Для поліпшення роботи сайту ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати сайт, ви погоджуєтеся з цим.
Олія ефірна гвоздична 10 мл
118,10 ₴
Інструкція до препарату Олія ефірна гвоздична 10 мл
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Перевірено: Громадська Яна
Перевірено: Кортунова Юлія
Оновлено: 26.07.2024
Перевірено
Опис
Олія ефірна гвоздична
Отримують:
способами гідродистиляції або (рідше) парової дистиляції з квіткових бруньок (бутонів), листя і гілок гвоздичного дерева - Caryophvllusaromaticus L., синоніми: EugeniacaryophyllataThumb., Syzygiumaromaticum L., Mer. LM. Perry (сімейство мирти - Myrtaceae).
Властивості олії:
рухлива майже безбарвна або злегка жовтувата рідина, що набула при зберіганні коричнево-пурпурного кольору, з гострим приємним запахом евгенолу і пекучим смаком.
Основні компоненти олії:
Хоча олія містить більше 80 компонентів, її властивості і аромат визначаються в основному наявністю евгенолу (80 - 85%), ацетилевгенолу, каріофілену, геранілацетату, кадинену, кубенона і деяких інших сесквитерпенів.
Дія:
тонізуюча, противірусна, протигрибкова, сильна антибактеріальна і антисептична (фенольний коефіцієнт дорівнює 8,5), протипаразитарна, спазмолітична, протизапальна, протисудомна, антиканцерогенна, відхаркувальна, вітрогінна, імуномодулююча, ранозагоювальна, болезаспокійлива, антиалергічна. Покращує мікроциркуляцію, підвищує кров'яний тиск. Стимулює розумову діяльність, покращує пам'ять. Підвищує тонус матки, стимулює пологи, нормалізує менструальний цикл, підвищує потенцію. Регулює роботу шлунково-кишкового тракту. Підвищує неспецифічні чинники захисту і чинить імуномодулюючу дію на Т- і В-системи імунітету, знижує в крові підвищений рівень імунних комплексів і нормалізує імунну відповідь. Зв'язує канцерогенбілкові антигени, утворюючи з ними комплекси, які потім виводяться з організму. Регулює жировий обмін.
Показання до застосування:
Грип, ГРЗ, гостра затяжна пневмонія, хронічний бронхіт, туберкульоз, астма. Синусит, гайморит, ларингіт, фарингіт, тонзиліт, отит, риніт. Є ефективним профілактичним засобом від респіраторних і кишкових інфекцій.
Вірусний гепатит, диспепсія, блювота, нудота, бродіння в кишечнику, метеоризм, проноси, кишкові кольки, коліт, захворювання прямої кишки. Цистит. Дисфункція щитовидної залози. Вегето-судинна дистонія, знижений артеріальний тиск. Вторинні імунодефіцити, імунометаболична стадія канцерогенезу. Астенія, погіршення пам'яті. Відновлює сили після фізичного і нервового перенапруження, травм, хвороб і операцій. Допомагає легше переносити болі в суглобах і м'язах, невралгії, зубний біль, а також головні болі, пов'язані з пониженням артеріального тиску. Піднімає настрій, виводить з депресії, допомагає впоратися з істерикою і здолати млявість і апатію. Олія повертає сили, зігріває, усуває тремтіння.
Інфіковані гнійні рани, що важко гояться, і виразки, мозолі, бородавки і інші доброякісні новоутворення. Усуває фурункули, гнійничкові і вугрові ураження шкіри, покращує стан хворих вовчаком. Ефективний засіб при корості. Як репелент для відлякування москітів, комарів, молі.
Олія є одним з кращих знеболювальних і антисептичних засобів в стоматології. Застосовується при зубному болі, карієсі, прикореневих кістах, пародонтозі, стоматиті, пульпіті. Робить дихання свіжішим.
Застосовується при порушенні менструального циклу, фригідності, розладах потенції (використовується як афродизіак).
Способи застосування:
- Для усунення зубного болю нерозбавлену гвоздичну олію наносять ватним тампоном на хворий зуб.
- Для компресу - 4-5 крапель ефірної олії розчиняють в 10 мл прокип'яченої соняшникової олії. Цей розчин можна застосовувати для змазування ран, виразок, гнійничкових і вугрових уражень шкіри.
- Для ванн - 4-5 крапель.
- В аромалампах - 1-4 краплі.
- Для збагачення кремів, тоніку, обполіскувачів, розчинів для промивання ран і масажу 1-2 краплі олії додають до 10 мл основи.
- Гвоздичну олію часто змішують з фенхелевою у співвідношенні 1: 2 і додають 4 краплі цієї суміші на 10 мл основи.
- Для зняття больового синдрому і в якості тонізуючого засобу гвоздичну олію використовують при масажі разом з розмариновою, лавандовою, сосновою або камфорною. Такий аромамасаж швидко знімає біль після інтенсивних фізичних навантажень, розтягувань зв'язок і ушкоджень суглобів. Гвоздичну ефірну олію у поєднанні з фенхелевою ефірною олією використовують для регуляції трофіки м'язів.
Інше застосування:
Для ароматизації усіх видів харчових продуктів (м'ясо, соус, печиво, цукерки), глінтвейнів і лікерів. Олію також додають в жувальні гумки, зубні пасти і полоскання. Застосовують для ароматизації в товарах побутової хімії, туалетних водах і милі, а також в парфумері (духи з пряним запахом часто містять гвоздичну олію). Олія широко використовується як інсекторепелент. З олії виділяють евгенол, з якого потім отримують ванілін. Для парфумерних цілей частіше використовують дешевший евгенол, виділений з ефірної олії листя гвоздики.
Поєднується:
з оліями ялівцю, кориці, базиліку, мускатного горіха, м'яти, розмарину, бергамота, апельсина, грейпфрута, лимона.
Запобіжні заходи:
Олія сильної дії. При використанні не допускати передозування. Не застосовувати при вагітності, нервовій збудливості і індивідуальній непереносимості, а також дітям до 15 років. Олія може дратувати слизові оболонки і чутливу шкіру. При нанесенні на шкіру спостерігається печія, а при тривалому контакті – опік.