Налаштування
Шрифт:
  • А
  • А
  • А
Колір:
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
Фото
  • ЧБ
  • Колір
  • Вимк.
Повна версія
Авертид 8 мг/ мг розчин 60 мл
186,30 ₴

Інструкція до препарату Авертид 8 мг/ мг розчин 60 мл

Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Громадська Яна
Перевірено: Громадська Яна
Кортунова Юлія
Перевірено: Кортунова Юлія
Оновлено: 13.11.2024
Перевірено
Інструкція

Для виробника Спільне українсько-іспанське підприємство «Сперко Україна» м. Вінниця


ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

 

АВЕРТИД

(AVERTID)


Склад:

діюча речовина: betahistine;

1 мл препарату містить бетагістину дигідрохлориду 8 мг;

допоміжні речовини: натрію сахарин метилпарабен (Е 218) пропілпарабен (Е 216) етанол 96 % ароматизатор фруктовий вода очищена.

Не містить цукру і барвників.


Лікарська форма. Розчин для орального застосування.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина без кольору зі специфічним запахом допускається жовтуватий відтінок.


Фармакотерапевтична група.

Засоби що застосовуються при вестибулярних порушеннях. Код АТХ N07C A01.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Механізм дії бетагістину полягає у впливі на гістамінові Н1- та Н3-рецептори лабіринту та вестибулярних ядер центральної нервової системи. Проявляючи виражену Н1-агоністичну дію на рецептори судин внутрішнього вуха препарат сприяє місцевій вазодилатації та значно покращує кровообіг у stria vascularis. Н3-антагоністична дія препарату на рецептори нейронів вестибулярних ядер сприяє покращенню мікроциркуляції проникності капілярів підвищенню викиду гістаміну і збільшенню обміну рідиною на рівні мікроциркуляторного русла судинної смуги що призводить до нормалізації тиску ендолімфи у лабіринті та завитку. Крім того бетагістин покращує процеси нейрональної трансмісії шляхом підвищення концентрації серотоніну в синапсах. Препарат також є інгібітором ферменту диаміноксидази що інактивує гістамін. Відзначено також зв’язування бетагістину з потенціалзалежними кальцієвими каналами нервових клітин які беруть безпосередню участь у процесах ішемічного пошкодження. Препарат не впливає на Н2-гістамінорецептори шлунка і не призводить до підвищення секреції та концентрації соляної кислоти як базальної так і стимульованої. Для бетагістину не властива седативна дія він також не впливає на показники системного артеріального тиску. На відміну від інших засобів цієї групи (цинаризин флунаризин) бетагістин не спричиняє екстрапірамідних розладів і його можна застосовувати пацієнтам літнього віку із синдромом паркінсонізму.

Фармакокінетика.

При прийомі внутрішньо бетагістин  повністю абсорбується з травного тракту незначно зв’язується з білками плазми крові. Препарат не накопичується в тканинах організму і не чинить кумулятивної дії повністю виводиться з сечею у вигляді неактивного метаболіту – 2-піридил-оцтової кислоти протягом 24 годин. Період напіввиведення препарату становить 3-4 години.





Клінічні характеристики.

Показання.

Хвороба і синдром Меньєра які характеризуються трьома основними симптомами:

– запамороченням що іноді супроводжується нудотою і блюванням;

– зниженням слуху (туговухістю);

– шумом у вухах.

Симптоматичне лікування вестибулярного запаморочення.


Протипоказання.

Підвищена чутливість до компонентів препарату; феохромоцитома; лікування похідними дисульфіраму (Авертид містить 5 % від об’єму етилового спирту).


Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Досліджень in vivo спрямованих на вивчення взаємодії бетагістину з іншими лікарськими засобами не проводили. Виходячи з даних in vitro не очікується пригнічення активності ферментів цитохрому Р450 in vivo.

Дані in vitro свідчать про пригнічення метаболізму бетагістину препаратами які гальмують активність моноамінооксидази (МАО) включаючи підтип В-селективні інгібітори МАО (наприклад селегілін). Рекомендується дотримуватися обережності при одночасному застосуванні бетагістину та інгібіторів МАО (включаючи В-селективні інгібітори МАО).

