Налаштування
Шрифт:
  • А
  • А
  • А
Колір:
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
Фото
  • ЧБ
  • Колір
  • Вимк.
Повна версія
Амінаргін розчин для інфузій 42 мг/мл флакон 100 мл №1
193,80 ₴

Інструкція до препарату Амінаргін розчин для інфузій 42 мг/мл флакон 100 мл №1

Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Оновлено: 13.11.2024
Перевірено
Інструкція

Амінаргін (Aminargin) інструкція із застосування

Склад

Діюча речовина: L- arginini hydrochloridum

  • 1 мл розчину містить гідрохлориду аргініну 42 мг

Допоміжні речовини: вода для ін'єкцій

Лікарська форма

Розчин для інфузій

Основні фізико-хімічні властивості

Прозорий , безбарвний або злегка жовтувато-коричневий розчин. Теоретична осмолярність 398 мОсм/л.

Фармакотерапевтична група

Кровезамінники та перфузійні розчини. Додаткові розчини для введення. Амінокислоти. Аргініна гідрохлорид.
Код ATX B05X B01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Аргінін (a - аміно - b - гуанідіновалерианова кислота) – амінокислота, яка відноситься до класу умовно незамінних амінокислот і є активним та різнобічним клітковим регулятором чисельних життєво важливих функцій організму, виявляє важливі у критичному стані організму протекторні.

Аргінін виявляє антигіпоксичну, мембраностабілізуючу, цитопротекторну, антиоксидантну, антирадикальну, дезінтоксикаційну активність, виявляє себе як активний регулятор проміжного обміну та процесів енергозабезпечення, грає певну роль підтримці гормонального балансу в організм. Відомо, що аргінін збільшує вміст у крові інсуліну, глюкагону, соматотропного гормону та пролактину, бере участь у синтезі проліну, поліаміну, агматину, включається в процеси фібриногенолізу, сперматогенезу, виявляє мембранодеполяризуюче дію.

Аргінін є одним з головних субстратів у циклі синтезу сечовини у печінці. Гіпоамоніємічний ефект лікарського засоби реалізується шляхом активації перетворення аміаку в сечовину. Надає гепатопротекторне дія завдяки антиоксидантної, антигіпоксичної та мембраностабілізуючої активності, позитивно впливає на процеси енергозабезпечення в гепатоцитах.

Аргінін є субстратом для NО- синтази – ферменту, що каталізує синтез оксиду азоту в ендотеліоцитах. Лікарське засіб активує гуанілатциклазу і підвищує рівень циклічного гуанідинмонофосфату ( цГМФ ) в ендотелії судин, зменшує активацію та адгезію лейкоцитів та тромбоцитів до ендотелію судин, пригнічує синтез протеїнів адгезії VCAM-1 і MCP-1 ендотеліну-1, що є потужним вазоконстриктором та стимулятором проліферації та міграції гладких міоцитів судинної стінки. Аргінін інгібує також синтез асиметричного диметиларгініну – потужного ендогенного стимулятора оксидативного стресу. Лікарське засіб стимулює діяльність вилочковий залози, що продукує Т- клітини, регулює зміст глюкози в крові під час фізичної навантаження. Надає кислотоутворююче дія та сприяє корекції кислотно- лужного рівноваги.

Фармакокінетика

При безперервній внутрішньовенної інфузії максимальна концентрація гідрохлориду аргініну в плазмі крові спостерігається через 20-30 хвилин від початку введення. Аргінін проникає через плацентарний бар'єр, фільтрується в клубочках нирок, проте практично повністю реабсорбується у ниркових канальцях.

Клінічні властивості

Показання

Метаболічний алкалоз, гіперамоніємія, атеросклероз судин серця та головного мозку, атеросклероз периферичних судин, у тому числі з проявами перемежовується кульгавість, діабетична ангіопатія, артеріальна гіпертензія, хронічна серцева недостатність, гіперхолестеринемія, хрон у складі комплексної терапії.

Протипоказання Амінаргіну

Підвищена чутливість до лікарського засобу. Важкі порушення функції нирок, гіперхлоремічний ацидоз; алергічні реакції в анамнезі; застосування калійзберігаючих діуретиків, а також спіронолактону. Інфаркт міокарда (у тому числі в анамнезі).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами засобами та іншими видами взаємодій

При застосуванні лікарського засоби необхідно враховувати, що воно може викликати виражену та стійку гіперкаліємію на нирковому тлі недостатності у хворих, які приймають або приймали спіронолактон. Попереднє застосування калійзберігаючих Діуретики також можуть сприяти підвищення рівня концентрації калію у крові. При одночасному застосування з амінофіліном можливо підвищення рівня інсуліну у крові.
Аргінін несумісний з тіопенталом .

Особливості застосування препарату

У пацієнтів із нирковою недостатністю перед початком інфузії необхідно перевірити діурез та рівень калію в плазмі крові, оскільки лікарське засіб може сприяти розвитку гіперкаліємії.

Лікарське засіб з обережністю застосовують при порушенні функції ендокринних залоз. Аргінін може провокувати секрецію інсуліну та гормону росту.
З появою сухості у роті потрібно перевірити рівень цукру у крові.
Обережно слід застосовувати при порушеннях обміну електролітів, захворюваннях нирок. Якщо на фоні прийому лікарського засоби наростають симптоми астенії, лікування слід скасувати.
Лікарське засіб з обережністю застосовувати пацієнтам зі стенокардією.

100 мл розчину містить 20 ммоль аргініну та 20 ммоль хлоридів.

Застосування у період вагітності або годування грудьми

Лікарське засіб проникає через плаценту, тож у період вагітності його можна застосовувати тільки тоді, коли очікувана користь матері перевищує потенційний ризик для плода.

Дані щодо застосування лікарського кошти в період годування грудьми відсутні.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом чи іншими механізмами

При керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами слід дотримуватися обережність, оскільки лікарське засіб може призвести до запаморочення.

Спосіб застосування та дози Амінаргін

Лікарське засіб вводити внутрішньовенно краплинно зі швидкістю 10 крапель на хвилину протягом перших 10-15 хвилин, потім швидкість вступу можна, можливо збільшити до 30 крапель на хвилину.
Добове дозування лікарського засоби - 100 мл розчину.

При тяжких порушеннях кровообігу в центральних та периферичних судинах, виражених явищах інтоксикації, гіпоксії, астенічних станах дозу лікарського засоби можна, можливо збільшити до 200 мл на добу.

Максимальна швидкість вступу інфузійного розчину не повинна перевищувати 20 ммоль/год.
Дітям до 12 років. засоби складає 5-10 мл на 1 кг маси тіла на добу.

Для лікування метаболічного алкалоза дозу можна розрахувати наступним чином:

аргініну гідрохлорид (ммоль)
____________________________________ × 0,3 × маса тіла (кг)
надлишок лугів ( Ве ) (ммоль/л)

Вступ слід починати з половини розрахованою дози. Можливу додаткову корекцію слід проводити після отримання результатів оновленого кислотно-лужного балансу.

Діти

Лікарське засіб застосовувати дітям віком від 3 років.

Передозування

Симптоми

Ниркова недостатність, гіпоглікемія, метаболічний ацидоз.

Лікування

При передозуванні інфузію лікарського засоби необхідно припинити. Слід проводити моніторинг фізіологічних реакцій та підтримання життєвих функцій організму. При необхідності слід вводити залужувальні засоби та засоби для налагодження діурезу (салуретики), розчини електролітів (0,9% розчин натрію хлориду, 5% розчин глюкози). Терапія симптоматична.

Побічні реакції Амінаргіну

Загальні порушення

  • Гіпертермія, почуття жару, ломота в тілі.
  • З сторони кістково-м'язовий системи: біль у суглобах.
  • З сторони травного Тракту: сухість у роті, нудота , блювання.
  • З сторони шкіри та підшкірної клітковини: зміни в місці вступу, включаючи гіперемію, відчуття сверблячка, блідість шкіри, аж до акроціанозу.
  • З сторони імунної системи: анафілактичний шок, реакції гіперчутливості, включаючи висип, кропив'янку, ангіоневротичний набряк.
  • З сторони дихальної системи, органів грудний клітини та середостіння: задишка.
  • З сторони серцево-судинної системи: коливання АТ, зміни серцевого ритму, біль у ділянці серця.
  • З сторони нервової системи: головні болі, запаморочення, почуття страху, слабкість, судоми, тремор, частіше при перевищенні швидкості введення.

Лабораторні показники

Гіперкаліємія

Повідомлення про підозрюваних побічних реакціях

Повідомлення про підозрюваних побічних реакціях після реєстрації лікарського засоби має важливе значення. Це дозволяє проводити моніторинг співвідношення користь/ризик при застосуванні цього лікарського кошти. Медичним та фармацевтичним працівникам, а також пацієнтам або їх законним представникам слід повідомляти про всіх випадках підозрюваних побічних реакцій та відсутності ефективності лікарського кошти через Автоматизовану інформаційну систему з фармаконагляду за посиланням: https://aisf.dec.gov.ua/.

Термін придатності

2 роки

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці за температури не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Несумісність

Лікарське засіб несумісно з тіопенталом.

Упаковка

По 100 мл у пляшці; по 1 пляшці в пачці.

Категорія відпустки

За рецептом

 

Повідомлення
Зворотний дзвінок
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку