Засоби для зняття лаку
Більшість лаків для нігтів, які пропонує сучасна косметична промисловість, виготовляються на підставі трьох компонентів - речовин для додання густоти, для висихання і забезпечення стійкого кольору. При нанесенні вони полімерізіруються і засихають. Тому для видалення застиглих речовин використовуються спеціальні засоби для зняття лаку, які їх руйнують, дозволяючи легко і просто витирати.
Розглянуті склади виготовляються, як правило, на основі наступних компонентів:
Ацетону. Хоч він і є найбільш оптимальною речовиною для швидкого видалення лаку, речовина може викликати алергічні реакції у вигляді подразнення очей, шкірних покривів і слизової горла. Крім того, він викликає запаморочення і часті головні болі і висушує шкіру. Саме з цієї причини більшість сучасних виробників цих засобів відмовляються від застосування ацетону.
Етилацетат. Незважаючи на те, що даний компонент вважається безпечним, при попаданні на шкірні покриви або слизові рота може викликати роздратування. Також можливе пошкодження шлунка або горла, а у великих концентраціях - і непритомності.
Ізопропілацетат. Ця речовина іноді призводить до сонливості, дратуючи ніс, горло і очі.
Бутилацетата. Даний компонент також може призводити до непритомності, подразнень і інших місцевих негативних наслідків.
Натуральних компонентів. Вони використовуються для нейтралізації побічних ефектів і токсичної дій розчинників. Натуральні інгредієнти можуть бути представлені у вигляді гліцерину, масла алое, сої, вітаміну Е, екстрактів протеїну і інших масел. Багато такі засоби вважаються біорозкладаючими.
Тому рекомендується віддавати перевагу тільки тим засобам, які містять максимум натуральних інгредієнтів.
Особливості застосування засобів для видалення манікюру
Використовувати розглянуті препарати слід тільки в добре провітрюваних приміщеннях, щоб запобігти вдиханню токсичних з'єднань. Також рекомендується обмежити застосування засобів на основі ацетону, знімаючи за їх допомогою тільки темні покриття або акрилові суміші. По можливості краще всього віддати перевагу натуральним засобам. Якщо на кутикулах або нігтях є порізи, тріщини або інші механічні пошкодження, їх необхідно закривати, щоб запобігти потраплянню шкідливих компонентів під шкіру.
Ємність із засобом від зняття лаку необхідно щільно закривати для уникнення його витіканню. Використані ватяні кульки слід ретельно утилізувати, поміщаючи в герметичну упаковку, щоб не випаровувалися речовини і не потрапляли в повітря.
Щоб добитися потрібного ефекту і не нашкодити своїй шкірі, купувати засоби для зняття лаку слід тільки в аптеках.