Для поліпшення роботи сайту ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати сайт, ви погоджуєтеся з цим.
5 правил використання водостійкої косметики
Опубліковано: Серпень 12, 2017
Категорії: Корисні статті
Водостійка косметика
Готуючись до тривалих заходів, водних процедур або просто прогулянок у дощову погоду, багато жінок віддають перевагу водостійкій косметиці. Незважаючи на думку, що такі засоби шкідливі для шкіри, при виборі якісного продукту і дотриманні технології його нанесення негативний вплив повністю виключається.
Сучасна косметична індустрія пропонує широкий діапазон водостійких засобів – вони представлені не тільки традиційними тушшю, помадами та тінями, але також олівцями та тональними основами. Стійкими до вологи їх робить особливий склад, до якого входить віск, парафін та силіконові компоненти. На відміну від традиційних засобів, така косметика утворює на поверхні шкіри тонку плівку за рахунок наявності лекгих речовин.
Переваги і недоліки
Головною перевагою аналізованої категорії засобів є висока стійкість до впливу надлишкової вологи. Тому після нанесення їх на обличчя можна не боятися плакати, гуляти під дощем, снігом або морськими бризками. Оскільки макіяж не потрібно постійно поправляти, суттєво економиться час, що дуже зручно у тривалих поїздках та подорожах. Крім того, багато сучасних водостійких засобів мають ліфтинговий ефект, тому є надзвичайно зручними для застосування жінками зі старіючою шкірою.
Важливою перевагою вологостійких продуктів є бар'єрний захист – такі продукти запобігають негативному впливу холоду, вітру та сонця на шкірні покриви. Ще одна ключова перевага полягає у повній відсутності слідів на одязі.
Незважаючи на широкий спектр переваг водостійкої косметики для обличчя, існують певні обмеження щодо її застосування:
- у той час, коли вона нанесена, на шкірні покриви не надходить кисень у належній кількості;
- часте використання вологостійких засобів здатне закупорити пори, що може стати причиною появи висипу вугрів;
- відсутність дихання шкіри сприяє ранньому старінню.
Крім того, водостійка косметика має досить агресивну дію на шкірні покриви, тому часто стає причиною подразнень у жінок з високою чутливістю.
Разом з цим такі помади висушують і стягують губи, що негативно відбивається на їх зовнішньому вигляді і стані. Також не рекомендується використовувати вологостійку косметику тим жінкам, які носять контактні лінзи, оскільки вона призводить до їхнього швидкого забруднення. Для зняття таких засобів не можна використовувати просте мило – потрібні спеціальні засоби для демакіяжу на спиртовій основі.
5 правил застосування водостійкої косметики
З огляду на наведені вище особливості вологостійких засобів, косметологи рекомендують їх використовувати якомога рідше, застосовуючи виключно в особливих випадках.
Крім того, при виборі продукту дуже важливо враховувати тип шкіри та дотримуватися п'яти основних правил:
1. Наносячи тональний крем на нормальну шкіру, під нього не потрібно укладати основу, оскільки водостійка косметика може потекти.
2. Власницям сухої шкіри рекомендується попередньо нанести зволожуючі засоби, що необхідно для запобігання пересушуванню, а тим, у кого шкіра жирна, слід попередньо її очистити, змастити кремом і потім накладати тональні засоби.
3. Щоб запобігти обтяженню вій водостійкою тушшю, вона наноситься не більше ніж у 1-2 шари. При цьому важливо заздалегідь видалити залишки жирних кремів, нанесених під очі, щоб вони не взаємодіяли з тушшю.
4. Після зняття такої косметики, на шкіру рекомендується нанести зволожуючі чи поживні засоби, а зранку протирати обличчя тоніками без спирту.
5. Для зниження негативного впливу на шкірні покриви дерматологи радять вибирати косметику, до складу якої входять живильні та сонцезахисні компоненти.
Водостійка косметика наноситься тонким шаром тільки на чисте та сухе обличчя. Для цього краще скористатися спеціальним спонжем. Помада також наноситься по-особливому, оскільки не потрібно припудрювати губи, інакше засіб ляже нерівно і піде тріщинами. Найкраще використовувати спеціальний пензлик, не розтираючи помаду. Це стосується тушей і тіней – їх слід наносити акуратно.
Для змивання краще використовувати спеціальні пінки і лосьйони, оскільки звичайні засоби для демакіяжу тільки розмажуть водостійку косметику. Вони наносяться на кілька секунд, а потім змиваються за допомогою ватних дисків. Якщо під рукою немає спеціальних засобів для зняття, можна використовувати будь-який жирний крем або звичайне оливкове масло.
Перед покупкою вологостійкої косметики рекомендується отримати консультацію дерматолога-косметолога та пройти алерготест для виявлення індивідуальної непереносимості окремих компонентів. Крім того, купувати косметику цього типу потрібно тільки в аптеках.