Для поліпшення роботи сайту ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати сайт, ви погоджуєтеся з цим.
Кальцію глюконат Апельсин таблетки №100
34,40 ₴
Лубнифарм ВАТ (Україна, Лубни)
Залишилися питання?
Ми раді допомогти
Характеристики товара
Виробник | Лубнифарм ВАТ (Україна, Лубни) |
---|---|
Форма товару | Таблетки |
Спосіб застосування | Оральний |
Взаємодія з алкоголем | Немає даних |
Ознака | Вітчизняний |
Штрих-код | 4820233650393 |
Взаємодія з їжею | До їди |
Бренд | Кальцію глюконат |
Призначення | Для суглобів, кісток та м'язів |
Температура зберiгання | не вище 25°C |
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Автор: Громадська Яна
Автор: Кортунова Юлія
Оновлено: 13.11.2024
Перевірено
Інструкція
Кальція глюконат (Calcii Gluconas) Апельсин інструкція по застосуванню
Склад
Діюча речовина: сalcium gluconate;
- 500 мг кальцію глюконату;
Допоміжні речовини: крохмаль картопляний, тальк, кальцію стеарат.
Лікарська форма
Таблетки.
Основні фізико-хімічні властивості
Цілісні правильні, круглі циліндри, верхня та нижня поверхні яких плоскі, краї поверхонь скошені, з рисою для поділу, білого кольору. На поверхні пігулок допускається мармуровість.
Фармакотерапевтична група
Добавки мінеральні. Препарати кальцію. Код АТХ А12А А03.
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка
Кальцію глюконату – кальцієву сіль глюконової кислоти, що містить 9% кальцію. Іони кальцію беруть участь у передачі нервових імпульсів, скороченні гладких та скелетних м'язів, функціонуванні міокарда, процесах згортання крові; вони необхідні для формування кісткової тканини, нормального функціонування інших систем та органів. Концентрація іонів кальцію у крові знижується при багатьох патологічних процесах; виражена гіпокальціємія сприяє виникненню тетанії. Кальцію глюконат, крім усунення гіпокальціємії, зменшує проникність судин, має протиалергічну, протизапальну, гемостатичну дію, а також зменшує ексудацію. Іони кальцію є пластичний матеріал для скелета і зубів, беруть участь у різних ферментативних процесах, регулюють швидкість проведення нервових імпульсів і проникність клітинних мембран. Іони кальцію необхідні процесу нервово-м'язової передачі, підтримки скоротливої функції міокарда. На відміну від кальцію хлориду, кальцію глюконат має більш слабкий місцево-дратівливий ефект.
Фармакокінетика
При прийомі всередині кальцію глюконат частково всмоктується головним чином тонкому кишечнику. Максимальна концентрація в плазмі досягається через 1,2-1,3 години. Період напіввиведення іонізованого кальцію із плазми становить 6,8-7,2 години. Проникає через плацентарний бар'єр та екскретується у грудне молоко. Виводиться з організму із сечею та калом.
Клінічні властивості
Показання
Захворювання, що супроводжуються гіпокальціємією, підвищенням проникності клітинних мембран, порушенням проведення нервових імпульсів у м'язовій тканині. Гіпопаратиреоз (латентна тетанія, остеопороз), порушення обміну вітаміну D (рахіт, спазмофілія, остеомаляція), гіперфосфатемія у хворих на ХНН. Підвищена потреба у кальції (період інтенсивного зростання дітей та підлітків, вагітність або період годування груддю), недостатній вміст Са 2+ у їжі, порушення його обміну у постменопаузальному періоді, переломи кісток. Посилення виведення Са 2+ (тривалий постільний режим, хронічна діарея, гіпокальціємія при тривалому прийомі діуретиків, протиепілептичних лікарських засобів, глюкокортикостероїдів). У комплексній терапії: кровотечі різної етіології, алергічні захворювання (сироваткова хвороба, кропив'янка, гарячковий синдром, сверблячі дерматози, ангіоневротичний набряк); бронхіальна астма, дистрофічні аліментарні набряки, легеневий туберкульоз, еклампсія, паренхіматозний гепатит, токсичні ураження печінки, нефрит. Як антидот при отруєннях солями магнію, щавлевою кислотою, розчинними солями фтористої кислоти (при взаємодії з кальцію глюконатом утворюються нерозчинні та нетоксичні кальцію оксалат та кальцію фторид).
Протипоказання Кальція глюконату
Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату. Гіперкальціємія, виражена гіперкальціурія, гіперкоагуляція, схильність до тромбоутворення, виражений атеросклероз, підвищена згортання крові, нефроуролітіаз (кальцієвий), тяжка ниркова недостатність, саркоїдоз, прийом препаратів наперстянки.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та іншими видами взаємодій
Препарат уповільнює абсорбцію естрамустину, етидронату та інших біфосфонатів, хінолонів, антибіотиків тетрациклінового ряду, пероральних препаратів заліза та препаратів фтору (інтервал між їх прийомами має бути не менше 3 годин). Кальцію глюконат знижує біодоступність. фенітоїну. При одночасному прийомі з вітаміном D або його похідними підвищується всмоктування кальцію. Холестеринамін знижує абсорбцію кальцію у травному тракті. При сумісному застосуванні препарату із серцевими глікозидами посилюються кардіотоксичні ефекти останніх.
Глюкокортикостероїди зменшують абсорбцію кальцію. При поєднанні з тіазидними діуретиками може посилюватись ризик розвитку гіперкальціємії. Препарат може знижувати ефект кальцитоніну при гіперкальціємії, біодоступності. фенітоїну, ефект блокаторів кальцієвих каналів. При одночасному застосуванні з хінідином можливе уповільнення внутрішньошлуночкової провідності та підвищення токсичності хінідину.
