Для поліпшення роботи сайту ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати сайт, ви погоджуєтеся з цим.
Як правильно вибрати зимове взуття для малюка
Опубліковано: Cічень 31, 2018
Категорії: Корисні статті
Переохолодження ніг часто призводить до звуження кровоносних судин дихальних шляхів. Результатом цього можуть стати застудні захворювання, бронхіти, трахеїти. Тому дуже важливо вміти правильно вибрати зимове взуття для дітей. До того ж комфортні черевики - це коректне формування стопи і розподіл навантаження на м'язи, а також нормальне функціонування периферичної судинної системи.
До 1 року
У цьому віці діти або ще не вміють ходити або роблять це невпевнено. Для їх прогулянки потрібні міхові пінетки або валянки. Пінетки з натуральної вовни забезпечать комфорт дитячої ніжок - в них тепло, сухо і зручно. Виробники виготовляють естетичні пінетки зі зручними застібками на липучках або шнурівці. Можна придбати бюджетний варіант - валянки-катанки, виготовлені по старовинним технологіям. Поки дитина не ходить, їх основна недостатність (неправильний розподіл навантаження на м'язи) не буде проявлятися. Проте вони зручно носяться, доволі теплі та гігієнічні.
Черевики купувати не варто - їх важко надягнути на неопорну ніжку немовляти. Це взуття знадобиться, коли малюк буде впевнено ходити. Найкращий варіант - вироби з натуральної шкіри та хутра. В них і тепло, і нога може «дихати». Черевики з мембранною тканиною поки не потрібні - діти не будуть довго бігати, а ноги не встигнуть намокнути. Проте невеликий каблучок для нормального утворення склепіння стопи потрібен обов'язково. Не буде мук із застібанням ні у батьків, ні у дітей, якщо купити взуття на блискавці або липучці, але під першою має бути клапан з утеплювачем - така конструкція краще зберігає тепло.
Після 1 року
При великому розмаїтті зимних взуття найбільш популярними залишаються черевики. Вони можуть бути виготовлені як з перевірених роками натуральних матеріалів, так і з тканин, виконаних за сучасними технологіями.
- Взуття з натуральної шкіри гігієнічне, довговічне, просте в догляді. Перевага шкіри перед тканиною - це здатність розтягуватися;
- Взуття з текстилю не відстає від шкіряного, добре сяде на ногу, але не розтягується. Це слід враховувати під час примірки. Необхідно купувати текстильне взуття, просочене спеціальними составами - в іншому випадку нога буде промокати і потіти;
- Вироби з нубуку - спеціально обробленої натуральної шкіри з бархатистою поверхнею. Вони досить ефектні зовні, але за ними потрібен постійний догляд та захист від вологи;
- Сучасні валянки виготовляються з вовни, вони легкі, теплі й дихаючі, прогрівають ноги навіть при тривалих прогулянках в морозному погоду. Крій валянок сприяє правильному розвитку стопи, але вони краще підходять для активних діток, які вже впевнено ходять. Дизайн відповідає модним тенденціям, є і вологостійкі моделі;
- Унти - взуття, в якому хутро знаходиться зовні, в внутрішня підкладка виконана з натуральних матеріалів. Підошва з каучуку стійка і не рухається, шкіряні ремінці фіксують вироби на ніжці. Можуть виготовлятися з оленячого хутра і хутра інших тварин, є комбіновані моделі. Добре підходять для суворих морських зим, так як ідеально зберігають тепло навіть при -30 °С и нижче. Але після прогулянки таке взуття потрібно добре просушити, а хутро розчісувати. Унти з короткошерсного хутра менш вимогливі у догляді;
- Сноубутси – трьохшарове мембранне взуття. Ззовні в них тканина з поліпропілену, всередині мембрана, а між ними – вкладиш із натурального матеріалу, який при необхідності можна вивести. Таке взуття можна носити при широкій діапазоні температур – від невеликих плюсів до сильних морозів.
Шкіряне взуття на хутрі ідеальне для малорухливих дітей, а ось у активних в ній можуть запріти ноги. Такі вироби не розраховані на сильні морози. Ще одним недоліком є те, що в таких виробах не можна довго знаходитися в приміщенні - нога перегрівається.
Все більш популярним стає взуття з мембранних тканин - воно незамінне для енергійних дітей. Вироби здатні швидко виводити вологу і не допускати намокання ноги. Є декілька видів таких тканин з різним принципом дії. У одних є мікроскопічні отвори, через які пар виводиться зовнішньо, в інших видалення вологи відбувається за рахунок спеціальних хімічних з'єднань. Так як звичайна мембранна тримає морози до -10 ° С, для більш суворого клімату виробляють комбіноване взуття з мембранної тканини та вовняного хутра. Дія мембранного взуття буде більш ефективною, якщо разом з ним надіти шкарпетки із матеріалу з невеликим змістом синтетики або термобілизну.
Що враховувати, вибираючи взуття для дитини?
Дітям не потрібно купувати взуття з штучної шкіри - в ній нога не «дихає», а самі вироби мають нетривалий термін служби і не витримують сильних навантажень. Вибрати правильну підошву не менш важливо, ніж матеріал. Вона не потрібна ковзати і повинна вільно згинатися - це полегшує ходіння. Цим вимогам відповідають полівинілхлорид і термоеластопласт. Підошва з поліуретану легка і добре згинаєтьсяє, але доволі слизька. Цей недолік ліквідується, якщо вона комбінована - зовні шар резини, а всередині поліуретан. Устілка також повинна бути міцно прикріплена, не рухатись і не стискатися. Якщо вона виймається, повинна ідеально підходить за розміром, а форма та матеріал – забезпечити надійну фіксацію. Хутряні устілки дуже м`які і комфортні. Виготовлені по сучасним технологіям, вони здатні знизити навантаження на стопу.
Утеплювач з натурального хутра дозволить нозі дитини «дихати» і не замерзати. Частіше використовується спеціально виділена вовна вівці, яка називається цигейкою або мутоном. Відрізнити її від штучного матеріалу можна по більш тусклому вигляду. Основою натурального хутра є шкіра, а штучного - тканина. Але існують синтетичні утеплювачі, які не поступаються по своїм властивостям натуральним. Наприклад, тінсулейт легкий, зносостійкий, влагонепроникний, ефективний при сильній волозі. Чудово підходить як для активного відпочинку, так і для пасивного сидіння у візочку.
Необхідно вибирати зручні та надійні застібки. Малюку буде важко зав`язувати шнурки, тому перше взуття, яке він вже самостійно надіває, повинне бути зі зручними застібками – «блискавкою» або липучками. Язичок не їздитиме по поверхні, якщо він пришитий до середини довжини.
Вибір підходящого розміру
Не потрібно купувати взуття на виріст - в ньому мало кому буде зручно ходити, що може призвести до травми: нога нормально не зафіксується, тому взуття буде постійно ковзати. До того ж є небезпека деформації стопи з-за неправильного розташування супінатора. Однак необхідно враховувати, що зимовий одяг повинен бути на 1-1,5 см більше довжини ноги, адже потрібно місце для теплих шкарпеток та повітряного прошарку, які не дадуть нозі замерзнути. Тісні черевики не можна носити ще й тому, що таке взуття стискає ногу і перешкоджає нормальному потоку крові. А недостатній кровообіг тканин сприяє змерзанню ноги. Необхідно також визначити потрібне повноту взуття - велике, середнє або мале. Неправильно вибраний параметр призведе до неправильного розподілу навантаження на м'язи.
Декілька корисних порад:
- Ортопедичне взуття потрібно купувати тільки за рекомендацією лікаря. Якщо стопа малюка нормально розвивається, то спеціальне взуття не буде необхідним;
- В важкому взутті дітям буде складно ходити, тому при покупці оцініть, наскільки легкими є вироби;
- Особливу увагу зверніть увагу на якість «блискавок» і липучок. «Блискавка» повинна бути міцною і легко застібуватися, щоб навіть самий енергійний малюк її не зламав. Липучки повинні ефективно виконувати свої функції і надійно фіксувати ногу;
- Не бійтесь відступати від традицій і купувати взуття з сучасних матеріалів. Відомі виробники виготовляють тонкі і легкі синтетичні або комбіновані вироби, які по збереженню тепла и відведенню вологи не поступаються натуральній шкірі та хутру;
- Не потрібно переживати, якщо нога у малюка прохолодна. Це нормальний стан - зазвичай нижні кінцівки тепліше за самі ступні. Тепла або волога нога свідчить про те, що дитина перегрівається. А ось якщо кінцівки дуже холодні, треба думати про зміну взуття або шкарпеток для нього.
Ці поради дозволять без проблем знайти і підібрати потрібне взуття.