Налаштування
Шрифт:
  • А
  • А
  • А
Колір:
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
Фото
  • ЧБ
  • Колір
  • Вимк.
Повна версія
Атропіну сульфат 1% краплі очні 5 мл
54,60 ₴
ОЗ ДНЦЛЗ ТОВ (Україна, Харків)
Арт.
2017
У список

Атропіну сульфат 1% краплі очні 5 мл

ОЗ ДНЦЛЗ ТОВ (Україна, Харків)
Упаковка В наявності
54,60 ₴
Увага! Ціни дійсні тільки при покупці онлайн
Ваше місто - Київ?
Ваше місто
Обрати
Товар відсутній в аптеках обраного міста В обраному місті немає аптек для самовивозу
Самовивіз
Самовивіз
Безкоштовно
Кур'єром
Кур'єром
Доставка до 48 годин
Від 2000 грн безкоштовно
Рецептурний препарат. Можливий тільки самовивіз з аптеки
Нова Пошта
Нова Пошта
Доставка 2-3 дні
Від 80 грн
Укрпошта відділення
Укрпошта відділення
Доставка 2-3 дні
Від 44 грн
Доставка
На сайті
При отриманні
Оплата
Залишилися питання?
Ми раді допомогти
Ціни дійсні тільки при покупці онлайн, ціни в роздрібній мережі можуть відрізнятися від вказаних на сайті Задати питання фармацевту
Характеристики товара
Виробник ОЗ ДНЦЛЗ ТОВ (Україна, Харків)
Головний медикамент Атропіну оксид
Форма товару Краплі
Спосіб застосування Очний
Країна виробництва Україна
Взаємодія з алкоголем Немає даних
Ознака Вітчизняний
Штрих-код 4823012100379
Бренд Атропін
Об'єм 5 мл
Умови відпуску суворо за рецептом
Призначення Знеболюючі
Температура зберiгання не вище 25°C
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Оновлено: 13.11.2024
Перевірено
Інструкція

Атропіну сульфат (Atropini Sulfas) інструкція по застосуванню

Склад

Діюча речовина: атропіне; 1 мл атропіну сульфату 10 мг
допоміжні речовини: метабісульфіт натрію (Е 223) натрію хлорид вода очищена.

Лікарська форма

Краплі очні.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина.

Фармакологічна група

Кошти які діють органи почуттів. Мідріатичні та циклоплегічні засоби. Код ATX S01F A01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Атропіну сульфат зменшує секрецію слинних та інших залоз викликає тахікардію покращує AV-провідність знижує тонус гладкої мускулатури органів виражено розширює зіницю (при цьому можливе підвищення внутрішньоочного тиску) викликає параліч акомодації.

Механізм дії обумовлений вибірковою блокадою атропіном м холінорецепторів (меншою мірою впливає на н-холінорецептори) внаслідок чого останні стають нечутливими до ацетилхоліну, який утворюється в області закінчень постгангліонарних парасимпатичних нервів. Здатність атропіну зв'язуватися з холінорецепторами пояснюється присутністю в його молекулі фрагмента, що надає йому спорідненості з молекулою ендогенного ліганду - ацетилхоліну. Зіниця розширена атропіном а не звужується при інстиляції холіноміметичних засобів. Максимальний мідріаз настає через 30-40 хвилин і зберігається протягом 7-10 днів параліч акомодації відповідно через 1-3 години і зберігається 8-12 днів.
Системний ефект атропіну обумовлений його антихолінергічною (холінолітичною) дією, що проявляється у пригніченні секреції слинних шлункових бронхіальних потових залоз підшлункової залози, при частішанні серцевих скорочень (зменшується гальмівна дія n.vagus на серці), зниженні тонусу гладкої мускулатури органів).

Проникаючи через гематоенцефалічний бар'єр атропін впливає центральну нервову систему. Препарат зменшує м'язовий тонус і тремор у хворих на паркінсонізм (центральна холінолітична дія) у терапевтичних дозах атропін збуджує дихальний центр великі дози атропіну викликають рухові та психічні порушення судоми галюцинаторні явища параліч дихання.

Фармакокінетика

Враховуючи системний вплив атропіну при ковтанні очних крапель потрапили через слізний канал у носоглотку препарат легко всмоктується в травному тракті біодоступність становить 50%; період напіввиведення - 13-38 годин атропін на 50% зв'язується з білками плазми крові; вигляді.

Показання

Діагностичне розширення зіниці при дослідженні очного дна для досягнення паралічу акомодації з метою визначення справжньої рефракції ока у комплексній терапії запальних захворювань травм ока та емболії спазму центральної артерії сітківки.

Протипоказання

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату.
Захворювання серцево-судинної системи при яких збільшення ЧСС може бути небажаним: миготлива аритмія тахікардія; хронічна серцева недостатність; ішемічна хвороба серця; мітральний стеноз; тяжка артеріальна гіпертензія. Гостра кровотеча. Тиреотоксикоз. Гіпертермічний синдром. Захворювання шлунково-кишкового тракту, що супроводжуються непрохідністю (ахалазія стравоходу, стеноз воротаря, атонія кишечника). Глаукома. Печінкова та ниркова недостатність. Miastenia gravis. Затримка сечі чи схильність до неї. Ушкодження мозку.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
При застосуванні сульфату атропіну спільно з інгібіторами МАО виникають порушення ритму серця; з хінідином новокаїнамідом – спостерігається потенціювання холінолітичного ефекту.

При застосуванні з препаратами конвалії з таніном спостерігається фізико-хімічна взаємодія, що призводить до взаємного послаблення ефектів.
Атропіну сульфат зменшує тривалість і глибину дії наркотичних засобів послаблює аналгетичну дію опіатів.

При одночасному застосуванні з димедролом або дипразином дія атропіну посилюється з нітратами галоперидолом глюкокортикоїдів для системного застосування - зростає ймовірність підвищення внутрішньоочного тиску з сертраліном - посилюється депресивний ефект обох препаратів зі спіронолактон міноксидил - знижується ефект спіронолактону та міноксидилу з пеніцилінами посилюється дія нізатидину кетоконазол – зменшується всмоктування кетоконазолу з аскорбіновою кислотою та аттапульгіт – знижується дія атропіну з пілокарпіном – знижується ефект пілокарпіну при лікуванні глаукоми з окспренолоном – знижується антигіпертензивний ефект препарату. Під дією октадину можливе зменшення гіпосекреторної дії атропіну, який послаблює дію М-холіноміметиків та антихолінестеразних засобів. При одночасному застосуванні з сульфаніламідними препаратами зростає ризик ураження нирок препаратами, що містять калій – можливе утворення виразок кишечника з нестероїдними протизапальними засобами – ризик утворення виразок шлунка та кровотеч.

Дія атропіну сульфату може бути посилена при одночасному застосуванні інших препаратів з антимускариновим ефектом М-холіноблокаторів протипаркінсонічних препаратів (амантадин) спазмолітиків деяких антигістамінних засобів препаратів групи бутирофенону фенотіазинів диспірамідів хінідину та трициклічних антидепресантів неселективних.

Пригнічення перистальтики під впливом атропіну може призвести до зміни всмоктування інших лікарських засобів.

Особливості застосування

При введенні препарату в кон'юнктивальний мішок у вигляді крапель необхідно стиснути ділянку слізних шляхів, щоб запобігти потраплянню розчину в слізний канал та його всмоктування. В офтальмологічній практиці атропіну сульфат доцільно застосовувати насамперед з лікувальною метою а з діагностичною – краще застосовувати мідріатики менш тривалої дії зокрема гоматропін (максимальний мідріаз – через 40-60 хв тривалість розширення зіниць та параліч акомодації – 1-2 дні).

При субкон'юнктивальному або парабульбарному введенні для зменшення тахікардії призначати валідол під язик.

Враховуючи системний вплив атропіну при ковтанні очних крапель, що потрапили через слізний канал у носоглотку, треба з обережністю застосовувати пацієнтам з гіпертрофією передміхурової залози без обструкції сечовивідних шляхів з хворобою Дауна при дитячому церебральному паралічі. пацієнтам з ксеростомією пацієнтам похилого віку або ослабленим пацієнтам при хронічних захворюваннях легень без оборотної обструкції при хронічних захворюваннях легень, що протікають з низьким виробництвом густого мокротиння, що важко відокремлюється особливо у дітей молодшого віку та ослаблених пацієнтів при вегетативної (автономної) нейропатії.
Дані щодо застосування контактних лінз при застосуванні атропіну сульфату відсутні.

З обережністю призначати пацієнтам похилого віку (старше 60 років).
У разі необхідності застосування при лікуванні ще яких-небудь крапель очей інтервал між закапуванням повинен становити не менше 15 хвилин.

Застосування у період вагітності та годування груддю

Препарат протипоказаний під час вагітності.

У період годування груддю при можливому розвитку системних ефектів при застосуванні очних крапель матері атропін проникає у грудне молоко і може спричинити дитину пригнічення дихання та сонливість. Застосування атропіну сульфату в період годування груддю протипоказане через небезпеку розвитку токсичної дії на дитину

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом чи іншими механізмами

У період лікування слід утримуватися від керування автотранспортом та занять іншими потенційно небезпечними видами діяльності, які потребують підвищеної концентрації уваги швидкості психомоторних реакцій та чіткості зору.

Спосіб застосування та дози

З лікувальною метою дорослим та дітям старше 7 років призначати по 1-2 краплі 2-6 разів на добу. Максимальне розширення зіниць атропіном, що сприяє розслабленню м'язів ока і прискорює регресію патологічного процесу, спостерігається через 30-40 хвилин і зберігається протягом 7-10 днів параліч акомодації - відповідно через 1-3 години і зберігається 8-12 днів.

Діти

Не застосовувати дітям віком до 7 років.

Дітям препарат призначати у менших концентраціях (0125% 025% 05%).

Передозування

Препарат добре переноситься, але в окремих випадках можливе посилення побічної дії.

Симптоми: посилення проявів побічних реакцій нудота блювання зниження артеріального тиску збудження тремор судоми безсоння сонливість галюцинації дратівливість гіпертермія пригнічення центральної нервової системи пригнічення активності дихального та судинно-рухового центрів.

Лікування. Промивання шлунка парентеральне введення холіноміметиків та антихолінестеразних засобів. При гіпертермії показані вологі обтирання та жарознижувальні засоби; при збудженні - введення тіопенталу натрію або оксибутирату натрію при мідріаз - місцево у вигляді очних крапель фосфакол фізостигмін пілокарпін. У разі розвитку нападу глаукоми слід закопувати в кон'юнктивальний мішок 1% розчин пілокарпіну щогодини по 2 краплі і підшкірно вводити по 1 мл 005% розчину прозерину 3-4 рази на добу.

Побічні реакції

Місцева дія: гіперемія шкіри повік гіперемія та набряк кон'юнктиви повік та очного яблука свербіж фотофобія мідріаз параліч акомодації підвищення внутрішньоочного тиску.

Системна дія: сухість у роті спрага порушення смакових відчуттів дисфагія зниження моторики кишечника до атонії запор затримка сечі атонія сечового міхура тахікардія аритмія включаючи екстрасистолію ішемія міокарда зменшення секреторної активності та тонусу бронхів що призводить до утворення в'язкого мокротиння важко відкашлюється; шкірні висипання кропив'янка ексфолітативний дерматит сухість шкіри гіперемія шкіри набряк алергічні реакції реакції гіперчутливості анафілактичні реакції анафілактичний шок порушення тактильного сприйняття підвищення температури тіла зменшення потовиділення.

Можливий розвиток алергічних реакцій через вміст натрію метабісульфіту.

Термін придатності

3 роки. Термін зберігання розчину після розтину флакона 14 діб.

Умови зберігання

При температурі не вище 25°С в оригінальній упаковці. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 5 або 10 мл у скляному флаконі; по 1 флакону з кришкою-крапельницею поліетиленової у пачці з картону.

Категорія відпуску

За рецептом.

Відгуки користувачів

Цей продукт ще не має відгуків.
Залишити відгук
Моя оцінка
Зверніть увагу
Інформація / інструкція до препарату призначена тільки в інформаційних цілях і призначена виключно в інформаційних цілях.
Повідомлення
Зворотний дзвінок
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку