Анемія - це стан організму, при якому у людини значно знижується рівень гемоглобіну. Хвороба може бути викликана різними причинами, але найчастіші з них - порушення гемопоезу, проблеми з метаболізмом або недостатнє надходження в організм необхідних йому речовин. Основні ознаки - блідість, нездужання, швидка стомлюваність, суха шкіра, ламкі нігті і волосся, проте встановити причину хвороби і її вигляд може тільки лікар, який призначає відповідне лікування, в іншому випадку хворий може тільки сильніше нашкодити собі.
Види анемії і причини її виникнення
Ця патологія може розвиватися в досить різних формах. Найчастіше зустрічаються такі її види:
- В12-дефіцитна анемія. Зазвичай викликається онкологічними хворобами шлунка або зараженням паразитами - стрічковими хробаками, для яких цей вітамін - основне джерело харчування;
- фолієводефіцитна анемія. Виникає досить рідко. Причини ті ж, що і у попереднього типу;
- гемолітичні анемії. Це аутоімунні захворювання, при яких відбувається підвищене руйнування еритроцитів;
- залізодефіцитна анемія. Це найпоширеніший тип хвороби, яким страждає до 10% людства, в більшій частині жінки.
Причини появи хвороби
Причини появи анемії наступні:
- Хвороби, при яких анемія стає вторинною хворобою - порушення функції кровоносної і травної системи, аутоімунні захворювання.
- Недостатнє надходження заліза або вітамінів з їжею. Особливо ретельно за своїм харчуванням потрібно стежити вегетаріанцям і веганам.
- Порушення всмоктування заліза. Це може бути пов'язано з різними захворюваннями шлунково-кишкового тракту, післяопераційними станами і прийомом деяких ліків.
- Підвищена потреба в залізі і вітамінах. Зазвичай виникає при вагітності, в пубертатному періоді, під час клімаксу, через високі фізичних навантажень.
- Хронічні крововтрати. Найчастіше через хвороби кишечника, у жінок - через гіперменорею.
- Порушення транспортування заліза.
Чим лікують це стан
Лікування анемії відбувається в двох напрямках - лікування основного захворювання і препарати, що відновлюють нестачу заліза, вітамінів або самих еритроцитів. Серед них можна виділити такі групи:
- препарати вітаміну в12 (ціанокобаламін, неуробекс);
- препарати фолієвої кислоти (фолієва кислота);
- препарати заліза (мальтофер, тотема, тардиферон);
- комплексні препарати, які містять і залізо, і вітаміни (гіно-тардиферон, гемоферон);
- еритроцитарна маса (епобіокрин).
Найчастіше препарати заліза приймають парентерально, слідуючи дозуванні, призначеної лікарем. Однак існує ряд свідчень для призначення цих медикаментів у вигляді ін'єкцій:
- порушення всмоктування заліза кишечником;
- термінове хірургічне втручання;
- повна непереносимість вживання препаратів всередину;
- терапія еритропоетином.
Фолієву кислоту зазвичай приймають всередину, а вітамін В12 - у вигляді ін'єкцій.
З чим комбінують препарати для лікування анемії
Крім препаратів заліза або вітамінів при анемії застосовують і такі групи ліків:
- гемостатики (дицинон, вікасол). Зменшують втрату заліза через різні внутрішні кровотечі;
- детоксиканти (токсіклін, мультисорб). Допомагають позбутися забруднень крові у вигляді солей важких металів і вільних радикалів;
- препарати ферментів. Допомагають відновити нормальну роботу травної системи, в тому числі підвищити засвоюваність заліза і вітамінів;
- біогенні стимулятори. Відновлюють функцію органів кровотворення.
Як придбати антианемічні препарати в Аптеці Доброго дня
Щоб купити потрібний медикамент необхідно ввести його назву в пошуковий рядок або вибрати на сторінці відповідної групи препаратів, потім оформити замовлення, вибравши дозування лікарського засобу, форму випуску, кількість. Замовити ліки онлайн можна з будь-якої точки України - Чернігова, Києва, Луцька. На сайті регулярно діють знижки та акційні пропозиції. У нашій аптеці ви можете придбати оригінальні таблетки та розчини, а також їх аналоги, недорого - на формування цін позитивно впливає співпраця з багатьма виробниками напряму. Низька ціна гарантована.