Для поліпшення роботи сайту ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати сайт, ви погоджуєтеся з цим.
Мефенамінка - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
Рекомендації фармацевта
Дізнатись рекомендації фармацевта для вибору необхідного препарату: (044) 321 04 98
-20%
-30%
Мефенамінка - інструкція, показання, склад, спосіб застосування: ціна в інтернет аптеці
Мефенамінка - інструкція, показання, склад, спосіб застосування | Ціна |
---|---|
Мефенамінка 500 мг таблетки №10 | 85,80 ₴ |
Мефенамінка 500 мг таблетки №20 | 169,50 ₴ |
Мефенамінка
У будь-яку пору року, а особливо восени та навесні, коли нестабільні погодні умови та часті перепади температур, вологості, багато людей уражаються вірусами та бактеріями, які спричиняють погіршення здоров'я. За перших ознак застуди, грипу, ГРВІ виникає бажання знайти максимально ефективний засіб, який швидко позбавить всіх симптомів і відновлює здоров'я.
Мефенамінка - препарат, застосування якого рекомендується при застуді. Згідно з відгуками лікарів і пацієнтів, цей лікарський засіб є дуже ефективним, хоч ціна Мефенамінки цілком прийнятна, а інструкція включає широкий спектр захворювань, від чого ці таблетки допомагають. В аптеках ліки Мефенамінка продаються без рецепта, проте попередня консультація з лікарем є обов'язковою умовою для застосування цього препарату.
Склад та форма випуску
Мефенамінка - це однокомпонентний препарат. Тобто в його основі лише одна речовина, що діє, — це мефенамінова кислота. Форма випуску теж одна - таблетки, у кожній з яких концентрація активного компонента становить 500 мг.
Як допоміжні речовини для підтримки стабільності формули хімічної композиції, застосовують:
-
лактозу та повідон;
-
крохмаль та діоксид кремнію;
-
целюлозу, а також стеарат магнію;
-
тальк;
-
опадрай білий.
Пігулки мають довгасту округлу форму білого або майже білого кольору. Для зручного ковтання вони покриті гладкою оболонкою.
Фармакологічна дія
Відповідно до загальноприйнятої класифікації мефенамінова кислота є нестероїдним засобом, що має протизапальний ефект. Висока ефективність препарату обумовлена тим, що активна речовина здатна пригнічувати процес формування медіаторів (кініну, простагландину, серотоніну). Також при попаданні в організм цієї речовини помітно знижується активність лізосомальних ферментів при запальних процесах.
Кислота мефенамінова забезпечує стабілізацію білкових ультраструктур, а також мембран клітин. Одночасно з цим знижується проникність судин, усуваються процеси фосфорилювання на тлі окислення. Клітини набувають більш високої стійкості до резистентності, запускаються процеси регенерації ран.
Ліки Мефенамінка мають яскраво виражений жарознижувальний ефект. Це пов'язано зі здатністю загальмовувати процес синтезу простагландинів, а також впливає на центри терморегуляції.
Активна речовина, на основі якої формується компонентний склад Мефенамінки, запускає процес вироблення природного інтерферону, що дозволяє швидше пригнічувати діяльність патогенних бактерій та вірусів внаслідок підвищення природних захисних сил організму.
Показники Мефенамінки пов'язані зі знеболювальною властивістю кислоти в основі хімічної формули препарату. Вона позитивно впливає на механізми центрів чутливості, знижує швидкість формування альгогенів (кініну, гістаміну, серотоніну).
Всмоктування препарату виконується швидко за допомогою органів травної системи. Максимальна концентрація діючої речовини в крові досягається від 2 до 4 годин після приймання таблетки Мефенамінки. Метаболізація відбувається через печінку. Виведення з організму відбувається як у незмінному вигляді, так і у формі метаболітів через нирки (сечу) та кал.
Показання до застосування
Повний перелік захворювань, при яких доцільно застосовувати препарат Мефенамінка, включає наступні стани:
-
ГРВІ;
-
болі у м'язах;
-
головний біль різної природи походження;
-
болі внаслідок травм;
-
болі в післяпологовий або післяопераційний період;
-
дисменорея первинної форми;
-
грип;
-
дисфункціональні менорагії;
-
артрит;
-
бронхіт;
-
зубний біль;
-
ревматизм;
-
суглобові болі;
-
підвищення температури тіла.
Для досягнення терапевтичного ефекту важливо заздалегідь отримати консультацію грамотного лікаря, який призначить точне дозування з огляду на особливості стану здоров'я пацієнта та актуальну клінічну картину динаміки розвитку захворювання.
