Для поліпшення роботи сайту ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати сайт, ви погоджуєтеся з цим.
Силібор 35 мг таблетки №30
56,70 ₴
Інструкція до препарату Силібор 35 мг таблетки №30
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Перевірено: Громадська Яна
Перевірено: Кортунова Юлія
Оновлено: 13.11.2024
Перевірено
Інструкція
Силібор 35 (Silybor 35) інструкція по застосуванню
Склад
діюча речовина:
1 таблетка містить
- розторопші плямистої екстракту сухого (24-27:1, екстрагент – ацетон 95 %), що еквівалентно силімарину 35 мг;
допоміжні речовини: крохмаль картопляний; натрію крохмальгліколят (тип А); кальцію стеарат; лактоза, моногідрат; гіпромелоза; титану діоксид (Е 171); жовтий захід FCF (Е 110).
Лікарська форма
Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.
Основні фізико-хімічні властивості: таблетки силібор, вкриті плівковою оболонкою, від оранжевого до коричнювато-оранжевого кольору, з двоопуклою поверхнею. На поверхні таблеток допускаються вкраплення. На поперечному розрізі видно два шари.
Фармакотерапевтична група
Препарати, що застосовуються при захворюваннях печінки, ліпотропні речовини. Гепатотропні препарати. Код АТХ А05В А03.
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка.
Препарат силібор належить до групи гепатопротекторних лікарських засобів. Препарат силібор містить активну складову частину силімарин, отриману з плодів рослини розторопші плямистої. Силімарин – суміш чотирьох ізомерів флавонолігнанів: силібінін, ізосилібінін, силідіанін і силікристин. Препарат силібор має гепатопротекторну та антитоксичну дію.
Препарат силібор гальмує проникнення токсинів у клітини печінки (показано на отруті блідої поганки), а також спричиняє фізико-хімічну стабілізацію клітинної мембрани гепатоцитів, обмежує або попереджає втрату розчинних компонентів (у т. ч. трансаміназ) клітин печінки.
Антиоксидантний ефект препарату силібор зумовлений взаємодією силібініну з вільними радикалами у печінці та перетворенням їх у менш токсичні сполуки. Тим самим переривається процес перекисного окислення ліпідів та не відбувається подальшого руйнування клітинних структур; токсини знешкоджуються фізіологічним шляхом.
Силімарин стимулює синтез білків (структурних і функціональних) та фосфоліпідів в уражених клітинах печінки (нормалізуючи ліпідний обмін), стабілізує їх клітинні мембрани, зв’язує вільні радикали (антиоксидантна дія), захищаючи таким чином клітини печінки від шкідливих впливів і сприяючи їх відновленню. Клінічна дія препарату силібор проявляється у покращенні загального стану пацієнтів із захворюваннями печінки, зменшенні суб’єктивних скарг (таких як слабкість, почуття тяжкості у правому підребер’ї, втрата апетиту, шкірний свербіж, блювання).
Покращуються лабораторні показники: знижується активність трансаміназ, гаммаглутамілтрансферази, лужної фосфатази та рівень білірубіну у плазмі крові. Тривале застосування препарату силібор достовірно збільшує відсоток виживаності хворих, які страждають на цироз печінки.
Фармакокінетика.
Після застосування внутрішньо силімарин поволі всмоктується із травного тракту. Піддається кишково-печінковій циркуляції. Не кумулюється.
Інтенсивно розподіляється в організмі. У результаті досліджень 14С-міченим силібініном найвищі концентрації речовини виявляються у печінці і зовсім незначна кількість – у нирках, легенях, серці та інших органах.
Силімарин метаболізується у печінці шляхом кон’югації. У жовчі виявлені такі метаболіти як глюкуроніди і сульфати.
Період напіввиведення силімарину становить 6 годин. Виводиться в основному з жовчю (приблизно 80 %) у формі глюкуронідів і сульфатів і незначною мірою (приблизно 5 %) – з сечею.
