Противірусні препарати для дітей
Використання противірусних препаратів для дітей доцільно з метою профілактики і лікування захворювань, що мають вірусну етіологію. Специфіка їх застосування полягає в призначенні виключно безпечних засобів, що не роблять негативного впливу на імунітет дитини, в тому числі при тривалому прийомі.
Діти особливо уразливі до вірусних захворювань. Навіть якщо батьки ретельно оберігають дитину від інфекцій, повністю уникнути хвороби не вдається практично нікому. Для швидкого досягнення позитивних результатів необхідно вживати комплексні заходи, які дозволяють ефективно протидіяти вірусам і обмежувати їх життєдіяльність, мобілізувати захисні сили організму, усувати або полегшувати симптоматику захворювання, а також відновлюватися після перенесених хвороб.Противірусні препарати для дітей якраз і спрямовані на вирішення першого завдання - протидія вірусної інвазії. Однак різні засоби і діють по-різному.
Види противірусних засобів, придатних для пацієнтів дитячого віку
Залежно від принципу дії, розглянута категорія препаратів ділиться на дві великі групи - засоби, які мають імуностимулюючу дію і ліки, що зупиняють зростання кількості копій вірусу в організмі. Головна особливість препаратів першої групи полягає в тому, що вони не знищують безпосередньо збудників хвороби, а запускають в організмі ряд певних захисних реакцій. Сюди входять медикаменти, які містять в своєму складі інтерферон (речовина, що робить клітини несприйнятливими до дії вірусу), а також індуктори інтерферону. До останніх відносяться препарати, які не містять цієї речовини, але запускають його вироблення організмом дитини. Індуктори інтерферону можуть ефективно поєднуватися з іншими лікарськими засобами та мають вираженe терапевтичнe дію на початкових етапах захворювання.
Що стосується засобів, які припиняють зростання кількості вірусів, то дана група складається з наступних препаратів:
Інгібіторів нейрамінідази. Це високоефективні противірусні засоби, які надають деструктивний вплив на поверхневі антигени вірусів, без яких їх розмноження стає неможливим.
Медикаментів, які блокують M2-канали вірусів. У більшості випадків подібні противірусні ліки мають дуже високу ефективність і дають можливість швидко досягти потрібного ефекту. Єдине обмеження - вони протипоказані дітям у віці до 6-7 років.
Доцільно використовувати комбіновані медикаментозні схеми лікування вірусних захворювань у дітей, проте поєднання має бути максимально обережним і чітким, а призначати його може тільки лікар.
Останні тенденції в терапії вірусних уражень полягають у використанні препаратів, які володіють не тільки противірусною та імуномодулюючою дією, але забезпечують репаративний (відновлюючий) ефект для слизових оболонок. Це дозволить суттєво полегшити симптоматику і помітно скоротити загальні терміни одужання.