Налаштування
Шрифт:
  • А
  • А
  • А
Колір:
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
Фото
  • ЧБ
  • Колір
  • Вимк.
Повна версія
Олія какао 50 мл
145,50 ₴

Інструкція до препарату Олія какао 50 мл

Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Громадська Яна
Перевірено: Громадська Яна
Кортунова Юлія
Перевірено: Кортунова Юлія
Оновлено: 25.06.2024
Перевірено
Опис

ОЛІЯ КАКАО (Oleum Cacao, Butyrum Cacao)

Отримують:

з насіння какао-дерева, яке також називають шоколадним деревом - Theobroma cacao L. (родина стеркулієві– Sterculiaccae). Насіння попередньо піддають ферментації, потім їх висушують і підсмажують, після чого тендітна оболонка легко знімається і використовується для добування алкалоїду теоброміну. Очищені від оболонок насіння подрібнюють і піддають гарячому пресуванню. Гарячу олію фільтрують у обігріваються фільтрах і виливають у форми, де вона швидко застигає при кімнатній температурі.:

Короткий опис рослини

Це вічнозелене дерево до 5 м заввишки, з прямим стеблом і великими овальними або яйцевидними листками. Дрібні рожеві квітки пучками виходять прямо зі стовбура. Цвіте і плодоносить круглий рік. Плоди ягодоподібні, ребристі, з шкірястою оболонкою, до 25 см довжиною, їх колір варіюється від жовтого до червоного. Всередині плоду, занурені в білу або рожеву м'якоть (пульпу), знаходяться овально-сплюснуте насіння, неправильно назване  бобами. В ядрі насінні міститься до 50 % жирної олії, а також білки, крохмаль, клітковина, дубильні речовини, органічні кислоти, присутні глікозиди ціанідину, сліди холіну, солі калію і фосфору. У шкірці насіння містяться алкалоїди теобромін (до 2 %) і кофеїн (сліди).

Походження та поширення рослини:

Батьківщина рослини – тропічна Південна Америка й острови мексиканської затоки. Вперше культуру шоколадного дерева налагодили в XVII столітті в Бразилії. В даний час найбільші площі какао дерева зосереджені в тропічній частині  Західної Африки (Нігерія, Гана і інші країни навколо Гвінейської затоки). Рослину культивують також у Вест-Індії, Південній Америці, Шрі-Ланці та Індонезії.

Властивості і склад олії:

Олія какао має світло-жовтий колір (при прогорканні  біліє), приємний запах і тверду консистенцію (плавиться при 30—40о С). Олія складається з три - і двокислотних тригліцеридів, містить олеїнову (до 43 %), стеаринову (до 34 %), пальмітинову (до 25 %), лінолеву (2 %), лауринову і арахінову (сліди) кислоти.

Інше застосування:

У медицині олія какао застосовується з 1710 р. У даний час воно входить до фармакопеї більшості країн світу. Олія використовується для виготовлення супозиторіїв, кульок, паличок, губної помади.

Дія та показання до застосування олії:

Олія какао – популярний високоефективний косметичний засіб. Вона добре вбирається, не залишаючи на шкірі жирної плівки. Ця олія відмінно підходить для шкіри будь-якого типу, особливо необхідна для догляду за сухою і в'ялою шкірою. Воно є ідеальним засобом для ніжної дитячої шкіри.   Активні компоненти, що містяться в олії, живлять, підтримують тургор і відновлюють гідроліпідний баланс, регенерують, пом'якшують, омолоджують і тонізують шкіру, роблячи її більш ніжною, еластичною і гладкою. Олія какао захищає шкіру від впливу агресивних факторів зовнішнього середовища – сонця, морозу, вітру, запобігаючи опікам, пересушуванню, обмороженню, пересиханню в зимовий час. В результаті застосування цієї олії розгладжуються дрібні зморшки, зникають "гусячі лапки", шкіра стає м'якою, гладенькою, сяючою. Олія сприяє зникненню невеликих косметичних дефектів, що виникають внаслідок фурункульозу, вугрової висипки, порізів та інших травм. Використання цього косметичного засобу під час вагітності допомагає уникнути появи розтяжок шкіри, а також сприяє їх усуненню після вагітності або значному зниженні ваги.

У народній медицині її застосовують при респіраторних захворюваннях як протикашльовий і пом'якшувальний засіб. Змащену олією какао тканину рекомендують накладати на запалені гемороїдальні шишки, що сприяє їх загоєнню, усунення тріщин і кровоточивості.

Способи застосування:

Олія какао може застосовуватися як у чистому вигляді, так і в суміші з іншими оліями. Її  використовують у якості базової олії для створення композицій з натуральними ефірними оліями , а також для збагачення готових косметичних засобів (кремів, масок, шампунів, бальзамів). Олія застосовується у вигляді масажу, аплікацій, змазувань, пов'язок.

Перед використанням флакон з олією необхідно помістити на водяну баню з температурою 40-45 °С на кілька хвилин, поки олія не придбає рідку консистенцію.

  • Масаж. Олію нанести тонким шаром на очищену шкіру. Після масажу надлишок олії видалити м'якою серветкою.
  • Протизапальна маска для всіх типів шкіри. Для приготування маски 1 чайну ложку олії какао, 1 чайну ложку жирної ромашкової олії, 1 столову ложку натертого огірка і сік одного листка  алое необхідно ретельно розмішати до однорідної маси.  Суміш нанести на обличчя на 30 хв, після чого змити теплою водою. Маску рекомендується робити на ніч.
  • Маска живильна. Ретельно перемішати 1 чайну ложку олії какао, 1 чайну ложку олії зародків пшениці, 1 столову ложку м'якоті авокадо (можна замінити гарбузом). Суміш нанести на обличчя на 20-30 хв, потім змити теплою водою. Маску застосовувати 3-4 рази в тиждень.
  • Відлякування комах. Для приготування суміші до 1 столової ложки розплавленої олії какао потрібно додати по 5 крапель базилікової, лимонної і евкаліптової ефірної олії. Все ретельно перемішати і нанести на відкриті ділянки обличчя і тіла.

Протипоказання

Індивідуальна непереносимість.

Повідомлення
Зворотний дзвінок
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку