Для поліпшення роботи сайту ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати сайт, ви погоджуєтеся з цим.
Висока температура
Опубліковано: Березень 31, 2015
Категорії: Корисні статті
У такий спосіб організм захищається від інфекції: створюються несприятливі умови для розмноження мікробів та вірусів, при підвищенні температури посилюється утворення інтерферону – компонента імунної системи, який не тільки сам захищає організм від вірусів, а й сприяє активації інших факторів імунітету, що борються з мікробами.
Таким чином, температура – це захисна реакція, яка сприяє швидшому одужанню. У зв'язку з цим лікарі рекомендують не застосовувати жарознижувальні засоби, якщо температура не перевищує 38-38,5.
Однак у ряді випадків – у літніх хворих при тяжких захворюваннях серцево-судинної та нервової системи, у дітей, у яких підвищення температури раніше супроводжувалося судомним синдромом, при поганій переносимості високої температури – допускається застосування жарознижувальних засобів та за більш низьких показників.
Що можна застосувати для зниження температури? Найчастіше застосовують препарати Парацетамолу (Далерон С, Панадол, Рапідол, Ефералган та ін). Він є ефективним і добре переносимим, якщо не допускати передозування препарату, використовуючи його у великих дозах, ніж зазначено в інструкції. Посилюється токсичність препарату при поєднанні з алкоголем. Цей препарат випускається у різних лікарських формах – це гранули для приготування розчинів та шипучі таблетки, свічки для дітей, розчини та суспензії, що дозволяє ефективно застосовувати його у дітей, отримати більш швидку дію.
Можливе застосування Ацетилсаліцилової кислоти (Аспірин, Упсарін УПСА з віт. С та ін), що має високу ефективність та низьку токсичність. Шипучі таблетки (Упсарін) діють швидше. Зверніть увагу, що препарати аспірину не застосовують у дітей віком до 12 років при вірусних інфекціях (застуді, грипі, кору та ін.): у цьому випадку різко зростає кількість важких побічних ефектів препаратів. Препарат небажано застосовувати при захворюваннях шлунка, 12-палої кишки, т.к. він може дратувати слизові оболонки органів.
Останнім часом для зниження температури застосовують Мефенамінову кислоту та Амізон. Вони мають жарознижувальний ефект, а також стимулюють імунні реакції, посилюючи захист від вірусів та бактерій. Препарати зазвичай переносяться добре.
В даний час широкого поширення набули комплексні препарати, що надають жарознижувальну, протиалергічну, що зменшує нежить дію. Однак людям зі схильністю до підвищених цифр артеріального тиску потрібно бути обережними при прийомі цих препаратів. Це такі препарати, як Антифлу, Антикатарал, Комбігрип, Колдрекс Макс Грип, Рінза, Терафлю, Грипоцитрон Хот, Хелпекс, Далерон, Фервекс, Гриппостад .
Деякі з жарознижувальних препаратів застосовують при закладеності носа для покращення дихання – до них належить Мілістан синус. Якщо кашель з мокротою, то доцільно застосування Колдрексу у вигляді таблеток (з відхаркувальним препаратом терпингідрат).
Добре зарекомендував себе такий рослинний препарат при кашлі та застуді, як Інсті (з різними смаками). Це комплексний рослинний препарат, що має широкий спектр антимікробної дії (дезінфікуюча, антисептична, протизапальна).
Підвищення температури супроводжується підвищеною витратою вітамінів, у зв'язку з чим при інфекційних захворюваннях рекомендують заповнювати їхній дефіцит. У комплексах вітамінів та мікроелементів Вітрум, Дуовіт, Квадевіт, Теравіт, Супрадин та інших їх аналогах дози підібрані з урахуванням добової потреби організму. Людям похилого віку можна порадити вітаміни з рослинними екстрактами Біовіталь та Доппельгерц енерготонік.
При низькій температурі не рекомендується застосовувати будь-які комплексні препарати з парацетамолом.
Якщо мають місце часті невмотивовані підвищення температури, необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем і виявити фактори, що сприяють підвищенню температури.
Автор: Громадская Яна
Оновлено: 12.12.2024
Перевірено