Донорміл - інструкція, застосування, дозування та побічні ефекти
Донорміл — це потужний снодійний засіб, який має яскраво виражений седативний ефект. Приймаючи його на регулярній основі, ви зможете значно скоротити час засинання, покращити якість та тривалість сну. Одним із великих плюсів препарату є те, що він не впливає на фази сну, тому пацієнти можуть повноцінно відпочивати та розслаблятися.
Склад та механізм впливу на організм
Донорміл випускається у формі таблеток (звичайних та шипучих). Активною речовиною є сукцинат доксиламіну. Також до складу входять очищена вода, пропіленгліколь, діоксид титану, магнію стеарат, целюлоза та макрогол. Препарат має седативний та снодійний ефекти, підходить для системного застосування. Працює шляхом блокування Н1-рецепторів.
При вживанні активна речовина швидко всмоктується в кров зі шлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація в плазмі спостерігається вже через 50–60 хвилин після приймання. Виводиться з організму через нирки приблизно через 10 годин, причому речовина практично не розкладається й не впливає на внутрішні органи. Невелика частина доксиламіну сукцинату метаболізується печінкою, але в цілому він виходить через сечу.
Показання до застосування
Згідно з інструкцією Донорміл використовують при порушеннях сну. Як правило, його призначають пацієнтам віком від 15 років. Приймати рекомендується після консультації з лікарем.
Дозування та особливості приймання
Пити таблетки рекомендується ввечері за 20–30 хвилин до передбачуваного сну. Стандартна доза — від 7,5 до 15 мг (половина або ціла таблетка). Якщо бажаного ефекту не вдається досягти, дозування можна підвищити до 30 мг на день (2 таблетки). Якщо у пацієнта спостерігається печінкова чи ниркова недостатність або препарат призначають людям віком від 60 років, то починати краще з 15 мг.
Приймати Донорміл потрібно протягом 2–5 днів. Якщо значущого ефекту не було досягнуто, від препарату варто відмовитися та проконсультуватися з лікарем. Якщо ви придбали шипучі таблетки, їх треба розчинити в 100 мл води (половина склянки).
Протипоказання та побічні ефекти
Перед тим як приймати Донорміл, рекомендуємо вам уважно прочитати інструкцію та не порушувати дозування. Основні протипоказання:
- Наявність хвороб сечостатевої системи з ризиками затримки сечі. Це може призвести до того, що активна речовина не вийде з організму через певний термін.
- Індивідуальна непереносність складових. У деяких пацієнтів спостерігаються алергічні реакції.
- Закритокутова глаукома в сімейному чи індивідуальному анамнезі.
Також не варто приймати препарат підліткам віком до 15 років. Якщо говорити про побічні ефекти, у деяких пацієнтів спостерігаються затримка сечі та зміна випорожнень. Іноді можливі сплутаність свідомості та прискорене серцебиття. Якщо ви відчуваєте сонливість у ранковий і денний час, необхідно знизити дозування (при врахуванні того, що після приймання препарату ви спали мінімум 7 годин).
Розглянемо спосіб застосування разом з іншими лікарськими засобами. По-перше, не варто поєднувати Донорміл з седативними препаратами. Це призводить до пригнічення центральної нервової системи з усіма наслідками, що випливають (заборона на керування транспортними засобами та роботи з механізмами/електроінструментом). Подібну дію має й поєднання з оксибутиратом натрію. У будь-якому разі перед прийманням Донорміла варто проконсультуватися з лікарем.
Умови зберігання
Цей лікарський засіб рекомендується зберігати в темному місці при кімнатній температурі. Варто простежити, щоб до препарату не було доступу у дітей. Термін придатності таблеток — 3 роки. Після цього їх потрібно утилізувати.
Популярні питання
1. Від чого признаначають Донорміл?
Цей препарат є седативним засобом та застосовується при безсонні. Добре допомагає впоратися з різними розладами сну.
2. Як швидко діє препарат?
Ефект настає приблизно через 20–30 хвилин. Максимальна концентрація в крові досягається через годину після приймання.
3. Чи можна приймати препарат при вагітності?
Згідно з дослідженнями Донорміл не шкодить плоду, тому його можна приймати на будь-яких термінах вагітності. При цьому рекомендуємо проконсультуватися з лікарем перед тим, як купити препарат. Не варто приймати Донорміл у період лактації, оскільки він може проникати в молоко та седативно впливати на немовля.
4. Чи можна поєднувати препарат та алкоголь?
Робити це не рекомендується тому, що обидва складові пригнічують центральну нервову систему. Це може призводити до сонливості, втрати уваги та концентрації.
5. Чи має препарат наркотичний ефект?
Не має.
6. Чи можна приймати за кермом?
Якщо ви повноцінно висипаєтеся, приймати Донорміл можна. Якщо ж ви спите менше ніж 7 годин на день, то може виникати відчуття сонливості, знижуватися рівень уваги та концентрації.
7. Донорміл відпускається за рецептом?
Цей препарат є рецептурним, має доступну ціну. Перед покупкою треба проконсультуватися з лікарем.
Список використаної літератури
- Державний реєстр лікарських засобів України
- Компендіум 2024 — довідник лікарських препаратів
- Наказ МОЗ України «Про затвердження протоколів провізора (фармацевта)»
- Клінічна фармакологія: підручник / За ред. О. Я. Бабака, О. М. Біловола, І. С. Чекмана. — К.: Медицина, 2010