Купити хороший глюкометр - ціни, характеристики, моделі
Глюкометр являє собою компактний, портативний електронний прилад, який служить для вимірювання поточного рівня глюкози в крові. Користувач приладом може самостійно контролювати вимірювання рівня глюкози в крові. Глюкометр призначений для індивідуального використання. Найчастіше його застосовують для контролювання глюкози крові при всіх формах цукрового діабету.
Більшості найпопулярніших і доступних глюкометрів для проведення вимірювань рівня глюкози потрібна крапля крові, яка виникає при проколюванні шкіри. Це означає, що їх відносять до приладів інвазивного типу. В роботі глюкометра використовуються тест-смужки зі спеціальним чином нанесеним індикатором. При контакті з краплею крові на індикаторі виникає реакція, чисельним виразом якої і є показник кількості глюкози.
Існують сьогодні і неінвазивні моделі (Омелон B-2; GlucoTrack DF-F; Акку-Чек Мобайл; Симфонія tCGM). Також існують пристрої з підшкірними датчиками (модель Freestyle Libre Flash). Неінвазивні моделі працюють без забору крові. Вони характеризуються рядом важливих переваг:
- економічні (необхідні матеріали купуються рідше або відсутні взагалі);
- безболісні (процедура тестування не передбачає проколу);
- безпечні (відсутній ризик зараження);
- прості у використанні (за рахунок цього пацієнт не пропускає планові контрольні заміри);
- практичні (можна використовувати поза домом).
У нашій країні найбільш популярними і доступними є інвазивні глюкометри. Незважаючи на велику різноманітність їх модельного ряду, вони мають практично однакові принципи використання. Такий глюкометр простий в застосуванні. При проведенні вимірювання необхідно видавити краплю крові з «м'якоті пальця» (крім великого і вказівного пальців), нанести на тест-смужку і помістити її в глюкометр. Далі глюкометр, використовуючи свій автоматичний режим, проводить вимірювання. Для цього знадобитися 30-120 секунд. А результат вимірювання буде висвітлено на його табло. Більшість глюкометрів визначають концентрацію цукру крові в діапазоні 1-30 ммоль / л.
Ціна глюкометра залежить від міцності корпусу, характеристик дисплея, методів вимірювання і додаткових режимів. Деякі моделі мають ряд додаткових функцій: функція тонометра; звуковий сигнал при результаті значень, які не відповідають нормі; визначення рівня холестерину; слухове дублювання результатів; збереження в пам'яті результатів попередніх досліджень; зв'язок з комп'ютером. Всі ці додаткові режими однозначно збільшують вартість глюкометрів. Тому, для того щоб купити хороший глюкометр необхідне розуміння, кому він буде придбаний і в яких умовах буде використовуватися. Якщо прилад призначений літній людині, то знадобиться глюкометр, дисплей якого має великі розміри і хороше підсвічування. Для людей, які ведуть досить активний спосіб життя, краще буде купити глюкометр компактний і легкий. Дітям підійдуть моделі глюкометрів, що не складні в управлінні. Для користувачів, які погано бачать або чують найкраще підійдуть глюкометри, які самостійно вимовляють результати вимірювань вголос. Існують моделі, які мають незвичайний, стильний дизайн, тому оточуючі навіть не здогадаються про призначення приладу.
Як вибрати глюкометр?
Основне правило - функціональність, рівень точності вимірювань, проведених глюкометром, а потім зупинити свій вибір на найбільш простій та зручній для використання моделі. Якщо ретельно дотримуватися всіх правил роботи з глюкометром і тест-смужками, то і результати вимірювань будуть досить точними. Зазвичай, відхилення в показаннях глюкометра (тобто похибка) складає близько 15%.
На що звернути увагу при покупці глюкометра
- Невеликі розміри моделі, зручне розташування кнопок, рідкокристалічний екран бажано з великими цифрами.
- Спосіб обробки та зберігання даних в глюкометр: запис показників за один день, або протягом тижня, 1-3 місяців.
- Термін використання тест-смужок обраної моделі глюкометра після початку використання флакона (3, 6 або 18 місяців). Якщо вимірювати цукор потрібно зрідка, то необхідні смужки з тривалим терміном придатності.
- Гарантійний термін глюкометра повинен бути не менше п'яти років.
- Гарантійні сервісні майстерні обраних моделей повинні бути присутніми у всіх великих містах України.
- Модель та витратні матеріали для неї повинні бути в наявності і доступні в більшості аптек і магазинів медтехніки вашого міста.
- Бажано, щоб обрана модель глюкометра мала рекомендацію Міжнародної Діабетичної Асоціації України (МДАУ).
Зверніть увагу, що яку б модель ви не вибрали, основні витрати будуть за рахунок ціни на тест-смужки глюкометра. Зазвичай пацієнт з діабетом, який приймає інсулін, вимірює рівень цукру в крові 5-6 разів на день. Тому йому знадобиться використовувати смужок не менше 150-200 штук в місяць. Тест-смужки запаковані в тубуси по 25 або 50 штук. Якщо рівень цукру досить вимірювати один раз на день натщесерце, вибирайте смужки з терміном зберігання у відкритому вигляді більше 3х місяців або смужки, які запаковані в індивідуальну упаковку.
Неправильне поводження з приладом
Зазвичай глюкометри надійні і прості у використанні при дотриманні інструкції. Однак, можуть з'явитися неполадки при попаданні в нього пилу і бруду (корпус глюкометра не герметичний). З цієї причини необхідно зберігати глюкометр в захисному футлярі, що вбереже його цілісність навіть при падінні. Також зверніть увагу, що при високій температурі на вулиці не слід носити прилад в кишені, розташованій близько до тіла. Крапельки поту або нагрівання контактних смуг тест-смужок іноді призводять до окислення контактів глюкометра. Ці фактори можуть негативно вплинути на точність вимірювань. У холодну пору року глюкометр краще переносити у внутрішніх кишенях одягу, щоб знизити ризик його переохолодження.
Таким чином, функціональність, точність вимірювань і комфортність при використанні - рекомендовані критерії при покупці глюкометра.