Як вибрати противірусні препарати
Противірусні препарати – це окремий та відносно новий клас медикаментів. Насправді вони дозволяють поліпшити стан у багатьох випадках. Наприклад, застосовуються як ліки від грипу, корі, ГРВІ. Однак про їх ефективність та застосування ще точаться суперечки, тому слід обов'язково проходити обстеження та отримувати рекомендації від фахівця щодо відповідного медикаменту у вашому випадку.
Які препарати належать до противірусних?
Особливість вірусів полягає в нездатності існувати тривалий термін поза клітиною господаря. Потрапляючи до організму, вони швидко розмножуються, вбудовуючись у ДНК свого носія. Тому всі противірусні препарати пригнічують життєдіяльність сторонніх агентів в організмі. Їхня ключова дія — блокування здатності патогенів до клонування генетичного коду в людських клітинах. Ось як працюють противірусні препарати.
До таких ліків проти інфекцій відносять і медикаменти опосередкованої дії. Наприклад, противірусні імуномодулятори. Їхній механізм дії зовсім інший. Він спрямований на стимуляцію імунітету пацієнта шляхом збільшення вироблення власних інтерферонів.
Коли застосовується антивірусний препарат?
Сьогодні противірусні препарати для дорослих та дітей використовуються при цілому списку хвороб, серед яких:
- різні ГРВІ;
- герпес;
- грип різного типу;
- кон'юнктивіт;
- гепатити;
- ЗПС;
- інфекції сечовивідних шляхів;
- кір;
- краснуха;
- вітрянка та ін.
Випускаються як спеціалізовані противірусні препарати, так і медикаменти широкого спектру. Переважно такі фармакологічні засоби спрямовані для посилення організму. Їх можуть застосовувати у профілактичних цілях. Наприклад, щоб виключити можливість розвитку захворювання при порізах шкіри. У будь-якому разі противірусні імуностимулюючі препарати призначає лікар, якщо бачить у цьому необхідність.
Класифікація противірусних препаратів
Класифікують противірусні препарати за багатьма ознаками. Розглянемо найголовніші.
Залежно від типу вірусів, з якими боряться ті чи інші ліки, виділяють:
- Медикаменти для терапії недуг, що настали в результаті зараження РНК-вірусами. Вони ефективні проти грипу, ВІЛ, корі, COVID-19.
- Противірусні препарати, активні проти ДНК-вірусів. Вони діють проти герпесу, віспи, гепатитів, цитомегаловірусу.
Існує класифікація засобів за типом їхнього впливу:
- Ліки гомеопатичного характеру із опосередкованою активністю.
- Медикаменти, які мають антибіотикоподібний ефект.
- Різні імуностимулятори (не зовсім противірусні препарати), індуктори інтерферону.
Також виділяють ліки за характером впливу та спрямованості на той чи інший вірус. Існують такі групи медикаментів:
- Протигрипозні.
- Протигерпетичні.
- Протицитомегаловірусні.
- Протигепатитні.
- Антиретровірусні.
- Імуностимулятори, індуктори інтерферону.
- Гомеопатичні.
Окремо варто виділити вакцини. Це профілактичні противірусні препарати, що створюють стійкий імунітет, що діє тривалий час. Дані медикаменти дозволяють людині не захворіти або перенести недугу в легкій формі.
Крім того, противірусні препарати розрізняються за формою випуску. Найчастіше застосовуються:
- таблетки, капсули;
- мазі, креми;
- ін'єкції, порошки;
- супозиторії;
- краплі, розчини.
Через широкий асортимент дорослих та дитячих противірусних препаратів важливо проконсультуватися з лікарем та вивчити інструкцію перед їх покупкою.
Антивірусні препарати: особливості застосування
З метою профілактики противірусні препарати призначаються за такими схемами:
- Екстренний. Якщо був контакт з хворим, потрібно прийняти противірусний препарат впродовж 48 годин. Інакше профілактика марна.
- Плановий. Призначення відбувається у сезон епідемії. Прописані лікарем противірусні препарати використовують у кожний спалах інфекції.
З метою лікування потрібно якомога раніше розпочати прийом медикаментів з появою перших симптомів, але після лікарської консультації. При цьому важливо враховувати інструкцію до конкретних ліків.
Скільки потрібно приймати противірусні препарати?
Як правило, курс терапії триває до тижня.
Як часто можна приймати противірусні препарати?
Не варто приймати будь-які медикаменти без контролю. Якщо респіраторні інфекції спостерігаються частіше 4 разів за календарний рік, потрібно знайти причину проблеми, зрозуміти через що у людини знижений імунітет. Обережно слід приймати й профілактичні противірусні препарати.
Чи можна застосовувати противірусні препарати з антибіотиками?
Заборонено поєднувати противірусні препарати та антибіотики, оскільки їхня дія протилежна. Якщо перші підвищують імунітет, другі пригнічують його. У поодиноких випадках лікар може призначити подібне поєднання. Таке відбувається у разі розвитку бактеріального захворювання на тлі вірусної інфекції.
Чи відрізняються противірусні препарати для дітей?
Зазвичай для дітей використовувати противірусні препарати, призначені для дорослих, не можна. Такі медикаменти повинні мати мінімум побічних реакцій. Допустимі дозування теж разюче відрізняються. Важливу роль відіграє лікарська форма. Наприклад, противірусні препарати для немовлят випускаються у вигляді крапель для носа.
Противірусні препарати при вагітності
Як правило, противірусні препарати для вагітних заборонено застосовувати незалежно від терміну. Зрозуміло, коли небезпека від недуги для майбутньої матері сильніша, ніж від цих медикаментів, лікар може їх призначити.
Замовляйте найефективніші противірусні препарати онлайн
Пропонуємо купити противірусні препарати, ліки від ангіни та інші медикаменти в онлайн-аптеці «Доброго дня», не виходячи з дому. Вони полегшать ознаки хвороби. У нас продаються українські противірусні препарати та закордонні.
Замовляйте медикаменти на нашому сайті та забирайте у найближчій до вас точці видачі. Також можна отримати ліки поштою або кур'єром. Велика мережа аптек та постійна робота з постачальниками дозволяють запропонувати клієнтам найкращі умови та доступну ціну на сучасні противірусні препарати.