Що робити при ударі?
Удари можуть виникати при найрізноманітніших ситуаціях і досить часто вимагають надання медичної допомоги. Таку допомогу цілком реально надати самостійно. Якщо забій не сильний, досить забезпечити спокій травмованої ділянки і впливати на зазначену зону холодом (прикласти лід або холодний предмет). Холод сприяє скороченню судин і зменшує можливість ускладнень у вигляді підшкірних крововиливів. Якщо з плином часу біль в місці удару жевріє, з'являється набряк тканин, синій відтінок шкіри (може виявлятися навіть на третю добу) показано використання спеціальних лікарських засобів, до яких відносяться мазь від ударів і гематом. Важливо пам'ятати, про необхідність обов'язкової консультації лікаря-травматолога, якщо біль різко виражена, набряк тканин швидко наростає або спостерігається порушення рухів в травмованої зоні. Іноді виявити порушення цілісності кісток, м'язів і сухожиль можна тільки після проведення спеціального обстеження.
Який вплив надає мазь від ударів?
Використання спеціальних засобів, допомагає усунути основні симптоми забиття: біль, набряк тканин і синці. Усунути біль і зменшити набряк допомагають засоби, що містять протизапальні речовини. Однак якщо забій досить сильний, висока ймовірність утворення синців. У таких ситуаціях знеболюючий препарат досить прийняти всередину, а на пошкоджене місце нанести мазь,яка зміцнює судини і покращує мікроциркуляцію. Перелік таких препаратів можна знайти в нашій аптеці. Іноді в такі мазі додають тонують компоненти. Саме така мазь від сильних ударів дозволяє тимчасово маскувати і зменшити час розсмоктування синців. Також можна використовувати гель від ударів. Застосування гелів дозволяє швидко вбиратися діючої речовині, виключаючи утворення на шкірі жирних ділянок.
Види засобів для забиттів (мазі, гелі, креми)
Для лікування забиттів, синців та інших травм використовуються мазі, креми і гелі, які зменшують запалення, набряк, больові відчуття і допомагають прискорити загоєння тканин. Усі ці мазі від синців поділяються на групи за основним компонентом та його впливом:
- Протизапальні препарати містять нестероїдні речовини, такі як ібупрофен, диклофенак, кетопрофен, які знімають біль і набряк, допомагають зменшити запалення.
- Охолоджувальні гелі та мазі від синців містять камфору, ментол та ефірні олії, які допомагають охолодити місце забиття, зменшити біль і набряк. Часто їх використовують у перші години після отримання травми.
- Розігріваючі мазі мають у складі бджолину або зміїну отруту, екстракти перцю, камфору або нікотинову кислоту, які посилюють приплив крові до пошкодженої ділянки, що сприяє швидкому загоєнню.
- Гепаринові засоби та антикоагулянти, такі як троксевазин, покращують циркуляцію крові, зміцнюють стінки судин, допомагають зняти набряклість та запобігають утворенню тромбів у місці забиття.
- Мазі з знеболювальними компонентами допомагають зняти біль у місці забиття або іншої травми. Деякі з них містять анестетики, такі як лідокаїн.
Також свою ефективність довели мазі від розтягнень м’язів та інших травм на основі рослинних компонентів, таких як екстракт арніки, календули, живокосту, ефірні олії евкаліпту та інших рослин, що мають протизапальні та ранозагоювальні властивості.
Як правильно застосовувати засоби для забиттів, синців та інших травм?
Застосовувати мазі від розтягнень м’язів та інших травм потрібно з обережністю, оскільки несвоєчасне використання може призвести до зворотного ефекту.
Коли правильно застосовувати крем, гель або мазь від синців залежно від виду:
- У перші кілька годин після травми застосовувати будь-які препарати не потрібно. Спочатку на місце забиття слід прикласти холод. Тримати холодний компрес можна не більше 10–15 хвилин, після цього зробити перерву і повторити знову. Холод зменшить набряк, знизить больові відчуття і уповільнить запалення.
- Через кілька годин після травми, коли набряк зменшився, на місце забиття наносять протизапальні мазі та гелі, що містять диклофенак, ібупрофен, кетопрофен. Вони зменшать запалення та знімуть біль. Наносити їх слід легкими рухами, ні в якому разі не тиснути на місце забиття і не використовувати інтенсивне втирання.
- Через добу після травми можна використовувати гепаринові гелі та мазі, які допоможуть зменшити синці та набряк, покращити мікроциркуляцію в пошкодженій ділянці.
- Через дві доби після травми можна починати застосовувати розігріваючі креми, щоб посилити приплив крові і прискорити загоєння. У жодному разі не можна використовувати розігріваючі креми раніше 48 годин, доки не зменшився набряк, оскільки вони можуть посилити запалення. Наносити їх потрібно невеликими порціями і обережно, а після цього ретельно вимити руки, щоб компоненти (перець, бджолина або зміїна отрута) не потрапили в очі або на слизові оболонки.
- Знеболювальні мазі від розтягнень м’язів потрібно наносити на чітко локалізовану ділянку забиття. Перед нанесенням прочитайте інструкцію, щоб знати, як часто і в якій кількості можна використовувати такі препарати.
Гелі та мазі на основі рослинних компонентів і гомеопатичних засобів можуть використовуватися тривалий час для підтримувальної терапії, покращення кровообігу та зняття запалення.