Для поліпшення роботи сайту ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати сайт, ви погоджуєтеся з цим.
Пірацетам 400 мг таблетки №30
54,10 ₴
Дарниця ПрАТ (Україна, Київ)
Арт.
201960
У список
Пірацетам 400 мг таблетки №30
Дарниця ПрАТ (Україна, Київ)
Увага! Ціни дійсні тільки при покупці онлайн
Ваше місто - Київ?
Ваше місто
Обрати
Товар відсутній в аптеках обраного міста
Самовивіз
Безкоштовно
Кур'єром
Доставка до 48 годин
Від 2000 грн безкоштовно
Рецептурний препарат. Можливий тільки самовивіз з аптеки
Нова Пошта
Доставка 2-3 дні
Від 80 грн
Укрпошта відділення
Доставка 2-3 дні
Від 44 грн
На сайті
При отриманні
Залишилися питання?
Ми раді допомогти
Характеристики товара
Виробник | Дарниця ПрАТ (Україна, Київ) |
---|---|
Дозування | 400 мг |
Головний медикамент | Пірацетам |
Форма товару | Таблетки |
Спосіб застосування | Оральний |
Ознака | Вітчизняний |
Штрих-код | 4823006401833 |
Взаємодія з їжею | Не має значення |
Бренд | Пірацетам |
Умови відпуску | без рецепту |
Призначення | Для поліпшення роботи нервової системи, мозку |
Температура зберiгання | не вище 25°C |
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Автор: Громадська Яна
Автор: Кортунова Юлія
Оновлено: 13.11.2024
Перевірено
Інструкція
Діти
Інструкція пірацетам (Piracetam) 400 мг таблетки
Склад
діюча речовина: piracetam;
1 таблетка містить пірацетам 400 мг;
допоміжні речовини: цукор кристалічний, целюлоза мікрокристалічна, крохмаль картопляний, тальк, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат.
Лікарська форма
Таблетки.
Основні фізико-хімічні властивості:
таблетки білого або білого з кремуватим відтінком кольору, допускається мармуровість, з плоскою поверхнею, з фаскою і рискою. пірацетам можна придбати за низькою ціною.
Фармакотерапевтична група
Психостимулюючі та ноотропні засоби.
Код АТХ N06B X03.
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка.
Пірацетам є ноотропним засобом, який діє на мозок, покращуючи когнітивні (пізнавальні) процеси, такі як здатність до навчання, пам'ять, увага, а також розумову працездатність. Пірацетам впливає на центральну нервову систему різними шляхами: зміною швидкості розповсюдження збудження у головному мозку, покращенням метаболічних процесів у нервових клітинах, покращанням мікроциркуляції, позитивним впливом на реологічні характеристики крові. При цьому він не чинить судинорозширювальної дії.
Покращує зв'язки між півкулями головного мозку і синаптичну провідність у некортикальних структурах. Пірацетам інгібує агрегацію тромбоцитів і відновлює еластичність мембрани еритроцитів, зменшує адгезію еритроцитів. У дозі 9,6 г знижує рівень фібриногену і факторів Віллебранда на 30–40 % та подовжує час кровотечі. Пірацетам чинить протекторну і відновлювальну дію при порушенні функції головного мозку внаслідок гіпоксії та інтоксикації. Пірацетам знижує вираженість і тривалість вестибулярного ністагму.
Фармакокінетика.
Після прийому пірацетам внутрішньо пірацетам швидко і практично повністю всмоктується, пікова концентрація досягається через 1 годину після прийому. Біодоступність лікарського засобу становить приблизно 100 % після прийому одноразової дози 2 г. Об'єм розподілу пірацетам – приблизно 0,6 л/кг. Період напіввиведення лікарського засобу з плазми крові становить 4–5 годин і 8,5 години – із спинномозкової рідини, який подовжується при нирковій недостатності. Не зв'язується з білками плазми крові, не метаболізується в організмі. 80–100 % пірацетам виводиться нирками у незміненому вигляді шляхом ниркової фільтрації. Нирковий кліренс пірацетам у здорових добровольців становить 86 мл/хв. Фармакокінетика пірацетам не змінюється у пацієнтів із печінковою недостатністю. Пірацетам проникає крізь гематоенцефалічний і плацентарний бар’єри і мембрани, які використовуються при гемодіалізі.
Показання
Дорослі:
- симптоматичне лікування патологічних станів, що супроводжуються погіршенням пам’яті, когнітивними розладами, за винятком діагностованої деменції (слабоумства);
- лікування кортикальної міоклонії, як монотерапія або у складі комплексної терапії.
