Для поліпшення роботи сайту ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати сайт, ви погоджуєтеся з цим.
Олія персикових кісточок 50 мл
132,60 ₴
Інструкція до препарату Олія персикових кісточок 50 мл
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Автор: Громадська Яна
Автор: Кортунова Юлія
Оновлено: 26.05.2024
Перевірено
Опис
ОЛІЯ ПЕРСИКОВИХ КІСТОЧОК (Oleum Persicorum)
Отримують:
з ядер насіння персика звичайного – Persica vulgaris Mill. (родина рожеві – Rosaceae).
Короткий опис рослини:
Це дерево висотою 5-7 м з еліптичним гостропильчатим листям і одиночними рожевими квітками. Плоди - ароматні соковито-м'ясисті кістянки з бархатисто-опушеною поверхнею. Кісточки щільні, звивистобороздчасті, смак ядер гіркий. Плоди персика містять до 15 % цукрів, органічні кислоти (яблучну, винну, лимонну, хінну, хлорагеновую), вітаміни (А, С, Е, В1, В2, В6, В15, каротин), пектинові речовини, ефірну олію, багатий набір амінокислот, макро - та мікроелементів (солі калію, кальцію, фосфору, кремнію, магнію, сірки, фосфору, заліза, йоду, нікелю, фтору, хрому, цинку). Насіння містять ефірну олію і до 60 % жирної олії.
Походження та поширення рослини:
Батьківщиною персика вважається Китай, де він зустрічається в дикорослому стані. Рано здичавіла в північно-західній Індії, проникла в Персію, в Європі було в перший раз посаджено в Італії . Вирощується в південній Європі, особливо у Франції, в більш теплих частинах помірної Азії, а також у відповідному кліматі в Америці. Це одна з найважливіших плодових культур субтропіків і помірно теплих країн.
Властивості і склад олії:
Персикова жирна олія має рідку консистенцію і відноситься до не висихаючих олій. Вона світло-жовта або безбарвна, без запаху, з приємним оліїстим смаком. В її складі містяться гліцериди олеїнової, стеаринової, лінолевої та ліноленової кислот.
Дія та показання до застосування масла:
Персикова олія здавна використовувалась аналогічно мигдальному – як м'яке проносне, пом'якшувальний і антитоксичное засіб. У тибетській медицині персикову олію застосовували для лікування кон'юнктивітів. Авіценна рекомендував її для лікування мігрені, гострих і хронічних запалень середнього вуха.
У сучасній медицині персикову олію використовують як повноцінний аналог і замінник мигдалевої олії – в основному, як розчинник для жиророзчинних препаратів, що застосовуються у вигляді ін'єкцій (камфора, стероїди), а також у складі лікувальних мазей і кремів.
Персикову олію широко використовують у сучасній дерматології й косметиці. Вона виявляє протизапальну, ранозагоювальну і тонізуючу дію на шкіру. Воно живить, зволожує і омолоджує, підвищує тонус втомленої, зморшкуватої і в'ялої шкіри на різних частинах тіла. Його рекомендують для повсякденного догляду за шкірою будь-якого типу. Олія підходить для догляду за проблемною, ніжною, чутливою шкірою дітей і людей похилого віку. Воно є ефективним засобом профілактики та усунення зморшок навколо очей, на обличчі і шиї.
Персикова олія захищає шкіру від впливу агресивних факторів зовнішнього середовища (вітер, сонце, мороз) і сприяє усуненню їх негативних наслідків – лущення, пересихання, сонячних опіків і запалення шкірних покривів. Як додатковий засіб її використовують при лікуванні шкірних захворювань (дерматитів, екземи, псоріазу), целюліту, а також для профілактики та усунення ущільнень шкіри.
Персикова олія корисна для догляду за повіками і губами. Вона сприяє усуненню запалення і почервоніння повік. На губах усуває лущення, тріщини, а також сприяє відновленню яскравості червоної кайми губ. Олія також корисна для догляду за шкірою рук і нігтями. Масаж і змазування нігтів і нігтьового валика персиковою олією усуває їх ламкість і розшарування, сприяє їх зміцненню і прискорення росту.
Способи застосування:
Персикову олію можна використовувати в чистому вигляді або в суміші з іншими рослинними жирними оліями, а також як базову олію у формі аромакомпозиций з додаванням натуральних ефірних олій.
Масаж. Кілька крапель персикової олії нанести на кінчики пальців, змащувати і робити легкий масаж губ, нігтьового валика, нігтів або ділянок шкіри з затвердінням.
Масаж для відновлення червоної кайми губ .До персикової олії або суміші персикової і мигдальної олії у співвідношенні 1:1 бажано додати мелісову ефірну олію (2-3 краплі на 1 столову ложку жирової основи). Обробку губ проводити 1-2 рази в день.
Масаж для зміцнення нігтів.До персикової олії можна додати по 2-3 краплі лимонної, евкаліптової і лавандового або по 2 краплі тим'янової і лавандової ефірних олій. Процедуру проводити 2-3 рази в день, а також за 15-20 хв до нанесення лаку.
Аплікації і маски при втомленій, дряблій шкірі і при зморшках бажано робити 1-2 рази в день. Серветку, змочену олією або аромасумішшю, накладати на проблемні ділянки на 15-20 хв.
Для аплікації на віки використовувати чисту персикову олію. Процедуру проводити 1-2 рази на день тривалістю 15-20 хв протягом 10-15 днів.
Для масок і аплікацій під очі персикову олію можна використовувати як у чистому вигляді, так і в суміші з мигдальною олією або олією жожоба у співвідношенні 1:1, а також у складі аромасуміші з додаванням натуральних ефірних олій ліметта і неролі (по 1-2 краплі ефірних олій на 1 столову ложку жирової основи). Аналогічно готується і застосовується аромасуміш з додаванням ефірних олій сантала, троянди і ладану.
Аплікації при опіках.До жировій основи (чиста персикова олія або суміш персикової і мигдальної олії у співвідношенні 1:1) бажано додати ефірні олії лаванди і ромашки аптечної (по 10-15 крапель на 1 столову ложку жирової основи). При опіковій хворобі змочені в аромасуміші серветки накладати на уражені ділянки і міняти кожні 2-3 години.
При сонячних опіках серветку, змочену в жирній олії або аромасуміші, накласти на ділянку тіла з еритемою на 15-20 хв. Процедуру робити 1-2 рази в день.
Інше застосування:
З кісточок готується лікер — персико.
Протипоказання:
Індивідуальна непереносимість.