Для поліпшення роботи сайту ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати сайт, ви погоджуєтеся з цим.
10 поряд як залишатися бадьорим та здоровим після 50-ти
Опубліковано: Тра. 16, 2016
Категорії: Корисні статті
Оптимізуйте вибір продуктів вашого щоденного раціону
З віком метаболізм уповільнюється і вам потрібно набагато менше калорій, ніж раніше. Тому, вибирайте низькокалорійні продукти, багаті на поживні речовини. Їжте темну листову зелень та різнокольорові фрукти та овочі. Збільште в раціоні кількість знежирених молочних продуктів, щоб отримати достатню кількість кальцію для кісток. Збагачені вітамінами продукти, такі як зернові з вітаміном B12 і молоко з вітаміном D – також повинні бути присутніми в раціоні. Скоротіть порожні калорії із солодких напоїв та солодощів. Ви, напевно, знаєте, що насичені жири погано впливають на стан ваших артерій та здоров'я серця загалом. Вони також можуть шкодити вашій концентрації та викликати проблеми з пам'яттю. Виключіть червоне м'ясо, вершкове масло, а натомість додайте більше жирної риби та рослинних жирів, наприклад, лляне насіння та горіхи. Ці здорові жири набагато корисніші для вашого серця та мозку.
Нормалізуйте рівень свого артеріального тиску
Ви помітили, що рівень вашого артеріального тиску став вищим? Це не дивно. З віком рівень артеріального тиску має тенденцію до підвищення. Скоротіть споживання солі у вашому раціоні. Найгірший вибір – це напівфабрикати, хліб та булочки. Бажаєте дізнатися про природний засіб для зменшення рівня натрію в організмі? Їжте банани – калій буде зменшувати вплив натрію у вашому раціоні та зберігати ваш кров'яний тиск у нормі.
Наповніть своє спорожніле гніздо
Якщо ваші діти переїхали, і ваш будинок порожній, подумайте про те, щоб завести домашнього вихованця. Власники кішок та собак мають нижчий рівень холестерину та менший ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Вони також потребують меншої кількості відвідувань лікарів. Ми не знаємо, чому саме домашні тварини допомагають, але, принаймні, мати собаку, яка потребує прогулянки, є чудовим способом привчити себе регулярно гуляти на свіжому повітрі.
Захистіть ваші суглоби
Люди звикли думати, що з віком біг руйнує їхні колінні суглоби. Але нове дослідження припускає, що біг навпаки їх зміцнює. Однак, якщо ви страждаєте на артрит, від бігу краще відмовитися. Але ви все ще можете отримати вигоду з фізичних вправ. Помірні фізичні навантаження допомагають зміцнити м'язи, підтримувати ваші суглоби та зменшувати біль. Так що вибирайте діяльність з низьким рівнем навантаження, такі як ходьба або їзда на велосипеді.
Продовжуйте вчитися
Здивуйте себе. Замість того, щоб слідувати тому, що звично і зручно, наважтеся на щось нове. Ходіть новими маршрутами. Заведіть нових друзів. Навчайтеся грати на музичному інструменті або почніть вивчати мову. Новий досвід будуватиме нові шляхи у вашому мозку, зберігаючи ваш розум здоровим і ясним. Новий досвід принесе нові враження та позитивні емоції.
Попередьте розвиток хвороби Альцгеймера
Хочете зберегти свій розум гострим, як у юності? Рухайтесь. Регулярні фізичні вправи у середньому віці можуть знизити ризик виникнення проблем пам'яті та мислення у старшому віці. Фізичні вправи збільшують приплив крові до мозку та допомагають клітинам оновлюватися. Всього 30 хвилин ходьби, їзди на велосипеді, або навіть метушні в саду 5 днів на тиждень - і ви побачите різницю.
Робіть вправи на розвиток балансу
Вміння зберігати хороший баланс є одним із найкращих способів запобігти падінню – і, як наслідок, потенційно можливі серйозні травми. Зробіть ці вправи частиною вашого дня: стійте на одній нозі або ходіть на пальчиках ніг, ніби ви йшли вузькою балкою. Йога, цигун та тайчі також можуть бути відмінним вибором для розвитку балансу.
Нарощуйте м'язи
Аеробні вправи дуже важливі, але не забувайте також про тренерування м'язів. Одне дослідження з регулярного силового тренування серед людей похилого віку показало, що вправи викликали генетичні зміни у їхніх клітинах. Як результат: м'язи людей у віці стали більш схожими на м'язи людей у віці від 20.
Залишайтесь соціальними
Проводьте більше часу з друзями чи сім'єю. Це буде зберігати ваш розум ясним. Соціальні люди мають чітке мислення та набагато нижчий ризик виникнення проблем із пам'яттю. Також можна спробувати волонтерство. Перебування у суспільстві знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань. І не чекайте, поки ви вийдете на пенсію, щоб початице. Дослідження показують, що чим раніше ви почнете, тим менша ймовірність, що у вас виникнуть проблеми зі здоров'ям у пізнішому віці.
Не давайте зморшкам шансів
Бажаєте, щоб ваша шкіра ігнорувала роки? Використовуйте сонцезахисний крем щодня. Це справді допомагає запобігти появі зморшок. І ніколи не буває надто пізно - навіть люди, які почали використовувати його тільки в середньому віці, досі отримують вигоду. Виберіть продукт із SPF 30 або вище.