«Ергоферон» - інструкція, застосування, дозування та побічні ефекти
«Ергоферон» — це противірусний лікарський препарат, що стимулює вивільнення інтерферону в організмі людини. За рахунок цього стимулюється робота імунної системи, активуються механізми подавлення вірусів, широкого спектра бактеріальних інфекцій. Також він має протизапальну та антигістамінну дії.
Склад, механізм дії лікарського засобу
Основна діюча речовина препарату — афінно очищені гамма антитіла інтерферону людського. Експериментально та на практиці доведена ефективність його дії у лікуванні широкого спектра вірусних захворювань, зокрема грипу А та В, ГРВІ. Інтерферон не пригнічує розмноження вірусу, а саме активує органічні імунні механізми людини.
Як допоміжні речовини до складу включені лактоза моногідрат, магнію стеарат, мікрокристалічна целюлоза. Цукор не входить, тому дозволяється прийом лікарського засобу хворим на цукровий діабет.
Показання до застосування
«Ергоферон» використовується в комплексній терапії при лікуванні вірусних інфекцій. Зокрема, його призначають при наступних діагнозах:
- грип;
- ОРВІ;
- герпевірус;
- кишкові інфекції різної етіології;
- менінгіти;
- геморагічна лихоманка.
Також ці ліки використовуються як додаток до комплексної терапії для підняття рівня імунної системи людини. Застосування у педіатричній практиці дозволяється по прямій вказівці лікаря. Від чого ще їх приймають? Для нівелювання запальних процесів, які виникають як побічна реакція на вірусну інтоксикацію організму.
Також можна купити препарат для профілактики вірусних захворювань. За рахунок невеликої ціни «Ергоферон» має попит у період епідеміологічних ризиків.
Форми випуску, дозування
«Ергоферон» є гомеопатичним препаратом. Випускається у формі двоопуклих таблеток з фаскою.
Дозування вказується лікарем. Рекомендаційні показання:
- для дітей від 6 місяців і дорослих: до 2 таблеток на добу;
- для дітей до 6 місяців: до 1 таблетки на добу у формі розчину з додаванням кип’яченої води.
Доза може коригуватися за вказівкою лікаря. Спосіб застосування: таблетку розсмоктують, не запиваючи водою. Час прийому їжі не має значення. В перший день виникнення симптомів вірусного захворювання рекомендується приймати препарат через кожні 2 години. З наступного дня — 3 рази на день через кожні 8 годин. Для профілактики приймають по 1 таблетці кожні 24 години. Тривалість профілактичного курсу лікування — до 6 місяців включно.
Протипоказання та побічні ефекти
«Ергоферон» не використовують лише за наявності у пацієнта ознак алергічної реакції на препарат чи якийсь компонент, що входить до складу лікарського засобу. Ризик виникнення алергії низький.
Можливі побічні реакції при використанні «Ергоферону»:
- висип;
- подразнення шкіри як симптом алергічної реакції.
Виникнення будь-яких побічних ефектів при прийомі «Ергоферону» є достатньою ознакою для припинення терапії. Надалі потрібно проконсультуватися з лікарем про можливу заміну ліків на аналог.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами
Не рекомендується прийом «Ергоферону» з лікарськими засобами, які також впливають на швидкість синтезу людського інтерферону. Про взаємодію з іншими ліками даних по клінічних випробуваннях — немає. Тому це допускається лише за прямою вказівкою лікаря.
Умови зберігання
Термін придатності лікарського засобу — 3 роки з моменту випуску. Дата виробництва вказується на упаковці. Після закінчення строку придатності прийом «Ергоферону» не дозволяється, препарат утилізують. Також в офіційній інструкції вказано, що таблетки повинні бути білого кольору. Якщо відтінок жовтуватий чи сірий, то це означає, що процес окислення вже призвів до розпаду діючих речовин, що входять до складу лікарського засобу.
Зберігати в темному місці за кімнатної температури. Також потрібно слідкувати за тим, щоб на блістер з таблетками не потрапляли прямі сонячні промені, адже ультрафіолет пришвидшує реакцію окислення.
Популярні питання
1. Для чого призначається «Ергоферон»?
Препарат назначають для лікування вірусних захворювань, для покращення протидії імунної системи людини.
2. Як швидко діє «Ергоферон»
Максимальної концентрації в організмі діюча речовина достигає через 45 хвилин після прийому.
3. Чи можна приймати препарат під час вагітності?
Клінічних випробувань з цього приводу не проводилося. «Ергоферон» дозволяється використовувати, якщо на це вказує лікар, і потенційна користь від терапії вища, аніж ризики.
4. Чи можна поєднувати з алкоголем?
Клінічних випробувань з цього приводу не проводилося. Тому не рекомендується поєднувати прийом «Ергоферону» та спиртних напоїв.
5. Чи має «Ергоферон» наркотичний ефект?
Ні, препарат не впливає на швидкість реакції.
6. Чи можна приймати за кермом?
Препарат не впливає на можливість використання складних механізмів. Отже, його дозволяється приймати за кермом.
7. Чи відпускається «Ергоферон» за рецептом?
Препарат відпускається з аптек вільно, рецепт не потрібен.
Список використаної літератури
- Державний реєстр лікарських засобів України.
- Компендіум 2024 — довідник лікарських препаратів.
- Наказ МОЗ України «Про затвердження протоколів провізора (фармацевта)».
- Клінічна фармакологія: підручник / За ред. О. Я. Бабака, О. М. Біловола, І. С. Чекмана. — К.: Медицина, 2010.