Інструкція з застосування
Згідно з інструкцією виробника, таблетки Мефенамінка призначені виключно для перорального застосування. Дорослим та дітям за наявності спірних показань та протипоказань слід проводити приймання препарату лише під наглядом лікаря.
Стандартна схема передбачає приймання таблеток наступним чином:
-
діти старше 12 років – від 250 до 500 мг до 3 разів на добу;
-
дорослі – аналогічна схема;
-
діти віком до 12 років, але не молодше 5 років – максимально 250 мг до 3-4 разів на добу, оскільки стандартне дозування Мефенамінки – 500 мг, то дітям цього віку призначають відповідно по ½ таблетки разовою дозою;
-
пацієнти похилого віку мають підвищені ризики розвитку побічних ефектів, тому таким людям препарат призначається з мінімальною дозою.
При необхідності за показаннями, а також за відсутності побічних реакцій організму на початкову дозу та хорошу переносимість, можна збільшити приймання препарату до 3000 мг на добу. Однак після досягнення терапевтичного ефекту зменшують дозу до 1000 мг.
Препарат слід приймати після їжі. Необхідно запивати таблетки водою чи молоком.
Тривалість курсу лікування залежить безпосередньо від того, за якими показаннями призначена Мефенамінка. Курс терапії може становити до 7 днів або продовжуватися на 20 днів, 2 місяці та триваліший період.
Протипоказання та побічні ефекти
Придбати лікарський засіб Мефенамінка неодмінно варто, але лише за відсутності прямих протипоказань, зазначених виробником. До таких відносяться:
-
індивідуальна гіперчутливість на компоненти у хімічній формулі препарату;
-
риніт;
-
бронхоспазми, якщо в анамнезі є замітка про розвиток такої побічної реакції на приймання нестероїдних протизапальних засобів;
-
виразка органів ШКТ;
-
шлунково-кишкові кровотечі;
-
системне приймання специфічних інгібіторів (ЦОГ-2);
-
проблеми у роботі серця, зокрема тяжка серцева недостатність;
-
недостатня функціональність печінки;
-
печінкова недостатність тяжкої форми виразності;
-
запальні захворювання кишківника;
-
перфорації, спровоковані застосуванням НВПЗ в анамнезі.
При призначенні варто враховувати потенційні ризики розвитку побічних реакцій, які можуть виявлятися з боку різних систем організму:
-
болі в ділянці живота;
-
напади нудоти та блювання;
-
задишка;
-
підвищений метеоризм;
-
диспное;
-
гепатит;
-
периферичні набряки;
-
подовжений час кровотечі;
-
бронхоспазм;
-
коліт;
-
збої в ритмі серця;
-
панкреатит;
-
печія;
-
анемія;
-
відчуття слабкості, млявості, підвищена стомлюваність;
-
геморагічний гастрит;
-
нейтропенія;
-
стрибки артеріального тиску;
-
гіпонатріємія;
-
стан сонливості;
-
розлади зору;
-
дизурія;
-
виразки з кровотечами;
-
запори;
-
гіперкаліємія;
-
цистит;
-
безсоння;
-
діарея;
-
погіршення стану за наявності ЦД;
-
розвиток ниркової недостатності;
-
нефрит гострої форми;
-
судоми;
-
лейкопенія;
-
дзвін у вухах;
-
реакції шкіри у вигляді висипу, свербежу;
-
набряклість;
-
асептичний менінгіт.
Крім ризиків виникнення побічних явищ, необхідно врахувати, що одночасний прийом мефенамінової кислоти з переліченими нижче препаратами також може призвести до розвитку негативних реакцій:
-
наркотичні та ненаркотичні анальгетики підвищують знеболювальний ефект Мефенамінки;
-
метотрексат має більш токсичний вплив;
-
знижується ефективність діуретиків;
-
серцеві глікозиди – сприяють посиленню серцевої недостатності;
-
міфепристон буде менш ефективним;
-
пероральні антикоагулянти будуть активнішими, що може спровокувати кровотечі;
-
селективні інгібітори та антиагреганти також підвищують ризик розвитку кровотеч в органах шлунково-кишкового тракту;
-
препарати з літієм – можливий ефект отруєння цим елементом внаслідок зниження швидкості його виведення з організму;
-
кортикостероїди – підвищується ризик формування виразки у шлунково-кишковому тракті;
-
аміноглікозиди – провокують розвиток ниркової недостатності;
-
препарати зниження артеріального тиску — не показують достатню ефективність.
