Для поліпшення роботи сайту ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати сайт, ви погоджуєтеся з цим.
Рослинні препарати при кашлі
Опубліковано: Березень 31, 2015
Категорії: Корисні статті
Препарати рослинного походження малотоксичні, зазвичай не викликають побічних ефектів, якщо їх використовувати у припустимих дозах.
При кашлі широко використовують готові препарати із солодкою – Солодкового кореня сироп, таблетки Солодки з прополісом, Грудний еліксир, Грудний збір №2. Солодка дає протизапальний та протикашльовий ефекти, захищає слизову оболонку бронхів.
Сироп Алтемікс містить алтей, що добре зменшує кашель і покращує відходження мокротиння. Інші препарати з алтеєм - Мукалтін, Суха мікстура від кашлю для дітей, Грудний збір №1, Бронхостоп сироп, Алтейка.
Як при гострому, так і загостренні хронічного бронхіту застосовуються препарати подорожника. Листя і насіння подорожника мають протизапальний, відхаркувальний ефект, що сприяє зменшенню кашлю. Подорожник входить до складу таких препаратів, як Гербіон Подорожника сироп, Грудний збір №2, сироп Стоптуссін Фіто, Евкабал, Тусавіт, Пекторал, краплі Бронхін (подорожник, фіалка, спориш, солодка, материнка та ін.).
Плющ має відхаркувальний ефект, застосовується при лікуванні гострого та хронічного бронхіту як протикашльовий засіб, що зменшує навіть «нічний» кашель. Плющ входить до складу препаратів Пектолван плющ, Геделікс (сироп і краплі внутрішньо), Проспан (сироп, шипучі таблетки).
Відхаркувальною, протизапальною, протимікробною, і навіть слабкою жарознижувальною дією володіють препарати, що містять первоцвіт – Гербіон Первоцвіту сироп, Синупрет (краплі та драже), Бронхіпрет (таблетки).
Традиційним компонентом зборів при кашлі або застуді як у народній, так і в класичній медицині є чебрець. Він містить речовину з протимікробним ефектом - тимол, що входить до складу комплексного препарату Стоптуссін Фіто (сироп), Бронхіпрет (краплі, сироп), Евкабал (сироп) .
Індійські препарати від кашлю сиропи Кофол, сироп Кука від кашлю, Доктор Мом, таблетки Травісил складені на основі давньоіндійських рецептів. Вони мають схожий, але все ж таки відмінний склад, відрізняються дозуваннями окремих компонентів, тому застосовуються в різних вікових групах.
Але не забувайте - незважаючи на відносну безпеку рослинних лікарських засобів, підбір лікарських препаратів та їх поєднань все ж таки краще здійснювати за допомогою лікаря.