Налаштування
Шрифт:
  • А
  • А
  • А
Колір:
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
Фото
  • ЧБ
  • Колір
  • Вимк.
Повна версія
Офтальмо-Комплекс плюс Чорниця капсули 30 шт.
234,70 ₴

Інструкція до препарату Офтальмо-Комплекс плюс Чорниця капсули 30 шт.

Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Громадська Яна
Перевірено: Громадська Яна
Кортунова Юлія
Перевірено: Кортунова Юлія
Оновлено: 25.06.2024
Перевірено
Опис

Офтальмо-Комплекс плюс Чорниця (Ophtalmo-Complex plus Bilberry) інструкція по застосуванню

Склад

1 капсула містить:

екстракт плодів чорниці - 200 мг окис цинку - 6,26 мг (цинк - 5 мг)
таурин - 100 мг лютеїн - 6 мг
вітамін С - 60 мг зеаксантин - 0,5 мг
вітамін Е - 8,8 мг селен - 20 мкг

Допоміжні речовини: лактоза, крохмаль - 168,42 мг.

Властивості

Висока ефективність Офтальмо-Комплексу плюс Чорниця обумовлена захисною дією входять до його складу компонентів на макулу або жовта пляма (ділянка сітківки, яка відповідає за сприйняття кольорів і максимальну гостроту зору), кришталик, склоподібне тіло та інші структурні одиниці очі.

Дія всіх активних компонентів Офтальмо-Комплексу плюс Чорниця клінічно підтверджено.

Світлові промені при проходженні через прозорі безсудинні тканини ока (рогівку, рідину передньої камери, кришталик і склоподібне тіло) потрапляють на сітківку - скупчення нейронів (нервових клітин), що забезпечують зір. Сітківка споживає набагато більше кисню, ніж будь-яка інша тканина. Фотохімічна реакція, що виникає під дією світла і кисню, призводить до запуску перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) і утворенню високоактивних вільних радикалів, що ушкоджують світлочутливі клітини сітківки. Агресивна дія вільних радикалів на клітини сітківки, кришталика та інших тканин ока індукує різні патології і веде до зниження гостроти зору.

Ксантофільні каротиноїди лютеїн і зеаксантин, що входять до складу Офтальмо-Комплекса плюс Чорниця, є природними пігментами жовтої плями (макули) і основними компонентами системи антиоксидантного захисту сітківки. Блакитна частина спектру денного світла володіє найбільш руйнівним впливом, що викликає утворення агресивних вільних радикалів, що ушкоджують сітківку. Лютеїн і зеаксантин, як світлофільтри, поглинають блакитне світло. Крім того, володіючи високими швидкостями антиоксидантних реакцій, лютеїн і зеаксантин є потужними і високоефективними інгібіторами вільних радикалів, сприяють їх розпаду, поглинання і виведення. Результати досліджень показали, що вживання з їжею комплексів, що містять лютеїн і зеаксантин, істотно підвищує їх концентрацію в макуле очі і достовірно знижує ризик розвитку вікової макулярної дегенерації (ВМД) на 82%, а ризик розвитку катаракти - більш, ніж на 30%.

Для ефективного захисту тканин ока від шкідливої дії вільних радикалів в Офтальмо-Комплексе плюс Чорниця, крім каротиноїдів, присутній ретельно підібраний (на підставі результатів ряду міжнародних досліджень) комплекс антиоксидантів, що підсилює дію лютеїну і зеаксантину.

Вітамін С (аскорбінова кислота) - один з найбільш потужних антиоксидантів, відомих науці. У здорової людини в рогівці, рідини передньої камери і кришталику концентрація вітаміну С в десятки разів вище, ніж в плазмі крові. Саме тому знаходиться там вітамін С є надійним фільтром для шкідливої області спектра і забезпечує могутню антиоксидантну дію для структур очі. В організмі людини вітамін С не синтезується, тому зниження його надходження з їжею може сприяти розвитку очної патології.

Вітамін Е (a-токоферолу ацетат) - найбільш ефективний поглинач вільних радикалів. Сітківка містить велику кількість a-токоферолу в зовнішніх сегментах паличок і пігментному епітелії сітківки (ПЕС). Його концентрації в цих тканинах безпосередньо залежать від кількості вітаміну Е, що вживається з їжею. У ряді досліджень тривалий дефіцит вітаміну E приводив до дегенерації сітківки. Вітамін E проявляє синергізм з каротиноїдами в дезактивації вільних радикалів.

