Підготовка до вагітності – один із найвідповідальніших кроків для майбутніх батьків. Однак, під час планування важливо знати, які дні будуть потенційно сприятливими для зачаття. Цей період називається овуляцією - час, коли яйцеклітина вже дозріла і готова до запліднення. Існують різні способи визначення овуляторного періоду. Найбільш доступним і простим є використання спеціальних тестів, які допоможуть прискорити довгоочікуване зачаття.
Яйцеклітина дозріває приблизно на 12-15 день циклу, залежно від його тривалості. Якщо врахувати, що більшість жінок цикл нерівномірний, не можна припустити напевно, який день доведеться овуляція. До того ж, жіночий організм дуже чутливий до зовнішніх факторів: на нього можуть впливати стреси, зловживання алкоголем, фізичні навантаження, прийом антибіотиків. Дозріла клітина починає виходити з яєчників у маткову трубу, щоб зустрітися зі сперматозоїдом. Можливість зачаття визначається тривалістю життя яйцеклітини, що може становити від 12 до 24 годин. Саме ці дві доби є оптимальними для запліднення. Якщо яйцеклітина не запліднюється, вона відмирає і виводиться з матки разом з клітинами ендометрію, що відшарувалися. Починається менструація та цикл відновлюється.
Як визначити овуляцію
Зміни, пов'язані з овуляцією, помітити дуже просто, проте іноді вони виражені дуже слабо, що суттєво ускладнює визначення фертильного періоду. Як розпізнати овуляцію?
- збільшення чутливості до грудей;
- підвищення лібідо;
- незначне здуття живота;
- слабкі болі у нижній частині живота;
- поява набряків ніг;
- збільшення густоти та кількості виділень;
- загострення сприйняття запаху чи смаку.
Визначити овуляцію можна декількома способами – на підставі розрахунків, спостереження за базальною температурою, ультразвукового дослідження. Перший можна використовувати лише за умови стабільного циклу, що трапляється дуже рідко. Для спостереження за базальною температурою потрібно дуже довго проводити вимірювання, а УЗД – багато часу. Оптимальним за точністю та якістю результатів є використання тестів на овуляцію. Вони прості у застосуванні, мають високий рівень достовірності і доступні. В «Аптеці Доброго Дня» можна купити тести на овуляцію різних типів та принципів дії. Ми розповімо, як зробити правильний вибір.
Принцип роботи тестів на овуляцію
Всі тест-смужки на визначення овуляції працюють за одним принципом - пристрої виявляють рівень хімічних речовин в аналізованому прикладі: сечі або слині. Оскільки овуляція залежить від лютенізуючого гормону (ЛГ), його рівень визначається за допомогою набору реагентів. Висока концентрація означає, що яйцеклітина готова. При позитивному результаті бажано вчинити статевий акт не пізніше 48 годин, але не раніше ніж через 2 години після тесту. Це пов'язано з тим, що тест-системи свідчить про те, що яйцеклітина готова вийти, але в це потрібно певний час.
Низька концентрація ЛГ вказує на те, що яйцеклітина вже фізіологічно не здатна до запліднення. Тому результат тесту – негативний.
Види тестів на овуляцію
Залежно від кратності використання (слина, сеча), досліджуваного біоматеріалу (слина, сеча) та інших параметрів, виділяють такі типи устрост
- паперові смужки (стрип-тести);
- струменеві (тести-мідстрім);
- планшетні (касетні);
- цифрові;
- електронні.
Усі перелічені товари відносяться до категорії медичних діагностичних засобів . Тому найкраще замовити їх в аптеці: так ви будете впевнені в якості та безпеці продукції.
Папір. Найпростішими та найпоширенішими є стрип-тести. Вони є одноразовими паперовими смужками, зазвичай мають ширину від 2 до 3 мм, один кінець оброблений реагентом. Його опускають у контейнер із сечею не глибше позначених міток. В інструкції вказано час занурення та очікування результатів. Поки не виявляться результати, паперову смужку слід розмістити на сухій горизонтальній поверхні. Якщо на пристрої з'явиться друга смужка, це вказує на позитивний результат. Інтенсивність кольору тест-смужки потрібно порівняти з яскравістю контрольної лінії. Якщо тест-смужка недостатньо насичена, найімовірніше, пікова концентрація ЛГ доведеться наступного дня.
Як правило, тест-смужки поставляються в упаковці по 1,2 або 5 виробів у кожній. Усі вони мають також індивідуальне впакування.
Переваги:
- найдоступніша вартість серед усіх типів тестів;
- Висока чутливість.
До недоліків можна віднести іноді недостатньо хороше фарбування реагенту, коли видно слабку смужку, а також необхідність збору урини.
Струменеві тести є одноразовими. Застосовуються безпосередньо під час сечовипускання, тому збирати урину не потрібно. Пристрій оснащується волокнистим стрижнем, який слід поступово заповнити сечею, досягаючи реактиву. До відображення результатів тест потрібно розташувати на горизонтальній поверхні. Забезпечують більш високу точність результатів, ніж стрип-тест. У спільній упаковці зазвичай пропонується 5 індивідуально запечатаних смужок.
Струменеві тести мають наступні переваги:
- найвища зручність у застосуванні;
- доступна ціна.
Однак точність струменевих тестів поступається планшетним, цифровим та електронним, часто немає можливості купити один тест, оскільки вони поставляються в упаковці по 5 штук.
Планшетні тести є одноразовими, але дозволяють виконати дослідження кілька разів. Приладдя є пластиковими футлярами зі спеціальними віконцями для кожної процедури дослідження. Усередині розташований папір із реагентом. На комірку потрібно нанести кілька крапель сечі і через певний час (як зазначено в інструкції) з'явиться результат. Одна смужка у вікні є контрольною, друга – тестовою, яка показує позитивні результати. Зазвичай планшетні тести розроблені на 1, 5 чи 10 використань.
Переваги:
- найбільш висока достовірність у порівнянні з іншими одноразовими тестами;
- можливість спостереження.
Серед недоліків варто відзначити високу ціну та необхідність збирання біоматеріалу.
Цифрові випробування є виробами багаторазового застосування. Однак усередину їх все одно потрібно вставити одноразові змінні смужки. Свою назву вони отримали, тому що переводять дані в цифровий вигляд і відображають на екрані. Перед застосуванням тест-смужку слід зарядити та зачинити пристрій із клацанням. Кінчик тест-системи з реагентом поміщається в ємність із сечею на певний час, який зазначено в інструкції. Потім тест залишають на рівній поверхні до висвічування результатів. Позитивний результат відобразиться смайликом, негативний – порожнім колом.
Переваги цифрового тесту:
- багаторазове застосування;
- зручність використання;
- висока точність приладу.
Недоліками можна назвати високу ціну та необхідність покупки джерела живлення (батарейки).
Електронні випробування є багаторазовими високотехнологічними приладами. Зовні оформлені як помада чи пудрениця. Фактично, вони є маленькими мікроскопами або мініатюрними біохімічними аналізаторами для дослідження слини. Працюють пристрої від батарейок.
Переваги:
- можливість багаторазового дослідження;
- висока достовірність.
Проте електронні тести найдорожчі та вимагають уважного вивчення інструкції.
Як і коли використовують тести на овуляцію
Застосовувати тест слід протягом 5 днів передбачуваного періоду овуляції, тобто у середині циклу. Цей період можна скоротити після проведення спостережень протягом кількох циклів. Тестування виконується вранці та ввечері для отримання актуальних результатів. Найбільш сприятливим періодом вважається – з 10:00 до 20:00. Це саме той час, коли відбувається найпотужніша секреція лютеїнізуючого гормону.
Лікарі рекомендують за 3-4 години до тестування не пити багато води, оскільки це може зменшити концентрацію ЛГ у сечі.
Переваги покупки тестів у нас
В «Аптеці Доброго Дня» можна купити онлайн якісні тести на овуляцію від найкращих вітчизняних та європейських брендів – Home Test, «Фармаско» та інші. Ми співпрацюємо з виробниками безпосередньо, тому формуємо вигідні ціни на весь номенклатурний ряд продукції. Ви можете замовити товари у будь-якій кількості. Усі реалізовані тест-системи сертифіковані та мають свідоцтва про державну реєстрацію.
Виконуємо оперативну доставку продукції по Україні, вартість доставки у ваше місто дивіться на сайті перевізника.