Урологічні препарати
Дія сучасних урологічних препаратів направлено на ефективне лікування захворювань сечостатевої системи. Виходячи з причини розвитку і характеру патології, можливо призначення лікарських засобів з різних фармакологічних груп - від гомеопатичних препаратів і спазмолітиків, до антибіотиків і діуретиків.
Кожна з них має свої показання і цілий ряд протипоказань до використання, тому ні в якому разі не можна займатися самолікуванням або призначати собі ліки без консультації кваліфікованого уролога.
Види ліків в урології
Сучасна урологія має великий арсенал фармпрепаратів, які умовно поділяються на такі групи:
- антибактеріальні засоби;
- спазмолітики;
- сечогінні препарати;
- інші засоби.
Так, антибіотики призначені для провокування загибелі або гальмування процесів розмноження бактерій. Залежно від принципу дії, вони поділяються на бактерицидні і бактеріостатичні - перші призводять загибель мікроорганізмів, в той час як другі гнітять білковий синтез і пригнічують їх розмноження. Засоби цієї групи знайшли широке застосування в лікуванні інфекційних урологічних захворювань - простатиту, баланита, ендометриту, сальпінгіту, аднекситу, пієлонефриту, циститу, уретриту і багатьох інших. Крім того, вони запобігають розвитку бактеріальних ускладнень зазначених патологій.
Спазмолітики є групою фармакологічних препаратів, дія яких спрямована на ослаблення або повне усунення спазмів гладкої мускулатури внутрішніх органів, вен і артерій. В результаті цього істотно зменшується больовий синдром.Головною перевагою лікарських засобів даної групи від інших болезаспокійливих ліків є те, що вони запобігають розвитку або повністю усувають спазм, не втручаючись в механізми болю і не «змащуючи» симптоматику при важкій клінічній картині, що істотно б ускладнило діагностику. Що стосується сечогінних ліків, що застосовуються в урологічній практиці, то засоби даної групи гальмують в ниркових каналах процеси реабсорбції води і солей, збільшуючи їх виведення з сечею. Крім того, вони підвищують швидкість утворення сечі, знижуючи таким чином вміст рідини в тканинах і порожнинах. Оскільки діуретики мають виражені побічні ефекти, їх прийом повинен суворо контролюватися лікарем.
Приймати і призначати зазначені ліки необхідно тільки після консультації з урологом і проведення точної діагностики для виявлення причини і характеру захворювання.