Налаштування
Шрифт:
  • А
  • А
  • А
Колір:
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
Фото
  • ЧБ
  • Колір
  • Вимк.
Повна версія
Гепазак Плюс розчин 10 мл саше №20
633,40 ₴

Інструкція до препарату Гепазак Плюс розчин 10 мл саше №20

Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Громадська Яна
Перевірено: Громадська Яна
Кортунова Юлія
Перевірено: Кортунова Юлія
Оновлено: 26.06.2024
Перевірено
Опис

Гепазак Плюс інструкція по застосуванню

Склад

Активні речовини: L-аргінін – 1 г; бетаїн – 1 г.

допоміжні речовини: очищена вода; цукроза; регулятори кислот: яблучна кислота, лимонна кислота, ароматизатор: виноградний; консервант: сорбат калію.

Властивості

Згідно з загальнодоступними літературними джерелами, складові, що входять до складу Гепазак, мають такі властивості:

Аргінін - умовно незамінна амінокислота, достатній рівень якої в певні періоди життя людини (інтенсивного росту та розвитку, при захворюваннях, стресі, астенії) не може бути забезпечений тільки за рахунок внутрішнього синтезу цієї сполуки, у зв'язку з чим остання повинна потрапляти в організм з їжею . Середньодобова потреба споживання аргініну становить 5,4 г. В організмі людини аргінін входить до складу 20 білків, і є активним та різнобічним клітинним регулятором багатьох життєво важливих функцій організму, здійснює гепатопротекторну дію завдяки антиоксидантній, антигіпоксичній та мембраностабілізуючій активності, енергозабезпечення у гепатоцитах. Аргінін також є субстратом для NО-синтази ферменту, що каталізує синтез оксиду азоту (NO) в ендотеліоцитах. NO відіграє у біорегуляції організму. Фізіологічна роль оксиду азоту полягає в релаксації кровоносних судин, гладкої мускулатури трахеї, шлунка, кишечника, сечового міхура, матки та ін, також покращує мікроциркуляцію та портальний кровотік у печінці.

Встановлено, що L-аргінін має гепатопротекторні властивості завдяки тому, що знижує в'язкість зон білково-ліпідного контакту та підвищує активність мембранозв'язаних ферментів цитохрому Р-450, забезпечує детоксикаційну функцію печінки. За участю ферменту аргінази L-аргінін розпадається на L-орнітин і сечовину, що забезпечує елімінування нітровмісних речовин, що заміняються з організму. L-аргінін є незамінним компонентом циклу сечової кислоти. Цей шлях дозволяє постійно видаляти токсичний аміак (NH3) з організму. Побічний продукт цієї реакції, L-орнітин, є попередником для синтезу поліамінів - молекул, незамінних для проліферації та диференціювання клітин печінки та інших органів. Аргінін збільшує знешкодження аміаку в печінці, сприяючи перетворенню аміаку на сечовину, пов'язує токсичні іони амонію, які утворюються при катаболізмі білків у печінці. L-аргінін використовують для лікування гострої та хронічної печінкової енцефалопатії.

Бетаїн – похідне амінокислоти гліцину – триметилгліцин. В організмі він синтезується шляхом окислення холіну або надходить із їжею. Бетаїн може заміняти холін і функціонувати як ефективний донор метильних груп при харчовій недостатності метіоніну та здатний запобігати накопиченню ліпідів у печінці. Його визнано ефективним ліпотропним агентом. Метаболізм бетаїну пов'язаний з обміном холіну та метіоніну.

Однією з важливих функцій холіну є синтез фосфатидилхоліну, компонента клітинних мембран та обов'язкового компонента ЛПВЩ. Бетаїн у цих реакціях сприяє перетворенню гомоцистеїну на метіонін. Завдяки цьому бетаїн може замінювати дефекти у реакціях метилювання, спричинені порушенням фолатного циклу або синтезу деяких вітамінів. При цих порушеннях участь бетаїну у перетворенні гомоцистеїну на метіонін стає вирішальною. Антистеатогенна та антифібротична дія бетаїну асоціюється з його властивостями зменшувати рівень гомоцистеїну в крові та нормалізувати вміст аденозину в печінці. Дефекти фолатного циклу та циклу гомоцистеїн – метіонін є поширеними порушеннями та спостерігаються при жировій хворобі печінки. Є дані про ефективність бетаїну при лікуванні хворих на неалкогольний стеатогепатит, підтверджені біохімічними показниками та результатами гістологічного дослідження печінки.