При застосуванні Авертиду разом із блокаторами гістамінових Н1-рецепторів ефективність бетагістину зменшується тому перед застосуванням препарату антигістамінні засоби необхідно відмінити. Готовий препарат містить 5 % від об’єму етилового спирту що необхідно враховувати при лікуванні похідними дисульфіраму чи іншими препаратами які блокують ферменти розпаду ацетальдегіду (наприклад метронідазол похідні нітрофурану).


Особливості застосування.

Під час лікування препаратом необхідно ретельно контролювати стан пацієнтів з бронхіальною астмою та/або виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки в анамнезі. У разі загострення бронхіальної астми препарат необхідно відмінити.

З обережністю Авертид застосовують при пептичній виразці шлунка або дванадцятипалої кишки в активній фазі.


Застосування у період вагітності  або годування груддю.

Немає достатніх даних щодо застосування бетагістину вагітним.

У людей потенційний ризик для плоду і новонародженого невідомий. Авертид не слід застосовувати у період вагітності за винятком випадків крайньої необхідності.

Годування груддю необхідно припинити на весь період застосування Авертиду.


Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Бетагістин показаний для лікування синдрому Меньєра що характеризується тріадою основних симптомів: запамороченням зниженням слуху шумом у вухах а також для симптоматичного лікування вестибулярного запаморочення. Обидва стани можуть негативно впливати на здатність керувати автотранспортом або іншими механізмами. За даними клінічних досліджень що вивчали вплив цього препарату на здатність керувати автотранспортом або іншими механізмами бетагістин не впливав або мав несуттєвий вплив на цю здатність.


Спосіб застосування та дози.

Дорослі Авертид приймають внутрішньо 2-3 рази на добу краще під час або після прийому їжі. Точне дозування препарату проводять за допомогою шприца вкладеного в упаковку. Дозволяється застосовувати нерозведений розчин запиваючи його невеликою кількістю рідини а також розводити препарат у невеликій кількості рідини. Зменшення симптомів інколи спостерігається тільки після двох-трьох тижнів лікування. Найкращі результати інколи досягаються при прийомі препарату протягом кількох місяців.

Зазвичай препарат слід застосовувати по 8 мг (1 мл) 3 рази на добу. У випадку виражених симптомів захворювання чи неефективності лікування дозу можна збільшити до 16 мг (2 мл) 3 рази на добу або застосовувати препарат по 24 мг (3 мл) 2 рази на добу. Максимальна добова доза препарату  становить 48 мг.


Діти.

Препарат не застосовують.


Передозування.

Повідомлялося про кілька випадків передозування препаратом. У деяких пацієнтів після прийому дози до 640 мг виникали легкі або помірно виражені симптоми (нудота сонливість біль у животі). Більш серйозні ускладнення (судоми ускладнення з боку серця або легень) спостерігалися у випадках навмисного передозування бетагістину особливо у поєднанні з передозуванням інших лікарських засобів.

Лікування: симптоматична та підтримувальна терапія.


Побічні реакції.

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості у т. ч. негайного типу (анафілаксія).

З боку нервової системи: головний біль.

З боку травного тракту: часто – нудота та диспепсія. У деяких випадках виникали скарги на незначні розлади шлунка (блювання біль по ходу травного тракту біль в абдомінальній ділянці внаслідок здуття живота та метеоризму). Ці побічні ефекти зазвичай зникають при прийомі препарату з їжею або після зменшення дози.

З боку шкіри: у поодиноких випадках спостерігалися реакції гіперчутливості шкіри та підшкірної жирової клітковини зокрема ангіоневротичний набряк висипання свербіж і кропив’янка.

Препарат містить метилпарабен (Е 218) і пропілпарабен (E 216) що можуть спричинити алергічні реакції (імовірно уповільненого типу).


Термін придатності. 2 роки.


Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 60 мл у контейнерах. Контейнер разом з дозуючим шприцом у картонній пачці.


Категорія відпуску. За рецептом.


Виробник.

Спільне українсько-іспанське підприємство «Сперко Україна».


Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності. 