Показання
Токсичні ураження печінки: для підтримуючого лікування хворих на хронічні запальні захворювання печінки або цироз.
Протипоказання Силібору
Підвищена чутливість до компонентів препарату силібор. Гострі отруєння різної етіології.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
При одночасному застосуванні силімарину і пероральних контрацептивних засобів і препаратів, що застосовуються при естрогензамісній терапії, можливе зниження ефективності останніх.
Силімарин може посилити ефекти таких лікарських засобів як діазепам, алпразолам, кетоконазол, ловастатин, вінбластин, антиалергічні лікарські засоби (фексофенадин), антикоагулянти (клопідогрель, варфарин), аторвастатин за рахунок пригнічення системи цитохрому Р450.
Рослинні продукти, що містять силімарин, широко використовуються в якості гепатопротекторів в онкологічній практиці одночасно із цитостатиками. Існує незначний ризик можливих фармакокінетичних взаємодій силімарину як інгібітора ізоферменту CYP3A4 і UGT1A1, та цитостатиків, які є субстратами цих ферментів.
Особливості застосування препарату
Лікування препаратом силібор при печінкових ураженнях буде ефективним при дотриманні дієти та утриманні від алкоголю.
Через можливий естрогенподібний ефект силімарину його слід з обережністю застосовувати пацієнтам з гормональними порушеннями (ендометріоз, міома матки, карцинома молочної залози, яєчників і матки, карцинома передміхурової залози). У цих випадках потрібна консультація пацієнта з лікарем.
Якщо у пацієнта встановлена непереносимість деяких цукрів, слід проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати силібор.
У разі розвитку жовтяниці необхідно проконсультуватися з лікарем для проведення корекції терапії.
Жовтий захід FCF (Е 110) може спричиняти алергічні реакції.
Застосування у період вагітності або годування груддю
Дані щодо безпеки та ефективності застосування препарату силібор у період вагітності або годування груддю відсутні, тому його не слід призначати у цей період.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами
Препарат силібор не впливає на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами.
Пацієнтам з існуючими вестибулярними порушеннями необхідно з обережністю застосовувати препарат силібор при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.
Спосіб застосування та дози Силібор
Застосовувати силібор дорослим та дітям віком від 12 років внутрішньо до їди, не розжовуючи, запиваючи невеликою кількістю води.
Дорослим та дітям віком від 12 років застосовувати по 1-2 таблетки силібор 3 рази на добу.
Тривалість курсу лікування силібор визначає лікар індивідуально залежно від характеру і перебігу захворювання.
Середня тривалість лікування – 3 місяці.
Діти
Немає достатніх даних відносно застосування препарату силібор дітям, тому його не слід застосовувати дітям віком до 12 років.
Передозування
Немає повідомлень про випадки передозування силібор.
Лікування: при передозуванні препарату (прийом у дозі, що у кілька разів перевищує терапевтичну) слід викликати блювання, промити шлунок, прийняти активоване вугілля і у разі необхідності застосовувати симптоматичне лікування, призначене лікарем.
Побічні реакції Силібору
Зазвичай препарат добре переноситься.
Рідко в окремих випадках і при індивідуальній підвищеній чутливості можна спостерігати такі побічні дії:
- з боку травної системи: нудота, диспепсія, діарея, блювання, печія;
- з боку шкіри і шкірних придатків: у поодиноких випадках можливі шкірні алергічні реакції – свербіж, висипання, кропив’янка, посилення алопеції;
- інші: дуже рідко можна спостерігати посилення існуючих вестибулярних порушень, посилення діурезу, задишку.
Побічні дії минущі і зникають після припинення прийому препарату без вживання спеціальних заходів.
Термін придатності
2 роки.
Умови зберігання
Зберігати силібор в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.
Зберігати силібор у недоступному для дітей місці.
Упаковка
Таблетки № 20, № 25, № 10х3, № 10х8 у блістерах у коробці; № 20, № 25 у блістерах.
Категорія відпуску з аптеки
Без рецепта.