Для поліпшення роботи сайту ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати сайт, ви погоджуєтеся з цим.
Обирайте крем для засмаги не з максимальним, а оптимальним захистом
Опубліковано: Серпень 05, 2017
Категорії: Корисні статті
Як правильно підібрати кошти з SPF
З того часу, як Коко Шанель запровадила моду на засмагу, бронзовий відтінок шкіри став символізувати розкішне життя, а морські курорти стали надзвичайно популярними. Проте згодом медики почали турбуватися. Надмірне перебування на відкритому сонці виявилося не тільки не корисним, але й шкідливим для здоров'я: суттєво зросла кількість онкологічних захворювань шкіри, а згодом було науково доведено ефект фотостаріння.Саме тому розпочалися розробки спеціальних косметичних засобів – проте їх надмірна популярність та неправильне застосування призвело до появи ще більшої кількості проблем. Шкідлива не сама дія сонячних променів, а їх надлишок. Помірні ультрафіолетові процедури виробляють вітамін D, колаген та зміцнюють імунну систему. Однак надмірне перебування під сонцем здатне не тільки викликати серйозні опіки, але також призвести до появи онкологічних захворювань.
Природа дала людині відмінний механізм для обмеження перебування під сонцем – варто трохи переборщити, шкіра сильно червоніє та покривається пухирями. Проте використання спеціальних кремів сприяє втраті природного контролю та зниження пильності. Спеціальні світлофільтри, що блокують промені спектра, не дозволяють сильно обгорати. Тому люди часто перебувають на сонці протягом 2-3 годин, не покриваючись пухирями. Але при цьому жоден сонцезахисний крем не здатний на всі 100% захистити від негативних впливів.
SPF (Sun Protection Factor) – це абревіатура, що означає сонцезахисний фактор. Він означає час, який може витримати людина, перебуваючи на сонці, до обгорання. Наприклад, якщо без застосування сонцезахисних засобів шкіра червоніє за 5 хвилин, то при використанні засобів з SPF 10 цей період збільшується до 50 хвилин. Дані цифри носять умовний і узагальнений характер, даючи тільки часткове уявлення про ступінь захищеності від променів спектра, які і призводять до почервоніння (еритремі). Однак вони не відображають ступінь захисту від спектру А - більш "підступних" променів, які не викликають опіків, але є причиною фотостаріння та виникнення онкопатологій. Незважаючи на те, що сучасні сонцезахисні засоби виготовляються з додаванням як фізичних, так і хімічних фільтрів, що захищають шкіру від спектру А та В, досі не з'ясовано рівень захисту від фотостаріння. Отже, найефективнішим захистом досі залишається обмеження перебування під відкритим сонцем.
Умовно, сонцезахисні засоби можна поділити на кілька категорій:
- SPF 2-4 – мінімальний захист, який забезпечує захист від 50-70% ультрафіолетового випромінювання;
- SPF 4-10 – середній захист, що запобігає негативному впливу до 80% променів;
- SPF 10-20 – високий захист, що запобігає попаданню до 90% УФ;
- SPF 20-30 – високоінтенсивний захист – захищає від 97% ультрафіолетового випромінювання;
- SPF 50 - санблок, що захищає від 99,5% УФ.
Як видно, різниця між SPF 30 та SPF 50 мінімальна. А кошти, на яких зазначено СПФ понад 50, сьогодні у 90% випадків не відповідають стандартам.
Особливості складу
До складу сучасних засобів захисту від ультрафіолетового випромінювання, зазвичай, входить цілий комплекс фізичних і хімічних фільтрів. Перші створюють бар'єр, який відбиває сонячні промені спектра У. Найчастіше вони представлені діоксидом титану і оксидом цинку. Хімічні фільтри захищають від спектру А, адсорбуючи шкідливі промені -авобензон, бензофенон та інші компоненти.
Різні рівні захисту існують не просто так, і вибирати засоби потрібно не з максимальним, а з оптимальним Sun Protection Factor, підібраним відповідно до індивідуальних особливостей. Це пов'язано з тим, що фільтруючі елементи, що входять до складу, у великій кількості негативно впливають на шкірні покриви. Наприклад, авобензон і бензофенон викликають алергію, тоді як діоксид титану і оксид цинку можуть призвести до загострення висипу вугрів.
Автор: Громадська Яна
Оновлено: 12.12.2024
Перевірено