Цинк впливає на діяльність ферменту ретінолдегідрогенази, необхідного для нормального функціонування вітаміну А і, відповідно, для гостроти зору і темнової адаптації. Входить до складу білка, що бере участь в перенесенні ретинолу з печінки в сітківку. Цинк активує антиоксидантні ферменти (каталаза, супероксиддисмутаза), надаючи пряму антиокислювальна дію на сітківку. Передбачається, що зоровий нерв потребує цинку для підтримки своєї структури, а недолік цинку викликає зменшення мієлінізації нервових волокон. У невеликих кількостях цинк знижує ішемію сітківки.

Селен має напівпровідникові властивості і здатний різко збільшувати електропровідність під дією світла. Селен в живому організмі відповідає за перетворення світлової енергії в енергію електричного потенціалу сітківки ока, який є початком зорового сприйняття навколишнього. У сітківці ока є значна кількість селену. Встановлена пряма залежність між гостротою зору і змістом селену в очах. Виявлено потужні антиоксидантні властивості селену і його вплив на фермент глутатіонпероксидази, який бере участь в системі глутатіону, яка виконує функцію універсального шляху видалення шкідливих сполук з тканин ока.

Таурин - основна амінокислота в тканинах ока і слізній плівці; концентрація таурину в сітківці перевершує його концентрацію в крові в 100-400 разів. Таурин стимулює репаративні процеси при дистрофічних захворюваннях очей. Пригнічуючи процеси перекисного окислення ліпідів, таурин захищає (оберігає) клітини сітківки та рогівки від стану оксидантного стресу, обумовленого дією вільних радикалів.

Основними активними компонентами екстракту плодів чорниці є антоціани. Антоціани покращують кровопостачання сітківки і мають виражену антиоксидантну дію, запобігає пошкодження тканин ока вільними радикалами. Антоціани сприяють відновленню світлочутливого пігменту родопсину і підсилюють, таким чином, гостроту зору в сутінках. Сучасні дослідження виявили, що регулярне вживання антоціанів сприяє пригніченню альдозами-редуктазної активності, попереджаючи утворення в тканинах кришталика сорбітолу і сповільнюючи, тим самим, розвиток катаракти.

Рекомендації щодо застосування

Активні компоненти, що входять до складу Офтальмо-Комплексу плюс Чорниця, застосовуються:

  • для активної профілактики вікових порушень гостроти зору і захворювань очей у групах ризику (у осіб старше 45 років, у хворих на цукровий діабет, при генетичній схильності до катаракти або дегенерації сітківки, у курців, при світлому забарвленні райдужної оболонки очей);
  • для активної профілактики катаракти та вікової макулярної дегенерації (ВМД);
  • для активної профілактики захворювань очей при значних зорових навантаженнях (тривалий перегляд телевізора, робота на комп'ютері, читання книг);
  • в період відновлення (реабілітації) після офтальмологічних операцій;
  • для забезпечення нормальних і відновлення порушених функцій зору.

Спосіб застосування

Дорослі і діти старше 12 років по 1 капсулі один-два рази на день під час їжі, запити водою. Курс прийому до 12 тижнів. Надалі курс прийому і можливість повторного курсу узгоджувати з лікарем.

Перед застосуванням потрібна консультація з лікарем.

Застереження

Продукт не впливає на здатність керувати автомобілем і механізмами.

Перед застосуванням потрібна консультація з лікарем.

При застосуванні препарату в невиправдано високих дозах можливі диспептичні явища: нудота, блювота, діарея (показано симптоматичне лікування, промивання шлунка, прийом ентеросорбентів).

Протипоказання

Індивідуальна чутливість до компонентів, діти до 12 років, вагітність, жінки в період лактації.

Умови зберігання

Зберігати в упаковці виробника, в сухому, захищеному від світла місці при температурі від 18 ° С до 25 ° С і відносній вологості повітря не більше 75%.

Форма випуску

Капсули по 550 мг, блістер, № 30.

Термін придатності

24 місяці з дати виготовлення.

Повідомлення
Зворотний дзвінок
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку