Снодійні препарати: види, показання та протипоказання до застосування.
Стреси, перезбудження, зміна порядку дня — лише незначна частина причин, які викликають безсоння. Будучи однією з найпоширеніших форм порушення сну, вона не лише виснажує людину фізично, а й призводить до серйозних проблем зі здоров'ям, серед яких депресія, інсульт, інфаркт. Саме тому із безсонням потрібно боротися. Сьогодні існує безліч методів, що дозволяють налагодити процес засипання. І найдієвіший серед них — снодійні ліки.
Снодійні препарати: визначення та види
Снодійні засоби — це медикаменти, які застосовують для усунення проблем із засипанням та підтримки міцного сну. Вони прибирають симптоми безсоння, але не діють на її причини.
При разовому застосуванні препарати для сну приносять користь, дозволяючи людині виспатися, відновити сили та повернутися до звичного способу життя. Але у більшості снодійних таблеток і крапель є відчутний недолік - при регулярному прийомі викликають звикання.
На сучасному фармацевтичному ринку представлені такі снодійні для людей:
-
Бензодіазепіни. Це сильнодіючі снодійні на основі діазепаму, темазепаму та лоразепаму. Вони мають заспокійливий та седативний ефект.
-
Небензодіазепінові гіпнотики. Ще одна група швидкодіючих сильних снодійних, в основі якої лежать золпідем, езопіклон та залеплон.
-
Барбітурати. Представники групи – веронал, фенобарбітал, циклобарбітал. Це сильне снодійне, Яке лікарі сьогодні рідко призначають через велику кількість побічних ефектів і появи більш безпечних засобів.
-
Антидепресанти із снодійним ефектом. Сюди входять ремерон, лерівон, вальдоксан. Ці таблетки для гарного сну призначають людям, у яких безсоння розвивається на тлі депресивного стану.
-
Антагоністи рецепторів гістаміну H1. Їхні яскраві представники — доксиламін та дифенгідрамін. Ці діючі речовини часто використовуються в ліках від риніту та алергії, але мають побічний ефект у вигляді сонливості, що дозволяє застосовувати їх як легке снодійне.
-
Мелатонін. Він є природним гормоном, що регулює бадьорість. Мелатонінові препарати викликають снодійний ефект та використовуються для регуляції циклу сну.
-
Снодійне на травах. Це натуральні заспокійливі препарати, До складу яких входять валеріанка, хміль, пасифлора. Краплі та таблетки для сну на травах надають розслабляючий ефект і допомагають при проблемах із засинанням.
Навіть якщо продається снодійне без рецепта, перед початком його прийому потрібно обов'язково проконсультуватися з лікарем. Кожен засіб має протипоказання та побічні ефекти, про які пацієнт може не знати. Лікар підбере відповідні ліки для сну, що принесе хворому максимальний ефект без негативних наслідків.
Причини виникнення безсоння
Безсоння може бути викликано безліччю факторів. Серед них:
-
стреси та депресія;
-
підвищена тривожність;
-
відсутність чіткого поділу між режимами сну та бадьорості;
-
вживання кофеїну та алкоголю;
-
проблеми зі здоров'ям (психічні розлади, хронічні захворювання серця, дихальних шляхів, ШКТ, хвороба Паркінсона, цукровий діабет, хронічний біль).
Крім того, бажання купити снодійне може виникнути у людей, які приймають ліки, що викликають проблеми із засипанням.
Застосування заспокійливих та снодійних засобів при безсонні
Медикаменти від безсоння слід приймати з обережністю, оскільки навіть хороші снодійні без рецепта можуть нашкодити, якщо вживати їх неправильно.
Перш ніж пити будь-яке снодійне для сну необхідно проконсультуватися з лікарем. Це дозволить уникнути небажаних ефектів від прийому та взаємодії з іншими ліками.
Важливо дотримуватися дозування, вказаного на упаковці або призначеного лікарем. Перевищувати її не можна, інакше таблетки для сну можуть завдати серйозної шкоди.
Приймати снодійне у краплях і таблетках слід за годину до засипання, що планується. Щоб уникнути перезбудження нервової системи після прийому ліків бажано відмовитися від використання гаджетів.
Снодійне для дуже міцного сну краще приймати разово і лише в крайніх випадках, щоб не порушити природну структуру сну та не викликати медикаментозну залежність.
Класифікація видів безсоння
Безсоння класифікують наступним чином:
-
минуща (викликана стресовою ситуацією чи зміною часу);
-
короткострокова (порушення сну тривалістю до кількох тижнів);
-
хронічна (триває більше місяця);
-
психофізіологічна (пов'язана з психологічними факторами, наприклад, із занепокоєнням через неможливість заснути);
-
вторинна (розвивається на фоні захворювань, прийому ліків тощо).
Кожен тип безсоння має свої підходи до терапії. Наприклад, якщо проблема виникає на нервовому тлі, тоді лікар може включити до схеми лікування розладів сну ліки від стресу. У деяких випадках пацієнтові допомагають препарати для покращення пам'яті.
Альтернативні методи лікування безсоння
Хоч купити снодійне без рецепта не складно, перш ніж вдаватися до його допомоги, варто спробувати налагодити сон іншими способами. Від безсоння допомагають:
Також дуже важливо усунути фактори, які провокують безсоння, — і тоді снодійне в ампулах та таблетках не знадобиться.
Індикації для використання снодійних засобів
Снодійне для міцного сну без рецепта доцільно застосовувати при короткостроковому, хронічному та психофізіологічному безсонні, а також при порушеннях сну, що настають в результаті болю, зміні графіка роботи та часового поясу.
Протипоказання до застосування заспокійливих та снодійних препаратів
Загальними протипоказаннями до застосування таблеток для сну без рецепта є:
-
алергічні реакції на компоненти препарату;
-
вагітність та грудне вигодовування;
-
хронічні хвороби дихальних шляхів;
-
тяжкі патології печінки, нирок, серця та судин;
-
гіпотиреоз;
-
алкогольна та наркотична залежність.
Якщо вам потрібно купити сильне снодійне в Україні, тоді обов'язково завітайте на сайт аптеки “Доброго Дня”. Тут ви не тільки дізнаєтесь, скільки коштує снодійне, але й зможете замовити його онлайн з доставкою додому чи на пошту.
В АДД можна придбати сильнодіюче снодійне без рецепта, що суттєво економить час на відвідування лікаря. А ще тут тільки якісні препарати та найдоступніша на снодійне ціна.
Список використаної літератури
-
2022, О. М. Глущенко. ДОСЛІДЖЕННЯ АСОРТИМЕНТУ СНОДІЙНИХ ТА СЕДАТИВНИХ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ, ЩО МІСТЯТЬ КОМПОНЕНТИ РОСЛИННОГО ПОХОДЖЕННЯ.
-
2023, О. В. Фурман. Причини та лікування розладів сну.
-
2022, Ю. В. Лященко. Диференційований підхід до корекції порушень сну при тривожно-депресивних розладах.
Популярні питання
Який препарат вважається найкращим снодійним?
Найкращими вважаються препарати, які викликають мінімум побічних ефектів та при частому застосуванні не призводять до звикання. До таких ліків відносяться снодійні на рослинній основі Ново-Пасит і Персен Найт, а також засіб з вираженим седативним ефектом Афобазол.
Яке сильне снодійне можна придбати без рецепта?
Сондокс, Мелатонін, Біосон, Селофен.
Які таблетки від безсоння дієві?
Найдієвішими препаратами, що застосовуються у боротьбі з безсонням, є снодійні, в основі яких лежать діючі речовини доксиламін (Донорміл, Сондокс, Біосон), золпідем (Зольсана, Санвал), зопіклон (Піклон, Нормасон), селторексант (Селторексант) ).
Які снодійні таблетки вважаються найсильнішими?
Донорміл, Сондокс, Соннат, Сонміл, Мелатонін, Феназепам.