Таким чином, поєднання двох компонентів природного походження - аргініну та бетаїну, згідно з науковими дослідженнями, може виявляти такі фізіологічні та метаболічні ефекти:

  • Анаболічний аргінін та бетаїн забезпечують підвищення синтезу білка в організмі, збільшення витривалості до фізичних навантажень, підвищення працездатності;
  • сприяють зменшенню загальної слабкості та втоми, припливу сил та енергії;
  • аргінін підвищує продукцію оксиду азоту, є універсальним вазодилататором та антиоксидантом, покращує кровопостачання всіх органів та тканин організму;
  • аргінін покращує мікроциркуляцію та гемодинаміку;
  • бетаїн реалізує осмопротекторну дію на клітини, підтримує водний баланс та зменшує потребу людини в енергії для життєдіяльності.

Детоксикуючі

  • аргінін, є субстратом для синтезу сечовини (у печінці), сприяє виведенню кінцевих продуктів азотистого обміну з організму, пов'язує токсичний аміак та підтримує азотистий баланс;
  • бетаїн, як універсальний осмопротектор, підтримує водно-електролітний баланс клітин (боротьба з ацидозом) і посилює знешкодження та виведення токсинів,
  • дних радикалів, продуктів обміну алкоголю та медикаментів з організму.

Гепатопротекторний

  • аргінін та бетаїн є субстратом для синтезу білків та фосфоліпідів мембран гепатоцитів;
  • аргінін підвищує детоксикаційні можливості печінки шляхом дезактивації аміаку;
  • аргінін (донатор NO) посилює артеріальний кровотік у печінці, зменшує венозний опір у системі портальної вени, покращує процеси печінкової мікроциркуляції, зменшує гіпоксію печінки;
  • бетаїн бере безпосередню участь в утворенні фосфатидилхоліну та ЛПДНЩ, сприяє окисленню накопичених жирів у печінці, а також їх утилізації;
  • попереджає прогресування фіброзу та цирозу печінки (антифібротична дія).

Рекомендації щодо застосування

Гепазак може бути рекомендований як дієтична добавка в раціон харчування осіб, які перебувають під впливом шкідливого впливу факторів навколишнього середовища, при станах, пов'язаних з порушенням білкового метаболізму (стреси, астенія, травми, голодування, ацетоанемічний стан та ін.), як додаткове джерело аргініну та бетаїну з метою підтримки нормального функціонального стану травної системи

Поєднання аргініну та бетаїну сприяє: підвищенню синтезу білків та фосфоліпідів мембран гепатоцитів, покращенню детоксикаційних можливостей печінки шляхом дезактивації аміаку, підтримання нормального кровообігу та процесів мікроциркуляції в печінці, зменшенню гіпоксії печінки.

Бетаїн сприяє підтримці нормального рівня гомоцистеїну.

Спосіб застосування

Дорослим – по 1-3 саше на добу після їди. Вміст саше можна розчинити у невеликій кількості води або приймати без води.

Дітям віком від 3-х років приймати лише за рекомендацією лікаря. Якщо лікар не рекомендує інакше, то приймати по 1-2 саше на добу (вранці та ввечері).

Вміст саше розвести в половині склянки (100 мл) питної води та приймати по 1 чайній ложці кожні 10-15 хвилин.

Тривалість прийому погоджувати із лікарем.

Застереження

Індивідуальна чутливість.

Вагітні жінки або жінки, які годують грудьми, люди похилого віку або будь-яка особа з будь-яким захворюванням перед вживанням цього продукту повинні радитися з лікарями.

Цей продукт не призначений для діагностики, лікування або запобігання будь-яким хворобам, не повинен використовуватися як заміна повноцінного раціону харчування.

Не перевищувати добову дозу, що рекомендується. Не використовувати розчин зі зіпсованої упаковки. Не вживайте після терміну придатності, вказаного на упаковці.

Перед застосуванням обов'язковою є консультація лікаря.

Форма випуску

Розчин для перорального застосування по 10 мл у пакетах-саше; по 20 пакетів у картонній пачці.

Умови зберігання

Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі від 8°С до 25°С.

Повідомлення
Зворотний дзвінок
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку