Вагінальні свічки: види, як вибрати і де купити
Вагінальні свічки - група препаратів місцевої дії, що широко застосовується в медицині для лікування та профілактики жіночих гінекологічних захворювань. Перевага використання супозиторіїв полягає в тому, що вони діють локально, надаючи швидкий лікувальний ефект на уражену ділянку. Гінекологічні препарати в формі свічок вагінальних виробляють багато вітчизняних та зарубіжних фармацевтичних компаній. Розглянемо, що собою являє ця група ліків.
Вагінальні свічки - види
Гінекологічні свічки призначені для введення у піхву. З їхньою допомогою лікуються такі захворювання, як кандидоз (молочниця), ендометріоз, ерозія шийки матки, цистит, оофорит, міома тощо.
Залежно від складу та терапевтичної дії свічки гінекологічні класифікують наступним чином:
-
Знеболюючі. Застосовують свічки при запаленні яєчників, циститі, альгодисменореї та інших жіночих захворюваннях, що супроводжуються больовим синдромом. Розрізняють знеболювальні свічки у гінекології з індометацином і кеторолаком - ці діючі речовини мають виражений болезаспокійливий ефект і швидко усувають неприємні відчуття.
-
Протизапальні. Використовуються для швидкого усунення запального процесу в жіночих статевих органах. Протизапальні свічки у гінекології бувають синтетичними та натуральними (з екстрактами календули, ромашки, шавлії, з маслом обліпихи або евкаліпта). Свічки протизапальні з рослинними компонентами активно застосовуються в лікуванні вагітних і жінок, що годують груддю.
-
Гормональні. Містять статеві гормони естрогени і призначаються при їхньому дефіциті в організмі. Також рекомендовані такі препарати при клімаксі.
-
Протигрибкові. Використовуються свічки у гінекології у боротьбі з хворобами, спричиненими грибками типу Candida. До цієї групи належать ліки від молочниці. Дія супозиторіїв спрямована на пошкодження мембран грибів, що призводить до їхньої загибелі.
-
Відновлюють мікрофлору. Такі свічки від запалення жіночих органів використовують після прийому антибіотиків і при захворюваннях, що супроводжуються білими або жовтими виділеннями з піхви, свербінням і печінням. Супозиторії цього виду також рекомендовані до застосування перед гінекологічними операціями та пологами.
-
Регенеруючі. Протизапальні вагінальні свічки чинять загоювальну дію завдяки наявності в їх складі декспантенолу. Застосовуються для швидкого відновлення слизової оболонки після хірургічних втручань, пологів, процедур з рідким азотом, лазером, електричним струмом.
Свічки з антимікробною дією
Окрему групу препаратів представляють антибактеріальні (антимікробні) вагінальні свічки від запалення, у складі яких є антибіотики, хлоргексидин або йод. Вони мають згубну дію на бактерії, віруси та грибки, що викликають різні інфекційні захворювання жіночих статевих органів. Сюди відносяться препарати від ендометріозу, циститу, уретриту, трихомоніазу. Також застосовують такі свічки від запалення яєчників у жінок.
Свічки для лікування бактеріального вагінозу
У боротьбі з бактеріальним вагінозом використовуються свічки протизапальні по-жіночому на основі метронідазолу або кліндаміцину. Дія супозиторіїв спрямована на знищення бактерій, що викликають вагіноз, відновлення піхвової мікрофлори та запобігання рецидивам.
Як підібрати ефективні протизапальні свічки
Протизапальні свічки для жінок слід застосовувати з урахуванням діагнозу, індивідуальних особливостей організму пацієнтки та інших нюансів. Важливо враховувати, що кожен лікарський засіб має свої показання та, наприклад, свічки при запаленні придатків виявляться неефективними, якщо вам потрібні препарати від кісти яєчника чи молочниці.
Призначати вагінальні супозиторії повинен фахівець, тому, якщо у вас розвинувся кандидоз, загострився цистит або виникли інші проблеми, необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем і лише приступати до лікування.
Популярні свічки від запалення по-жіночому: назви препаратів
Вагінальні супозиторії в Україні представлені такими торговими марками:
-
Ліварол;
-
Гексікон;
-
Гайнекс форте;
-
Лименда;
-
Феміфуцин;
-
Залаїн;
-
Метронідазол;
-
Поліжинакс;
-
Мікожинакс;
-
Клофан;
-
Депантол;
-
Бетадин;
-
Пімафуцин та ін.
Пам'ятайте, що всі свічки протизапальні у гінекології мають свої показання, протипоказання та особливості застосування. Використовувати їх слід виключно за призначенням лікаря.
Де можна вигідно придбати вагінальні свічки?
Купувати свічки від запалення яєчників та інших гінекологічних захворювань необхідно лише у перевірених аптеках, які мають гарну репутацію та давно працюють на фармацевтичному ринку України. До таких місць відноситься інтернет-аптека "Доброго Дня", де в асортименті представлені сертифіковані препарати.
Ціни в АДД є одні з найнижчих в Україні. Ви можете придбати тут ефективні препарати від кольпіту, кандидозу, міоми матки та інших гінекологічних захворювань. Також в аптеці "Доброго Дня" представлені медикаменти різних груп, включаючи антибіотики, противірусні засоби, препарати на лікування серцево-судинних патологій, розладів травлення тощо.
Щоб купити необхідні ліки, вам достатньо оформити заявку на сайті аптеки та вибрати спосіб доставки. Співробітники АДД намагатимуться, щоб ви отримали своє замовлення максимально швидко незалежно від того, в якому куточку України знаходитесь.
Список використаної літератури
-
Я. Ю. Сіліч, О. М. Котенко, Н. В. Живора. ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ВАГІНАЛЬНИХ СУПОЗИТОРІЇВ ПРОТИГРИБКОВОЇ ДІЇ. 2022.
-
В. В. Бобрицька, І. В. Лахно. Сучасна терапія запальних захворювань жіночої статевої сфери з симптомокомплексом уретриту і вагініту. 2023.
-
В. Й. Мамчур, О. В. Хомяк. Що треба враховувати під час вибору препарату для локальної терапії неспецифічних вагінітів та бактеріального вагінозу. 2022.
Популярні питання
Який рекомендований час лежання після введення вагінальної свічки?
30 хвилин. Цього часу достатньо, щоб супозиторій під дією тепла тіла розчинився, і його компоненти увібралися в слизову оболонку піхви.
Яких заходів можна вжити, щоб уникнути витікання вагінальних свічок?
Необхідно лягти і ввести супозиторій у піхву якнайглибше. Щоб препарат, що розтанув, не виплив, після його введення слід залишатися в горизонтальному положенні не менше півгодини.
Яким чином мають виходити вагінальні свічки?
Залишки вагінального супозиторію, які не вбралися в слизову оболонку, виводяться через піхву.