Україна 21027 м. Вінниця вул. 600-річчя 25.

   

Заявник.

ТОВ «Ерсель Фарма Україна».


Місцезнаходження заявника.

Україна 21030 м. Вінниця пр. Юності 20/73.








Для виробника РЕСІФАРМ ПАРЕТС СЛ.


ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

 

АВЕРТИД

(AVERTID)


Склад:

діюча речовина: betahistine;

1 мл препарату містить бетагістину дигідрохлориду 8 мг;

допоміжні речовини: натрію сахарин метилпарабен (Е 218) пропілпарабен (Е 216) етанол 96 % ароматизатор фруктовий вода очищена.

Не містить цукру і барвників.


Лікарська форма. Розчин для орального застосування.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина без кольору зі специфічним запахом допускається жовтуватий відтінок.


Фармакотерапевтична група.

Засоби що застосовуються при вестибулярних порушеннях. Код АТХ N07C A01.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Механізм дії бетагістину полягає у впливі на гістамінові Н1- та Н3-рецептори лабіринту та вестибулярних ядер центральної нервової системи. Проявляючи виражену Н1-агоністичну дію на рецептори судин внутрішнього вуха препарат сприяє місцевій вазодилатації та значно покращує кровообіг у stria vascularis. Н3-антагоністична дія препарату на рецептори нейронів вестибулярних ядер сприяє покращенню мікроциркуляції проникності капілярів підвищенню викиду гістаміну і збільшенню обміну рідиною на рівні мікроциркуляторного русла судинної смуги що призводить до нормалізації тиску ендолімфи у лабіринті та завитку. Крім того бетагістин покращує процеси нейрональної трансмісії шляхом підвищення концентрації серотоніну в синапсах. Препарат також є інгібітором ферменту диаміноксидази що інактивує гістамін. Відзначено також зв’язування бетагістину з потенціалзалежними кальцієвими каналами нервових клітин які беруть безпосередню участь у процесах ішемічного пошкодження. Препарат не впливає на Н2-гістамінорецептори шлунка і не призводить до підвищення секреції та концентрації соляної кислоти як базальної так і стимульованої. Для бетагістину не властива седативна дія він також не впливає на показники системного артеріального тиску. На відміну від інших засобів цієї групи (цинаризин флунаризин) бетагістин не спричиняє екстрапірамідних розладів і його можна застосовувати пацієнтам літнього віку із синдромом паркінсонізму.

Фармакокінетика.

При прийомі внутрішньо бетагістин  повністю абсорбується з травного тракту незначно зв’язується з білками плазми крові. Препарат не накопичується в тканинах організму і не чинить кумулятивної дії повністю виводиться з сечею у вигляді неактивного метаболіту – 2-піридил-оцтової кислоти протягом 24 годин. Період напіввиведення препарату становить 3-4 години.





Клінічні характеристики.

Показання.

Хвороба і синдром Меньєра які характеризуються трьома основними симптомами:

– запамороченням що іноді супроводжується нудотою і блюванням;

– зниженням слуху (туговухістю);

– шумом у вухах.

Симптоматичне лікування вестибулярного запаморочення.


Протипоказання.

Підвищена чутливість до компонентів препарату; феохромоцитома; лікування похідними дисульфіраму (Авертид містить 5 % від об’єму етилового спирту).


Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Досліджень in vivo спрямованих на вивчення взаємодії бетагістину з іншими лікарськими засобами не проводили. Виходячи з даних in vitro не очікується пригнічення активності ферментів цитохрому Р450 in vivo.

Дані in vitro свідчать про пригнічення метаболізму бетагістину препаратами які гальмують активність моноамінооксидази (МАО) включаючи підтип В-селективні інгібітори МАО (наприклад селегілін). Рекомендується дотримуватися обережності при одночасному застосуванні бетагістину та інгібіторів МАО (включаючи В-селективні інгібітори МАО).

При застосуванні Авертиду разом із блокаторами гістамінових Н1-рецепторів ефективність бетагістину зменшується тому перед застосуванням препарату антигістамінні засоби необхідно відмінити. Готовий препарат містить 5 % від об’єму етилового спирту що необхідно враховувати при лікуванні похідними дисульфіраму чи іншими препаратами які блокують ферменти розпаду ацетальдегіду (наприклад метронідазол похідні нітрофурану).