Утворює нерозчинні чи малорозчинні солі кальцію з карбонатами, саліцилатами, сульфатами.
Всмоктування кальцію із травного тракту можуть зменшувати деякі види їжі (шпинат, ревінь, висівки, зернові).
Особливості застосування препарату
При застосуванні пацієнтам, які отримують серцеві глікозиди та/або діуретики, а також при тривалому лікуванні, слід контролювати концентрацію кальцію та креатиніну в крові. У разі підвищення їх концентрації слід зменшити дозу препарату або тимчасово припинити його застосування. У зв'язку з тим, що вітамін D 3 підвищує абсорбцію кальцію з травного тракту, щоб уникнути передозування кальцію, необхідно враховувати надходження вітаміну D 3 і кальцію з інших джерел.
З обережністю та при регулярному контролі рівня екскреції кальцію з сечею призначати пацієнтам з помірною гіперкальціурією, що перевищує 300 мг/добу (7,5 ммоль/добу), нерезко вираженими порушеннями функції нирок, сечокам'яною хворобою в анамнезі. При необхідності слід зменшити дозу препарату або відмінити його. Хворим зі схильністю до утворення конкрементів у сечовивідних шляхах при лікуванні рекомендується збільшити обсяг споживаної рідини.
При лікуванні препаратом слід уникати прийому високих доз вітаміну D або його похідних, якщо цього немає особливих показань.
Слід дотримуватись інтервалу не менше 3 годин між прийомом кальцію глюконату та препаратами для перорального застосування естрамустину, етидронату та інших біфосфонатів, фенітоїну, хінолонів, антибіотиків тетрациклінового ряду, пероральними препаратами заліза та препаратами фтору.
Застосування у період вагітності або годування груддю
Застосування препарату допустиме з урахуванням співвідношення користі для жінки/ризику для плода (дитини), яке визначає лікар.
При прийомі препаратів кальцію в період годування груддю можливе його проникнення у грудне молоко.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом чи іншими механізмами
Не впливає.
Спосіб застосування та дози Кальція глюконат
Призначати внутрішньо перед їдою. Таблетку необхідно розжувати чи подрібнити.
Дорослим та дітям від 14 років препарат призначати у разовій дозі 1-3 г (2-6 таблеток), дітям від 3 до 4 років – по 1 г (2 таблетки), від 5 до 6 років – по 1-1,5 г (2-3 таблетки), від 7 до 9 років – по 1,5-2 г (3-4 таблетки), від 10 до 14 років – по 2-3 г (4-6 таблеток) 2-3 рази на добу.
Добова доза для пацієнтів похилого віку не повинна перевищувати 2 г (4 таблетки).
Тривалість лікування визначає лікар індивідуально, залежно від стану пацієнта.
Діти
Препарат застосовують для дітей віком від 3 років.
Передозування
При тривалому застосуванні у високих дозах можлива гіперкальціємія з відкладенням солей кальцію в організмі, можливі диспепсичні явища. Імовірність розвитку гіперкальціємії підвищується при одночасному лікуванні високими дозами вітаміну D або його похідними.
Симптоми гіперкальціємії: сонливість, слабкість, анорексія, біль у животі, блювання, нудота, запор, полідипсія, поліурія, слабкість, підвищена стомлюваність, дратівливість, погане самопочуття, депресія, дегідратація, можливі порушення серцевого ритму, гіпертензія.
Лікування: відміна препарату; у тяжких випадках – парентерально кальцитонін у дозі 5-10 МО/кг маси тіла на добу (розводячи його у 500 мл 0,9% розчину хлориду натрію), внутрішньовенно крапельно протягом 6 годин. Можливе внутрішньовенне струменеве повільне введення 2-4 рази на добу.
Побічні реакції Кальція глюконату
Зазвичай препарат переноситься добре, але іноді можливі алергічні реакції та інші порушення:
- з боку травного тракту: нудота, блювання, діарея, біль у животі, запори; при тривалому застосуванні у високих дозах – утворення кальцієвих конкрементів у кишечнику;
- з боку серцево-судинної системи: брадикардія;
- з боку обміну речовин: гіперкальціємія, гіперкальціурія;
- з боку сечовидільної системи: порушення функції нирок (частішання сечовипускання, набряки нижніх кінцівок).
Зазначені явища швидко зникають після зменшення дози або відміни препарату.
Термін придатності
5 років.
Умови зберігання
Зберігати в оригінальній упаковці за температури не вище 25°С.
Зберігати у недоступному для дітей місці.
Упаковка
По 10 таблеток у блістерах.
По 10 таблеток у блістері, по 1 або 10 блістерів у пачці з картону.
Категорія відпуску з аптеки
Без рецепта – №10.
За рецептом – №100.
- Склад
- Лікарська форма
- Фармакотерапевтична група
- Фармакологічні властивості
- Показання
- Протипоказання Кальція глюконату
- Особливості застосування препарату
- Спосіб застосування та дози Кальція глюконат
- Передозування
- Побічні реакції Кальція глюконату
- Термін придатності
- Умови зберігання
- Упаковка
- Категорія відпуску з аптеки
Відгуки користувачів
Цей продукт ще не має відгуків.
Залишити відгук
Дивіться інші товари у категорії:
Зверніть увагу
Інформація / інструкція до препарату призначена тільки в інформаційних цілях і призначена виключно в інформаційних цілях.