Для поліпшення роботи сайту ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати сайт, ви погоджуєтеся з цим.
Олія обліпихова 100 мл
38,40 ₴
Інструкція до препарату Олія обліпихова 100 мл
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Перевірено: Громадська Яна
Перевірено: Кортунова Юлія
Оновлено: 13.08.2024
Перевірено
Опис
Масло обліпихи інструкція по застосуванню
Це унікальна цілюща олія виготовлена за новітньою вітамінно-зберігаючою технологією з ягід обліпихи, зібраної в Карпатах.
Склад і корисні властивості обліпихової олії
Цілком очевидно, що корисні властивості обліпихової олії безпосередньо залежать від його складу. Зупинимося на ньому докладніше.
Жири: ОМЕГА-3 (4-6%), ОМЕГА-6 (15-16%), ОМЕГА-9 (10-13%); ненасичені жирні кислоти: пальмітолеіновая кислота (23-31%); насичені жирні кислоти: пальмітинова кислота (29-40%), стеаринова кислота (1,5%), миристиновая кислота (1,5%);
Фосфоліпіди;
Амінокислоти: в цілому в обліпихи присутні 18 амінокислот, серед них: валін, гістидин, ізолейцин, лейцин, лізин, треонін, фенілаланін;
Замінні амінокислоти: аланін, аргінін, аспаргіновая кислота, гліцин, глутамінова кислота, пролін, серин, тирозин, каротиноїди (1-6%), лікопін, зеаксантин, бета-каротин, криптоксантин, Кверцет;
Фітостерини: бета-ситостерин;
Флавоноїди, в тому числі: рутин, ізорамнетін, кемпферол;
Трітерненовие кислоти: олеановая, урсолова і деякі інші трітерненовие кислоти;
Органічні кислоти: винна, саліцилова, щавлева, яблучна, бурштинова;
Дубильні речовини: фітонциди, серотонін, пектини, кумарини, алколоїди;
Вітаміни: Вітамін В1, В2, В3, В6, В9, С, Е, К, Р;
Мікро- та макроелементи: У обліпихи присутні 27 мінералів, серед них алюміній, бор, ванадій, залізо, кальцій, кобальт, кремній, магній, марганець, молібден, натрій, нікель, сірка, стронцій, титан, фосфор, цинк.
Треба особливо відзначити, що яскраво-оранжевий колір обліпихової олії обумовлений надзвичайно високим вмістом каротиноїдів. Каротиноїди, як відомо, попередники вітаміну A, роль якого в організмі людини важко переоцінити. Масло обліпихи є безсумнівним лідером за змістом каротиноїдів серед усіх відомих на сьогоднішній час рослинних масел.
Велико в цьому маслі і зміст токоферолів (вітамін Е). Цього найсильнішого антиоксиданту в обліпихи в 2 рази більше, ніж в маслі із зародків пшениці, хоча зміст токоферолів в зародках пшениці досить велике.
Ще одна особливість обліпихової олії - просто великий вміст в ньому вітаміну C, його в цьому маслі більше, ніж в лимонах і апельсинах. До того ж аскорбінова кислота цього масла надзвичайно стійка в переробці. Вчені пояснюють таку особливість ягід обліпихи тим, що в них відсутній фермент аскорбіноза, який і переводить аскорбінову кислоту в инактивность форму.
Масло обліпихи - це продукт з високим вмістом каротиноїдів, вітамінів: Е, F, А, К, D і біологічно активних речовин. Використовується як джерело бета-каротину.
Вітамін A. Зустрічається в двох формах: вже готовий вітамін A і провітамін A (каротин). Входить до складу зорових рецепторів в сітківці ока, необхідний для підтримки нормального стану шкіри, слизових оболонок легенів, кишечника і сечовивідних шляхів, сприяє зростанню і зміцненню кісток, волосся, зубів і ясен. Підвищує опірність органів дихання різним інфекціям. Необхідний для вироблення сперматозоїдів і яйцеклітин. Є антиоксидантом і сприяє профілактиці і запобіганню ракових захворювань.
Вітамін E. Інша назва - токоферол. Є найпотужнішим природним антиоксидантом, що захищає організм від дії вільних радикалів. Охороняє від окислення жирні кислоти, вітамін A і ряд гормонів. Допомагає захистити імунну систему від пошкоджень, викликаних старінням організму, стимулює розвиток лімфоцитів. Завдяки цьому вітаміну організм протистоїть атеросклерозу, утворенню тромбів і склеротичних бляшок. Відповідає за здатність до дітородіння. Вітамін Е необхідний для підтримки нормального обміну речовин. Рівень магнію, найважливішого для людського організму мінералу, безпосередньо пов'язаний з вітаміном E. Нестача вітаміну E в першу чергу призводить до зниження імунітету.
Вітамін F. Це поліненасичені незамінні жирні кислоти. Попереджає відкладення холестерину в артеріях, забезпечує здоровий стан шкіри і волосся, впливає на активність залоз внутрішньої секреції. Допомагає спалюванню ненасиченого жиру, що призводить до зниження ваги.
Вітамін D. Сприяє переробці мінеральних компонентів харчування, незамінний для формування скелета і підтримки цілісності кісток. В організмі людини вітамін D регулює обмін кальцію і фосфору, необхідний для зміцнення кісток і зубів. Має імуномодулюючу та онкопротекторним дією, зменшує свинцеву інтоксикацію.
Вітамін К. Необхідний для нормального згортання крові і роботи м'язів.
Головне призначення обліпихової олії - це лікування виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки, гастритів і колітів. При цьому масло сприяє зменшенню кислотності в шлунку і прискорює загоєння виразок.
При цих захворюваннях масло обліпихи приймають по 1 чайній ложці за 15-20 хвилин до їди 3-4 рази на день протягом місяця, особливо в осінньо-весняні періоди загострення захворювання.
Масло обліпихи прекрасно показало себе при лікуванні:
- запалень слизових травного тракту (застосовується в комплексній терапії виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки);
- гінекологічних захворювань: ерозії шийки матки, кольпітів, вагінітів, ендоцервіцитів;
опіків, променевих і виразкових уражень шкіри, пролежнів, виразки шлунка, променевого раку стравоходу;
хронічних захворювань верхніх дихальних шляхів: фарингітів, ларингітів, гайморитів; - виразок рогівки ока; патологічних процесів прямої кишки;
- запальних захворювань ясен і пародонтозу;
- атеросклерозу;
- лускатого і висівкоподібного лишаю і нейродермітів;
- для швидкого загоєння ран, саден і інших уражень шкіри. При цьому, характерною особливістю обліпихової олії є
- висока якість загоєння - відсутність на місці ураження будь-яких рубців або шрамів;
- для відновлення шкірного покриву після сонячних і радіаційних опіків, прискорення формування тканин;
- проти зморшок, при веснянках і пігментних плямах, при вугрової висипки, дерматитах і шкірних тріщинах;
- покращує зір;
- запобігає утворенню тромбів.
Протипоказання:
не рекомендується застосовувати при гострому холециститі, панкреатиті, запальних процесах в жовчному міхурі та підшлунковій залозі, жовчнокам'яної хвороби, гепатиті, розладах шлунка, проносі.
Діагностика і лікування захворювань, про які згадувалося вище, повинні проводитися під постійним наглядом лікаря.
Самолікування - небезпечно.