Зігріваючі мазі: види, показання та протипоказання
Зігріваючі мазі - це препарати зовнішньої дії, які допомагають зняти біль при пошкодженні м'язів або опорно-рухового апарату. Вони ефективні при лікуванні артритів, артрозів, травм і навіть застуди, забезпечують м'який знеболюючий ефект при різних типах ушкоджень м'язів або суглобів. Навіть дешева зігріваюча мазь відмінно розігріє м'язи і забезпечить глибоке клітинне проникнення для зняття больових відчуттів.
Принцип дії зігріваючих мазей.
Розігріваючу дію гелів та мазей забезпечують такі компоненти:
- Бджолина / зміїна отрута;
- Камфора;
- Скипідар;
- Екстракт червоного перцю чи гірчиці;
- Метилсаліцилова кислота;
- Бодяга.
Багато ліків у складі мають відразу кілька діючих речовин для підвищення ефективності.
Більшість мазей працює однаково: після контакту зі шкірою активні речовини збуджують нервові клітини та посилюють кровопостачання. Після нанесення з'являється легке тепло, яке спричинене розширенням судин. У зоні використання посилюється мікроциркуляція крові, що прискорює відновлення.
Зігріваюча мазь активізує обмінні процеси та сприяє загоєнню пошкоджених м'язових волокон. Розширення судин знімає набряк із пошкодженої ділянки, вимиває медіатори запалення. Застосування мазей швидко зменшує запальні реакції та усуває біль.
Показання та протипоказання до використання
Зігріваючі мазі можуть бути самостійним засобом лікування або частиною загальної терапії. Зазвичай вони показані у таких випадках:
- Патології хребта: остеохондроз, сколіоз, лордоз.
- Забиті місця з гематомою або без.
- Відновлення після переломів.
- Артрити та артрози.
- Розтягнення та вивихи.
- Спортивні травми.
У деяких випадках використовують у комплексному лікуванні застуди.
Зігріваючі мазі протипоказано застосовувати при запальних процесах і на свіжих ранах, оскільки це може спричинити збільшення вогнища ураження. Препарати ефективні лише при хронічних болях.
Також до протипоказань відносяться:
- Алергічна реакція на активні компоненти засобу.
- Дерматит або зовнішні ушкодження шкіри у зоні нанесення.
- Черепно-мозкові травми.
- Відкриті рани.
- Злоякісні та доброякісні новоутворення.
Зігріваюча та знеболююча мазь є безрецептурним препаратом, але перед використанням краще отримати консультацію терапевта.
Зігріваючі мазі при вагітності
Використовувати розігріваючі засоби при вагітності та лактації заборонено, їх замінюють іншими більш щадними препаратами.
Зігріваючі мазі для дітей
Педіатри не рекомендують використовувати такі медикаменти для малюків віком до 3 років. Для дітей старшого віку до препарату радять додавати дитячий крем, тому що у дитини білш чутлива шкіра. Найпопулярніша зігріваюча мазь для дітей - Доктор МОМ, яку можна застосовувати при застуді або бронхіті.
Як наносити мазі із зігрівальною дією
Наносити зігріваючу мазь рекомендовано в рукавичках або кінчиками пальців. Після використання слід ретельно вимити руки з милом, щоб активні компоненти не потрапили в очі або слизові оболонки при контакті з ними.
Різновиди мазей в залежності від локалізації нанесення
Мазі та гелі діляться на типи залежно від майбутнього місця застосування. Нижче розглянемо кожен вид докладніше.
Зігріваючі мазі для спини
Їх використовують при травмах хребта, патологіях та болях у попереку. Препарати ефективно знімають больові відчуття, запобігають ускладненням та зменшують запальний процес. Гелі ефективні при остеохондрозі, сколіозі та інших хворобах, але тільки як комплексна терапія.
Зігріваючі мазі для шиї
Якщо продуло шию або защеміло нерв, лікарі рекомендують робити компреси. В якості альтернативи підійдуть зігріваючі мазі для шиї, які теж допомагають розслабити м'язи і забезпечити приплив крові. Поліпшення кровообігу прискорює подачу корисних речовин до хрящової тканини, що призводить до швидкого покращення стану.
Зігріваючі мазі при бронхіті та застуді
Використовувати зігріваючі мазі при бронхіті не рекомендується, якщо є підвищена температура або гостре запалення носоглотки. Це лише посилить стан хворого.
Розігріваючі гелі слід застосовувати тоді, коли гострий стан купований. Їх наносять на грудину та м'яко втирають у шкіру. Це сприяє розрідженню мокротиння та швидшому її виведенню.
Використання розігріваючих гелів при застуді дозволяє зняти симптоми. Мазь прибирає закладеність носа, біль у горлі, зменшує кашель та нежить. Також можна використовувати зігріваючі мазі, щоб зняти ломоту в тілі, викликану нездужанням. Вони входять до категорії ліки від застуди.
Зігріваючі мазі від кашлю
Ефективні і при гострому кашлі, і при затяжному. У складі зазвичай містять олії евкаліпта або ментолу, які потрапляють у дихальні шляхи. Це дозволяє розширити просвіт у бронхах та полегшити кашель. Під дією препарату кашель зменшується, а мокротиння відходить легше. Рекомендується використовувати зігріваючі мазі від кашлю на ніч і вже вранці буде помітний ефект.
Зігріваючі мазі для м'язів
Такі препарати застосовують при пошкодженні м'язового волокна: розтягуванні або сильній напрузі. Зігріваючі мазі для м'язів часто наносять на певні ділянки тіла спортсмени після тренувань.
Зігріваючі мазі для ніг від холоду
Це окрема категорія, в яку входять креми з зігріваючим ефектом. Вони використовуються в холодну пору року, забезпечують розширення судин, що спричиняє ефект тепла в ногах. Зігріваючі мазі для ніг від холоду зазвичай не мають медичних показань.
Замовляйте зігріваючі та знеболюючі мазі на маркетплейс add.ua
На маркетплейсі add.ua можна купити мазі, що зігрівають, за доступними цінами. Робіть замовлення, не виходячи із дому. Ми пропонуємо великий асортимент якісних ліків від вітчизняних та зарубіжних фармкомпаній. На маркетплейсі add.ua також можна замовити ліки від грипу, серцеві препарати, косметику та багато іншого.