З великою обережністю та під ретельним медичним контролем допустиме застосування препарату Мефенамінки пацієнтам з епілепсією, помірними порушеннями у роботі нирок, печінки, хворобою Крона.
Серед індивідуальних реакцій спостерігається порушення жіночої фертильності. Також препарат не рекомендується тим, хто планує вагітність. У період виношування плода та грудного годування призначати ліки Мефенамінка заборонено, як і дітям до 5 років.
Швидкість реакцій під час керування транспортними засобами та механізмами підвищеної небезпеки безпосередньо залежить від індивідуальних реакцій організму конкретного пацієнта. Тому варто виявити обережність після приймання препарату, виключити роботу, де потрібна підвищена концентрація уваги, чіткість зору, слуху.
Перевищувати дозу препарату категорично заборонено. У разі передозування необхідно якнайшвидше виконати промивання шлунка суспензією активованого вугілля, щоб усунути симптоми (можлива нудота, сонливість, блювання, біль у животі, кишкові кровотечі, пригніченість дихання, підвищення артеріального тиску, посмикування окремих груп м'язів). За відсутності оперативних медичних заходів є ризик коми. Крім промивання шлунка, необхідно виконати:
-
процедуру форсованого діурезу;
-
підлужування сечі;
-
гемосорбцію.
За потреби виконується додаткова симптоматична терапія.
Ціна та доступність
Якщо орієнтуватися виключно на ціну, Мефенамінка — один з найбільш доступних в аптеках препаратів. Тому з цієї причини точно не доведеться шукати аналогів. Тим більше купити Мефенамінку, як і інші анальгетики, є можливість у будь-який зручний час при відвідуванні аптеки чи в онлайн-режимі без рецепта.
Аналоги та порівняння з іншими препаратами
При необхідності знайти відповідні альтернативні засоби, незалежно від причини, важливо враховувати форму випуску, діючу речовину, а також рівень ефективності конкретного препарату.
Адекватні аналоги Мефенамінки:
-
Аміфену IC;
-
Мефенамінова кислота виробників Фітофарм, Фаркос, Дарниця;
-
Імет;
-
Нурофен.
Всі ці лікарські засоби доступні у формі таблеток або капсул, мають різне дозування, що також необхідно враховувати для приймання за схемою. Вибрати відповідні протизапальні препарати не складно, незалежно від пріоритетів.
Список використаної літератури
-
Довідник лікарських препаратів Компендіум.
-
Державний реєстр лікарських засобів.
-
Войтенко Н.Г. (2011) Мефенамінова кислота-Дарниця: зменшуючи лихоманку, активує імунний захист.
Популярні питання
Як приймати препарат Мефенамінка?
Цей лікарський засіб випускається лише у формі таблеток дозуванням 0,5 г. Добова норма для дорослих пацієнтів – до 4 разів на добу. У разі потреби можна максимально збільшити дозу до 6 таблеток, щоб швидше отримати яскраво виражений терапевтичний ефект. Дітям препарат призначається з половини таблетки до 2-3 разів на добу.
Через скільки діє препарат Мефенамінка?
Максимальна ефективність настає в період через 180-360 хвилин після приймання таблетки, що обумовлено швидкістю всмоктування та досягненням максимальної концентрації активної речовини у крові пацієнта. Однак стан полегшення симптомів настає набагато раніше – від 30 до 60 хвилин і зберігається до 6 годин.
Скільки разів на день потрібно приймати Мефенамінку?
Стандартна схема приймання, позначена виробником цього препарату, передбачає 3-х або 4-х разове вживання протягом доби через рівнозначні проміжки часу.
Мефенамінка від чого допомагає?
Препарат має широкий спектр дії. При правильному застосуванні купіруються симптоми респіраторних вірусних захворювань, у тому числі м'язові болі, болі в суглобах, підвищення температури тіла, стан млявості та втоми.
Зверніть увагу
Сайт add.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникають в результаті використання користувачами інформації, розміщеної на сайті.
Популярні запити у категорії "Медикаменти":
Фільтр
Фільтр
Фільтр
Очистити вибрані фільтри
- Бренд Мефенамінка
Скинути
Готово
Категорія
Ціна
- здо
Форма товару
Бренд
Не знайдено
Виробник
Призначення
Умови відпуску
Взаємодія з їжею
Ознака
Температура зберiгання
Спосіб застосування
Кількість в упаковці
Дозування