Протипоказання
Підвищена чутливість до пірацетам або похідних піролідону, а також до інших компонентів лікарського засобу.
Гостре порушення мозкового кровообігу (геморагічний інсульт).
Термінальна стадія ниркової недостатності.
Хорея Хантінгтона.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
Тиреоїдні гормони.
При сумісному застосуванні з тиреоїдними гормонами можлива підвищена дратівливість, дезорієнтація і порушення сну.
Аценокумарол.
Клінічні дослідження показали, що у хворих з важким перебігом рецидивуючого тромбозу застосування пірацетам у високих дозах (9,6 г/добу) не впливало на дозування аценокумаролу для досягнення значення протромбінового часу (INR) 2,5–3,5, але при його одночасному застосуванні відзначалось значне зниження рівня агрегації тромбоцитів, рівня фібриногену, факторів Віллебранда (коагуляційна активність (VIII: C); кофактор ристоцетину (VIII: vW: Rco) та протеїну плазмі крові (VIII: vW: Ag;)), в’язкості крові та плазми крові.
Фармакокінетичні взаємодії.
Імовірність зміни фармакодинаміки пірацетам під дією інших лікарських засобів низька, оскільки 90 % лікарського засобу виводиться в незміненому вигляді з сечею.
In vitro пірацетам не пригнічує цитохром Р450 ізоформи CYP1A2, 2В6, 2С8, 2С9, 2С19, 2D6, 2Е1 і 4А9/11 у концентрації 142, 426, 1422 мкг/мл.
При концентрації 1422 мкг/мл відзначено незначне пригнічення CYP2A6 (21 %) і ЗА4/5 (11 %). Однак рівень Кі цих двох CYP-ізомерів достатній при перевищенні 1422 мкг/мл. Тому метаболічна взаємодія з лікарськими засобами, що піддаються біотрансформації цими ферментами, мало можлива.
Протиепілептичні лікарські засоби.
Застосування пірацетам в дозі 20 г щоденно протягом 4 тижнів і більше не змінювало криву рівня концентрації і максимальну концентрацію (Сmax) протиепілептичних лікарських засобів у сироватці крові (карбамазепін, фенітоїн, фенобарбітал, натрію вальпроат) у хворих на епілепсію.
Алкоголь.
Сумісний прийом з алкоголем не впливав на концентрацію пірацетам в сироватці крові, і концентрація алкоголю в сироватці крові не змінювалась при одноразовому прийомі 1,6 г пірацетам.
У людей літнього віку пірацетам посилює дію антиангінальних засобів, підвищує ефективність антидепресантів.
Особливості застосування
Вплив пірацетам на агрегацію тромбоцитів.
У зв’язку з тим, що пірацетам знижує агрегацію тромбоцитів (див. розділ «Фармакологічні властивості»), необхідно з обережністю призначати лікарський засіб хворим з порушенням гемостазу, станами, що можуть супроводжуватися крововиливами (виразка шлунково-кишкового тракту), під час великих хірургічних операцій (включаючи стоматологічні втручання), хворим із симптомами тяжкої кровотечі або хворим, які мають в анамнезі геморагічний інсульт; пацієнтам, які застосовують антикоагулянти, тромбоцитарні антиагреганти, включаючи низькі дози ацетилсаліцилової кислоти. Лікарський засіб виводиться нирками, тому необхідно особливу увагу приділяти хворим з нирковою недостатністю.
Пацієнти літнього віку.
При довготривалій терапії пірацетамом у хворих літнього віку рекомендується регулярний контроль за показниками функції нирок, у разі необхідності слід коригувати дозу залежно від результатів дослідження кліренсу креатиніну (див. розділ «Спосіб застосування та дози»). Проникає через фільтрувальні мембрани апаратів для гемодіалізу.
При лікуванні хворих на кортикальну міоклонію слід уникати різкого переривання лікування у зв’язку із загрозою генералізації міоклонії або виникнення судом.
Пірацетам як допоміжну речовину містить цукор кристалічний, що слід враховувати хворим на цукровий діабет.
Застосування у період вагітності або годування груддю
Вагітність. Дані щодо застосування пірацетам вагітними жінками відсутні. Результати доклінічних досліджень не вказують на існування прямого або опосередкованого шкідливого впливу на перебіг вагітності, на розвиток ембріону, плоду та на постнатальний розвиток дитини.
Пірацетам проходить через плацентарний бар’єр. Концентрація препарату у новонароджених коливається в межах від 70% до 90% від його концентрації у матері. Пірацетам не слід застосовувати у період вагітності, якщо це не є обов’язковим, окрім випадків, коли клінічний стан вагітної матері потребує лікування пірацетамом, а очікувана користь для матері переважує ризик для плоду.
Годування груддю. Пірацетам виводиться із грудним молоком. Його не слід застосовувати під час годування груддю, а при необхідності застосування лікарського засобу годування груддю слід припинити. Необхідно прийняти рішення про припинення годування груддю або про припинення терапії пірацетамом з урахуванням переваг годування груддю дитини та користі від терапії для жінки.
Фертильність. Не існує клінічних даних щодо впливу пірацетам на фертильність. Результати доклінічних досліджень показують, що пірацетам не впливає на фертильність у самців та самок щурів.
Здатність пірацетам впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами
Слід бути обережними під час керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами через можливість розвитку побічних реакцій з боку центральної нервової системи.
Спосіб застосування та дози
Застосовувати пірацетам перорально, запиваючи невеликою кількістю води.
пірацетам застосовувати дорослим.
Лікування станів, що супроводжуються погіршенням пам’яті, когнітивними розладами.
Початкова добова доза пірацетам становить 4,8 г протягом першого тижня лікування. Зазвичай дозу пірацетам розподіляють на 2–3 прийоми. Підтримуюча доза пірацетам становить 2,4 г на добу. Надалі можливе поступове зниження дози на 1,2 г на добу.
Лікування кортикальної міоклонії.
Початкова добова доза пірацетам становить 24 г протягом 3 днів. Якщо за цей час не досягнуто бажаного терапевтичного ефекту, продовжують застосування лікарського засобу в тому ж дозуванні (24 г на добу) до 7 діб. Якщо на 7-му добу лікування не отримано бажаного терапевтичного ефекту, лікування слід припиняти. Якщо терапевтичного ефекту було досягнуто, то починаючи з дня, коли досягнуто стійке покращення, починати знижувати дозу лікарського засобу на 1,2 г пірацетам кожні 2 доби, поки знову не з’являться прояви кортикальної міоклонії. Це дасть можливість встановити середню ефективну дозу. Добову дозу слід розподіляти на 2–3 прийоми.
Лікування іншими антиміоклонічними засобами підтримується у попередньо призначених дозах. Лікування продовжувати до зникнення симптомів захворювання. Для попередження погіршення стану хворих не можна різко припиняти застосування лікарського засобу. Необхідно поступово знижувати дозу на 1,2 г пірацетам кожні 2–3 дні. Кожні 6 місяців призначати повторні курси лікування лікарським засобом, корегуючи при цьому дозу залежно від стану пацієнта, до зникнення або зменшення проявів хвороби.
Пацієнти літнього віку.
Корекція дози пірацетам рекомендується пацієнтам літнього віку з діагностованими або підозрюваними розладами функції нирок (див. розділ «Пацієнти з порушенням функції нирок»). При лікуванні необхідно контролювати кліренс креатиніну з метою адекватної корекції дози таким пацієнтам у разі необхідності.
Пацієнти із порушенням функції нирок.
Оскільки лікарський засіб виводиться з організму нирками, слід виявляти обережність при лікуванні хворих з нирковою недостатністю.
Збільшення періоду напіввиведення безпосередньо пов’язане з погіршенням функції нирок і кліренсу креатиніну. Це також стосується пацієнтів літнього віку, у яких рівень виведення креатиніну залежить від віку. Інтервал між прийомами потрібно скоригувати на основі рівня зниження функції нирок.
Розрахунок дози повинен виходити з оцінки кліренсу креатиніну у пацієнта. Розраховувати за формулою:
Кліренс креатиніну =
|
. [140 - вік (у роках)]× маса тіла (кг) .
|
(× 0,85 для жінок)
|
72 × концентрація креатиніну у плазмі (мг/дл)
|
Лікування таким хворим призначати залежно від ступеня тяжкості ниркової недостатності, дотримуючись таких рекомендацій:
Ступінь ниркової недостатності
|
Кліренс креатиніну (мл/хв)
|
Дозування
|
Відсутня ниркова недостатність
|
> 80
|
Звичайна доза, розділена на 2 або 4 прийоми
|
Легкий
|
50–79
|
2/3 звичайної дози за 2–3 прийоми
|
Помірний
|
30–49
|
1/3 звичайної дози за 2 прийоми
|
Тяжкий
|
< 30
|
1/6 звичайної дози одноразово
|
Термінальна стадія
|
−
|
Протипоказано
|
Пацієнти з порушенням функції печінки.
Коригування дози не потрібне для хворих тільки з порушенням функції печінки. У разі діагностованих або підозрюваних розладів функції печінки та нирок корекцію дози проводити, як вказано у розділі «Пацієнти з порушенням функції нирок».
Діти
Не застосовувати.
Передозування
Симптоми: посилення проявів побічної дії лікарського засобу. Симптоми передозування спостерігалися при пероральному застосуванні лікарського засобу в дозі 75 г.
Лікування симптоматичне. Специфічного антидоту немає, можна застосовувати гемодіаліз (виведення 50–60 % пірацетам).
Побічні реакції
Частота визначається таким чином: дуже часто (≥ 1/10), часто (≥ 1/100 <1/10), нечасто (≥ 1/1000 <1/100), рідко (≥ 1/10000 <1/1000), дуже рідко (<1/10000), поодинокі випадки (неможливо оцінити частоту на базі доступних даних).
Система або орган за системою класифікації органів та систем ВООЗ
|
Часто
(≥1/100 до <1/10)
|
Нечасто
(≥1/1000 до <1/100)
|
Розлади з боку нервової системи
|
Гіперкінезія
|
|
Розлади метаболізму та харчування
|
Збільшення маси тіла
|
|
Психічні розлади
|
Знервованість
|
Депресія
|
Загальні розлади
|
|
Астенія
|
Побічні реакції, відзначені у ході постмаркетингових спостережень, перераховані нижче за системами органів.
З боку органів слуху та вестибулярного апарату.
Поодинокі випадки: запаморочення.
З боку шлунково-кишкового тракту.
Поодинокі випадки: абдомінальний біль, біль у верхній частині живота, діарея, нудота, блювання.
З боку нервової системи.
Часто: гіперкінезія.
Нечасто: сонливість.
Поодинокі випадки: атаксія, порушення рівноваги, підвищення частоти нападів епілепсії, головний біль, безсоння, тремтіння.
З боку психіки.
Часто: знервованість.
Нечасто: депресія.
Поодинокі випадки: підвищена збуджуваність, тривожність, збентеження, галюцинації.
З боку крові та лімфатичної системи.
Поодинокі випадки: геморагічні розлади.
З боку імунної системи.
Поодинокі випадки: реакції гіперчутливості, анафілактоїдні реакції.
З боку шкіри та підшкірної клітковини.
Поодинокі випадки ангіоневротичний набряк, дерматити, висипання, кропив’янка, свербіж.
З боку репродуктивної системи та функції молочних залоз.
Поодинокі випадки: підвищення статевої активності.
Дослідження.
Часто: збільшення маси тіла.
Термін придатності
2 роки.
Умови зберігання
Зберігати в оригінальній упаковці у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.
Упаковка
По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці; по 3 контурні чарункові упаковки у пачці.
Категорія відпуску
За рецептом.
- Лікарська форма
- Основні фізико-хімічні властивості:
- Фармакотерапевтична група
- Фармакологічні властивості
- Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
- Особливості застосування
- Застосування у період вагітності або годування груддю
- Здатність пірацетам впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами
- Діти
- Термін придатності
- Умови зберігання
- Упаковка
- Категорія відпуску
Відгуки користувачів
5.0 1 відгук
5 зірок 100% (1)
4 зірки 0% (0)
3 зірки 0% (0)
2 зірки 0% (0)
1 зірка 0% (0)
- Татьяна25.07.19Таблетки эффективные, не вызывают побочных реакций, препарат из недорогих нашего производства, хорошо подпитывают мозг,улучшают кровообращение. Заказываю в этой аптеке, спасибо консультантам за помощь.
Залишити відгук
Дивіться інші товари у категорії:
Пірацетам пірацетам ціна Тена хьюмер ціна фаніган рецепт магнезія в ампулах ціна уролесан пластинка ціна фаніган мазь ціна мазь вишневського ціна гастрофіт таблетки ціна зовіракс мазь ціна ентерожерміна дитяча ціна тіиотриазолін уколи ціна дексаметазон в ампулах ціна ліпоферон ціна магній солгар 400 мг ламізил мазь ціна мазь актовегін ціна
Зверніть увагу
Інформація / інструкція до препарату призначена тільки в інформаційних цілях і призначена виключно в інформаційних цілях.