Для поліпшення роботи сайту ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати сайт, ви погоджуєтеся з цим.
Ціанокобаламін-Дарниця (Вітамін В12-Дарниця) розчин для ін'єкцій 0,2 мг/мл 1 мл ампули №10
90,10 ₴
Щоб отримати знижку на замовлення 5%, додайте до вашого кошику товар із списку
Дарниця ПрАТ (Україна, Київ)
Арт.
440
У список
Ціанокобаламін-Дарниця (Вітамін В12-Дарниця) розчин для ін'єкцій 0,2 мг/мл 1 мл ампули №10 Дарниця ПрАТ (Україна, Київ)
Дарниця ПрАТ (Україна, Київ)
Увага! Ціни дійсні тільки при покупці онлайн
Ваше місто - Київ?
Ваше місто
Обрати
Товар відсутній в аптеках обраного міста
Самовивіз
Безкоштовно
Кур'єром
Доставка до 48 годин
Від 2000 грн безкоштовно
Рецептурний препарат. Можливий тільки самовивіз з аптеки
Нова Пошта
1 січня 2025 року доставка не буде доступна
Від 80 грн
Укрпошта відділення
1 січня 2025 року доставка не буде доступна
Від 44 грн
На сайті
При отриманні
Залишилися питання?
Ми раді допомогти
Характеристики товара
Виробник | Дарниця ПрАТ (Україна, Київ) |
---|---|
Дозування | 0,2 мг/мл |
Головний медикамент | Ціанокобаламін |
Форма товару | Розчин |
Ознака | Вітчизняний |
Штрих-код | 4823006400485 |
Бренд | Ціанокобаламін |
Об'єм | 1 мл |
Умови відпуску | за рецептом |
Призначення | Вітаміни та мінерали |
Температура зберiгання | не вище 25°C |
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Перевірено: Громадська Яна
Перевірено: Кортунова Юлія
Оновлено: 13.11.2024
Перевірено
Інструкція
Ціанокобаламін-Дарниця (Вітамін В12-Дарниця) (Cyanocobalamin-Darnitsa) (Vitamin В12-Darnitsa) інструкція по застосуванню
Склад
Діюча речовина: cyanocobalamin;
- 1 мл розчину містить ціанокобаламіну 0,2 мг або 0,5 мг;
Допоміжні речовини: натрію хлорид, натрію ацетат тригідрат, кислота оцтова, вода для ін'єкцій.
Лікарська форма
Розчин для ін'єкцій.
Основні фізико-хімічні властивості
Прозора рідина червоного кольору.
Фармакотерапевтична група
Вітамін В 12 (ціанокобаламін та його аналоги). Ціанокобаламін. Код АТХ В03В А01.
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка
Вітамін В 12 (ціанокобаламін) має метаболічну, гемопоетичну дію. В організмі (переважно в печінці) перетворюється на коферментну форму - аденозилкобаламін, або кобамамід, що є активною формою вітаміну В12. Кобамамід входить до складу численних ферментів, у тому числі до складу редуктази, що відновлює фолієву кислоту тетрагідрофолієвої. Має високу біологічну активність. Кобамамід бере участь у перенесенні метильних та інших одновуглецевих фрагментів, тому він необхідний для утворення дезоксирибози та ДНК, креатину, метіоніну – донора метильних груп, у синтезі ліпотропного фактора – холіну, для перетворення метилмалонової кислоти на бурштинову, що входить до складу кислоти. Кобамамід необхідний нормального кровотворення, оскільки сприяє дозріванню еритроцитів. Бере участь у синтезі та накопиченні в еритроцитах сполук, що містять сульфгідрильні групи, що збільшує їхню толерантність до гемолізу. Активує згортання крові, у високих дозах призводить до підвищення тромбопластичної активності та активності протромбіну. Знижує рівень холестерину у крові. Позитивний вплив на функцію печінки та нервової системи. Підвищує тканинну здатність до регенерації.
Фармакокінетика
При парентеральному застосуванні вітамін В12 швидко надходить у системний кровотік. У крові зв'язується з транскобаламінами І та ІІ, які транспортують його в тканини. Депонується переважно у печінці. Зв'язок із білками плазми – 90%. Час досягнення максимальної концентрації (TCmax) після підшкірного або внутрішньом'язового введення становить близько 1 години. З печінки виводиться із жовчю в кишечник і знову вбирається у кров. Період напіввиведення (T1/2) із печінки – 500 днів. Виводиться за нормальної функції нирок – 7 – 10% нирками, близько 50% – з каловими масами; при зниженій функції нирок – 0 – 7 % нирками, 70 – 100 % – з каловими масами. Проникає крізь плацентарний бар'єр.
Клінічні властивості
Показання
Лікування злоякісних, постгеморагічних та залізодефіцитних анемій, апластичних анемій у дітей, анемій аліментарного характеру, спричинених токсичними речовинами та лікарськими засобами, пов'язаними з дефіцитом вітаміну B 12 незалежно від причини дефіциту (резекція шлунка, глистяні інвазії, порушення процесу).
Поліневрити, невралгії трійчастого нерва, радикуліт, каузалгії, мігрень, діабетичні неврити, бічний аміотрофічний склероз, дитячий церебральний параліч, хвороба Дауна, алкогольний делірій. Застосовувати при дистрофії дітям, після перенесених інфекційних захворювань, при спру (разом із фолієвою кислотою), при захворюваннях печінки (гепатити, цироз, хвороба Боткіна), променевій хворобі, псоріазі, герпетиморфному дерматиті, нейродермітах, фотодерматозах.
Протипоказання Ціанокобаламіну-Дарниця
Гіперчутливість до компонентів лікарського засобу. Еритремія, еритроцитоз. Освіта, за винятком випадків, що супроводжуються мегалобластичною анемією та дефіцитом вітаміну B12. Гострі тромбоемболічні хвороби. Стенокардія напруги високого багатофункціонального класу.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та іншими видами взаємодій
Аміноглікозиди, саліцилати, протиепілептичні препарати, колхіцин, препарати калію знижують абсорбцію лікарського засобу, впливають на його кінетику.
При одночасному застосуванні з канаміцином, неоміцином, поліміксинами, тетрациклінами всмоктування ціанокобаламіну зменшується.
Фармацевтично несумісний з аскорбіновою кислотою, солями важких металів (інактивація ціанокобаламіну); тіаміну бромідом, піридоксином, рибофлавіном (іон кобальту, що міститься в молекулі ціанокобаламіну, руйнує інші вітаміни).
Тіамін – посилюється ризик розвитку алергічних реакцій, спричинених тіаміном.
Хлорамфенікол – знижує гемопоетичну відповідь на лікарський засіб.
Пероральні контрацептиви – знижують концентрацію ціанокобаламіну у крові.
Особливості застосування препарату
У період терапії необхідно контролювати показники периферичної крові: на 5-8-й день після початку лікування визначити вміст ретикулоцитів, концентрацію заліза. Кількість еритроцитів та гемоглобіну, а також колірний показник необхідно контролювати протягом 1 місяця 1–2 рази на тиждень, а далі – 2–4 рази на місяць. Ремісія досягається при підвищенні кількості еритроцитів до 4,0–4,5*10 12 /л, досягненні нормальних розмірів еритроцитів, зникненні анізо- та пойкілоцитозу, нормалізації вмісту ретикулоцитів після ретикулоцитарної кризи. Після досягнення гематологічної ремісії контроль периферичної крові проводити не менше 1 разу на 4-6 місяців.
При тенденції розвитку лейко- та еритроцитозу дозу лікарського засобу необхідно зменшити або тимчасово призупинити лікування.
Не можна застосовувати ціанокобаламін з препаратами, що підвищують згортання крові.
У процесі лікування необхідно бути обережними і контролювати згортання крові в осіб зі схильністю до тромбоутворення і хворих на стенокардію.
Важлива інформація про допоміжні речовини
Цей лікарський засіб містить менше ніж 1 ммоль (23 мг)/дозу натрію, тобто практично вільно від натрію.
Застосування у період вагітності або годування груддю
З обережністю під наглядом лікаря застосовувати в період вагітності (є окремі дані про тератогенну дію вітаміну В 12 у високих дозах) або годування груддю, враховуючи співвідношення користі/ризику.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом чи іншими механізмами.
Під час лікування необхідно утримуватися від керування автотранспортом та потенційно небезпечних видів діяльності, що потребують підвищеної уваги та швидкості психомоторних реакцій.
Спосіб застосування та дози Ціанокобаламін-Дарниця
Лікарський засіб застосовувати підшкірно, внутрішньом'язово, внутрішньовенно, а при бічному фунікулярному мієлозі та аміотрофічному склерозі також інтралюмбально.
Дорослі
При В12 – дефіцитних анеміях лікарський засіб застосовувати у дозах 100-200 мкг (0,1-0,2 мг) через день до досягнення ремісії.
При появі симптомів фунікулярного мієлозу та при макроцитарних анеміях з пошкодженням нервової системи ціанокобаламін застосовувати у разовій дозі 400-500 мкг (0,4-0,5 мг) та більше. Протягом першого тижня вводити щодня, потім з інтервалами 5-7 днів (одночасно призначати фолієву кислоту). У важких випадках вводити в спинномозковий канал, починаючи з разової дози 15-30 мкг, при кожній наступній ін'єкції дозу збільшувати (50, 100, 150, 200 мкг). Інтралюмбально ін'єкції робити кожні 3 дні, всього на курс необхідно 8-10 ін'єкцій. У період ремісії за відсутності явищ фунікулярного мієлозу для підтримуючої терапії призначати по 100 мкг двічі на місяць, за наявності неврологічних симптомів – по 200-400 мкг 2-4 рази протягом місяця.
При бічному аміотрофічному склерозі, енцефаломієліті, неврологічних захворюваннях із больовим синдромом лікарський засіб вводити у зростаючих дозах від 200 до 500 мкг на ін'єкцію (при поліпшенні – 100 мкг на день). Курс лікування – 14 днів.
При травмах периферичних нервів призначати 200–400 мкг 1 раз на 2 дні протягом 40–45 днів.
При гепатитах та цирозах печінки призначати по 15–30 мкг на добу або 100 мкг через день протягом 25–40 днів.
При діабетичній невропатії, спру, променевій хворобі вводити 60-100 мкг щодня протягом 20-30 днів.
При дефіциті вітаміну В 12 для лікування – внутрішньом'язово та внутрішньовенно по 1 мг щодня протягом 1-2 тижнів, підтримуюча доза – 1-2 мг внутрішньом'язово або внутрішньовенно від 1 разу на тиждень до 1 разу на місяць. Тривалість лікування ціанокобаламіном та проведення повторних курсів залежить від перебігу захворювання та ефективності лікування.
Діти
Вводити лише підшкірно.
При постгеморагічних та залізодефіцитних анеміях призначати по 30-100 мкг 2-3 рази на тиждень.
При апластичній анемії у дітей вводити по 100 мкг до клініко-гематологічного поліпшення.
При анемії аліментарного характеру в дитячому віці призначати по 30 мкг протягом 15 днів.
При дистрофіях у дітей раннього віку, хвороби Дауна та дитячого церебрального паралічу призначати по 15-30 мкг через день.
При гепатитах та цирозах печінки призначати дітям по 15-30 мкг на добу або по 100 мкг через день протягом 25-40 днів.
Діти
Лікарську форму в дозі 0,5 мг/мл не застосовувати дітям віком до 3 років.
Вводити лише підшкірно.
Передозування
Симптоми: набряк легень, серцева недостатність, тромбоз периферичних судин.
Лікування: симптоматичне.
Побічні реакції Ціанокобаламіну-Дарниця
З боку шлунково-кишкового тракту: розрідження випорожнень.
З боку обміну речовин, метаболізму: акне, бульозні висипи, нудота, пітливість, порушення пуринового обміну, гіпокаліємія.
З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, нервове збудження, сонливість, м'язовий параліч, втрата свідомості.
З боку серцево-судинної системи: тахікардія, біль у серці, застійна серцева недостатність, тромбоз периферичних судин, низький артеріальний тиск, зупинка серця.
З боку крові: гіперкоагуляція.
З боку імунної системи: алергічні реакції, включаючи шкірні прояви, у т. ч. гіперемію, кропив'янку, висипання, свербіж, дерматит, набряки, у т. ч. набряк Квінке; порушення дихання, у т. ч. напад задухи, анафілактичний шок, анафілактоїдні реакції.
Загальні розлади та реакції у місці введення: нездужання, лихоманка; у місці ін'єкції: гіперемія, свербіж, біль, набряк, ущільнення та некроз.
Повідомлення про підозрювані побічні реакції.
Повідомлення про підозрювані побічні реакції після реєстрації лікарського засобу є важливою процедурою. Це дозволяє продовжувати моніторинг співвідношення «користь/ризик» для відповідного лікарського засобу. Медичним працівникам необхідно повідомляти про будь-які підозрювані побічні реакції через національну систему повідомлень.
Термін придатності
2 роки.
Умови зберігання
Зберігати в оригінальній упаковці за температури не вище 25 °С. Чи не заморожувати.
Зберігати у недоступному для дітей місці.
Несумісність
При застосуванні в одному розчині ціанокобаламіну з аскорбіновою кислотою піридоксином відбувається взаємне руйнування вітамінів, з нікотиновою кислотою – руйнування ціанокобаламіну, з рибофлавіном – накопичення іонів кобальту.
Упаковка
1 мл в ампулі; по 5 ампул у контурній комірчастій упаковці; по 2 контурні комірчаста упаковка в пачці.
Категорія відпуску з аптеки
За рецептом.
- Склад
- Лікарська форма
- Фармакотерапевтична група
- Фармакологічні властивості
- Показання
- Протипоказання Ціанокобаламіну-Дарниця
- Особливості застосування препарату
- Спосіб застосування та дози Ціанокобаламін-Дарниця
- Передозування
- Побічні реакції Ціанокобаламіну-Дарниця
- Термін придатності
- Умови зберігання
- Упаковка
- Категорія відпуску з аптеки
Відгуки користувачів
Цей продукт ще не має відгуків.
Залишити відгук
Дивіться інші товари у категорії:
Гіалуронова кислота в ампулах Таміпул Метамін нікотинова кислота у ампулах йогурт у капсулах ентерол у пакетиках ентерожерміна в капсулах синупрет краплі в ніс хьюмер для новонароджених називін для новонароджених хьюмер для дітей в ампулах синупрет для дітей синупрет у краплях синупрет краплі для дітей нафтизин для очей ріназал для дітей санорин для дітей синупрет в краплі для дітей клотримазол мазь для жінок клотримазол мазь для чоловиків кандід краплі для дітей кандід розчин для дітей глюкоза у ампулах энтеросгель в пакетиках ентеросгель у капсулах декасан для інгаляцій декасан інгаляції для дітей мирамістин для носа новокаїн в ампулах фуросемід в ампулах фуцис для чоловіків свічки з клотримазолом ксефокам ампули ібупрофен суспензія для дорослих еуфілін в ампулах лінкас сироп для дітей азитроміцин в ампулах ормакс суспензія для дітей амоксил сироп для дітей актовегін для очей дуфалак у пакетиках еспумізан в краплях кофеїн у ампулах ондансетрон у ампулах фізрозчин в ампулах оспамокс 500 для дітей транексамова кислота в ампулах нурофен 200 мг для дорослих доза нурофєну для дітей нурофєн доза для дітей гексорал розчин стоматофіт спрей для дорослих хлорофіліпт для дітей стрепсілс з лідокаїном тантум верде спрей для дітей хелпекс порошок для дітей гексорал для дітей лінкоміцин в ампулах далацин у стоматології клацид для дітей полівіт для сну пімафуцин для чоловіків мульти табс в комплекс папаверин для дітей свічки з папаверином но-шпа свічки для дітей вітацинк вітаген мальтофер сироп для дітей електроліти для дітей лаферобіон ампули атф в ампулах ехінацея в ампулах ехінацея в капсулах ціанокобаламін глюкозамін в ампулах глюкозамін ампули синекод у краплях стоптусин сироп для дітей евкабал мазь для дітей стоптусин для дітей толперіл ампули цефуроксим сироп для дітей фромілід сироп для дітей резістол краплі для дітей зовіракс ампули нейромідин в ампулах нейроксон для дітей кавінтон в ампулах ротокан для ясен ротокан для дітей метрогіл розчин ціна стоматофіт для дітей метрогіл а судокрем для дорослих урсофальк для дітей укрлів суспензія для дітей краплі аквамаріс для новонароджених нутрілон преміум 1 нітросорбід для літніх омепразол ампули мілістан для дітей л карнітин для дітей карнітин для дітей магній солгар 400 мг магній б6 для дітей в ампулах трикардин у таблетках ефералган свічки для дітей свічки ефералган для дітей панадол дитячий у таблетках хофітол сироп для дітей лісобакт рино для дітей кальцикер сироп для дітей свічки з іхтіолом кальцій в ампулах фузидерм б фертиловіт для вагітних
Зверніть увагу
Інформація / інструкція до препарату призначена тільки в інформаційних цілях і призначена виключно в інформаційних цілях.