Організм будь-якої людини безвідмовно функціонує, тому що всі тканини та органи живляться киснем. Велике значення у цьому забезпеченні має циркуляція крові, що здійснюється за судинною системою. Якщо ж судини втрачають свою еластичність, міцність, зменшується їхня прохідність, - все це негативно позначається на здоров'ї, провокує в тій чи іншій мірі серйозні захворювання різних органів та систем. Щоб упоратися з цією проблемою, застосовуються спеціальні препарати для судин – ангіопротектори. Грамотне застосування ангіопротекторів дозволяє привести до норми проникність судин, капілярів, а також ступінь в'язкості крові.
Визначення ангіопротекторів
Згідно з загальноприйнятою класифікацією, ангіопротектори — це спеціальні лікарські препарати, які призначені для покращення роботи кровоносної системи та серця внаслідок комплексного впливу. Список таких ліків дуже великий. Призначення робить виключно лікар, щоб унеможливити потенційні ризики застосування від некоректного препарату або його дозування.
Роль та значення в лікуванні судинних захворювань
Ангіопротектори - ліки, які сприяють захисту та зміцненню судинної системи. Їх можуть призначати як для лікування конкретних захворювань, так і у якості профілактики пацієнтам, які перебувають у зоні ризику.
Курсовий прийом забезпечує такий результат:
-
покращення мікроциркуляції;
-
зменшення набряклості м'яких тканин;
-
купування запальних процесів;
-
розширення судин;
-
запобігання спазмам;
-
розрідження крові, нормалізація ступеня її в'язкості;
-
зменшення проникності судин;
-
підвищення еластичності;
-
нормалізація обмінних процесів у структурах судинно-серцевої системи
Залежно від того, яка речовина є діючою в основі препарату, його форми випуску, ефективність буде вищою або нижчою. У будь-якому випадку, застосовуючи ангіопротектори ліків, є можливість знизити ризик тромбозу та венозних проблем.
Класифікація ангіопротекторів
Ангіопротектори - ліки, які можуть впливати на різні ділянки кровоносної системи. Відповідно застосовуються різні діючі речовини в основі, відрізняються властивості. За цим критерієм класифікація ангіопротекторів здійснюється таким чином:
-
Для артеріальних судин. Такі ліки розширюють та підвищують еластичність саме артерій. Вони знижують судинний опір, сприяють покращенню кровотоку, зниженню рівня кальцію, активації вироблення азоту оксиду. У продажу в аптеках представлені препарати на рослинній, так синтетичній основі.
-
Для венозних судин. Такі препарати підвищують тонус, покращують функціональність вен, запобігають застійним явищам.
-
Для мікроциркуляції (капілярів). Ці препарати необхідні для покращення кровообігу в тканинах різних органів саме шляхом мікропроцесів. В результаті в організмі покращуються реологічні властивості крові, стимулюється ендотелій.
Форми випуску препаратів цієї категорії є різними. Є можливість замовити ангіопротектори пігулки, капсули, ін'єкції, креми, гелі, мазі.
Основні показання до застосування ангіопротекторів
Ангіопротектори купити необхідно для покращення стану здоров'я при наступних захворюваннях:
Вибір препарату, його дозування призначає виключно лікар, який враховує всі нюанси анамнезу та актуальну клінічну картину пацієнта.
Побічні ефекти та протипоказання
Основні протипоказання, при яких обмежено, неприпустимо застосування ангіопротекторів, це:
-
індивідуальна гіперчутливість до компонентів препарату;
-
алергічні реакції в анамнезі, що виникали після введення вибраного препарату.
Окремі протипоказання є для різних форм випуску ліків цієї групи. Наприклад, гепаринову мазь неприпустимо застосовувати на ділянках шкіри з відкритими ранами або запальними процесами з гнійними виділеннями. При порушеннях зсідання крові не можна використовувати препарати, які зменшують в'язкість. Таблетки або капсули неприпустимо використовувати у разі захворювань на ШКТ у гострій формі.
Побічні ефекти можуть проявитися на тлі прийому ангіопротекторів у різних формах та з боку різних систем:
-
порушення згортання крові;
-
розлади у роботі ШКТ;
-
відчуття сверблячки, печіння або набряклість тканин у місці місцевого нанесення препарату на шкіру.
Список використаної літератури
Довідник лікарських засобів Компендіум.
Тижневик Аптека. Новини медицини та фармацевтики.
Здоров'я України.
Популярні питання
Які захворювання лікують ангіопротекторами?
Захворювання судинної системи, серця (ішемічна хвороба, геморой, атеросклероз, варикоз).
Які побічні ефекти можуть мати ангіопротектори?
Розлади ШКТ, порушення згортання крові, місцеві алергічні реакції на гелі, мазі зовнішнього застосування.
Чи можна приймати ангіопротектори без рецепта лікаря?
Деякі препарати можна придбати без рецепта. Однак консультація фахівця для призначення та визначення схеми прийому обов'язкова.
Як ангіопротектори взаємодіють із іншими ліками?
Реакція може відрізнятися залежно від препарату. Тому взаємодія уточнюється в інструкції до конкретних лікарських засобів.