забрати замовлення самостійно у найближчій до вас аптеці партнерів.