Особливості застосування.

Під час лікування препаратом необхідно ретельно контролювати стан пацієнтів з бронхіальною астмою та/або виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки в анамнезі. У разі загострення бронхіальної астми препарат необхідно відмінити.

З обережністю Авертид застосовують при пептичній виразці шлунка або дванадцятипалої кишки в активній фазі.


Застосування у період вагітності  або годування груддю.

Немає достатніх даних щодо застосування бетагістину вагітним.

У людей потенційний ризик для плоду і новонародженого невідомий. Авертид не слід застосовувати у період вагітності за винятком випадків крайньої необхідності.

Годування груддю необхідно припинити на весь період застосування Авертиду.


Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Бетагістин показаний для лікування синдрому Меньєра що характеризується тріадою основних симптомів: запамороченням зниженням слуху шумом у вухах а також для симптоматичного лікування вестибулярного запаморочення. Обидва стани можуть негативно впливати на здатність керувати автотранспортом або іншими механізмами. За даними клінічних досліджень що вивчали вплив цього препарату на здатність керувати автотранспортом або іншими механізмами бетагістин не впливав або мав несуттєвий вплив на цю здатність.


Спосіб застосування та дози.

Дорослі Авертид приймають внутрішньо 2-3 рази на добу краще під час або після прийому їжі. Точне дозування препарату проводять за допомогою шприца вкладеного в упаковку. Дозволяється застосовувати нерозведений розчин запиваючи його невеликою кількістю рідини а також розводити препарат у невеликій кількості рідини. Зменшення симптомів інколи спостерігається тільки після двох-трьох тижнів лікування. Найкращі результати інколи досягаються при прийомі препарату протягом кількох місяців.

Зазвичай препарат слід застосовувати по 8 мг (1 мл) 3 рази на добу. У випадку виражених симптомів захворювання чи неефективності лікування дозу можна збільшити до 16 мг (2 мл) 3 рази на добу або застосовувати препарат по 24 мг (3 мл) 2 рази на добу. Максимальна добова доза препарату  становить 48 мг.


Діти.

Препарат не застосовують.


Передозування.

Повідомлялося про кілька випадків передозування препаратом. У деяких пацієнтів після прийому дози до 640 мг виникали легкі або помірно виражені симптоми (нудота сонливість біль у животі). Більш серйозні ускладнення (судоми ускладнення з боку серця або легень) спостерігалися у випадках навмисного передозування бетагістину особливо у поєднанні з передозуванням інших лікарських засобів.

Лікування: симптоматична та підтримувальна терапія.


Побічні реакції.

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості у т. ч. негайного типу (анафілаксія).

З боку нервової системи: головний біль.

З боку травного тракту: часто – нудота та диспепсія. У деяких випадках виникали скарги на незначні розлади шлунка (блювання біль по ходу травного тракту біль в абдомінальній ділянці внаслідок здуття живота та метеоризму). Ці побічні ефекти зазвичай зникають при прийомі препарату з їжею або після зменшення дози.

З боку шкіри: у поодиноких випадках спостерігалися реакції гіперчутливості шкіри та підшкірної жирової клітковини зокрема ангіоневротичний набряк висипання свербіж і кропив’янка.

Препарат містить метилпарабен (Е 218) і пропілпарабен (E 216) що можуть спричинити алергічні реакції (імовірно уповільненого типу).


Термін придатності. 3 роки.


Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 60 мл у контейнерах. Контейнер разом з дозуючим шприцом у картонній пачці.


Категорія відпуску. За рецептом.


Виробник.

РЕСІФАРМ ПАРЕТС СЛ.


Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності. 

вул. Рамон і Кахаль 2 Паретс дел Валлес 08150 Барселона Іспанія.

   

Заявник.

ТОВ «Ерсель Фарма Україна».


Місцезнаходження заявника. 

21030 м. Вінниця пр.Юності 20/73.

Завантажити повну інструкцію
Повідомлення
Зворотний дзвінок
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку