Знеболювальні засоби: показання до застосування, класифікація та особливості використання
Біль ніколи не доречний, проте він не запитує нас, чи хочемо ми його терпіти. Якщо несподівано розігралася мігрень, болить живіт чи не дає заснути артрит, на допомогу приходять знеболювальні таблетки. Вони швидко усувають больовий синдром, повертаючи гарне самопочуття. Розглянемо, чим є ці медикаменти і де їх найвигідніше купувати в Україні.
Знеболюючі препарати: показання до застосування
Болезаспокійливі препарати застосовуються для полегшення болю різного походження: головний, зубний, м'язовий. Також їх використовують для усунення больового синдрому, що виник у результаті запальних захворювань та хірургічних втручань.
Яке б гарне знеболювальне не було, застосовувати його рекомендується після консультації з лікарем, оскільки будь-які ліки мають протипоказання та побічні ефекти.
Класифікація болю
Існують різні класифікації больового синдрому, які дозволяють об'єктивно оцінити його природу та особливості перебігу.
За походженням біль буває:
-
Ноцицептивна. Пов'язана з активацією ноцицепторів (больових рецепторів) при травмах, запаленнях, опіках та інших ушкодженнях тканин.
-
Нейропатична. Зумовлена ушкодженням нервової системи. Виникає при здавленні нервів, цукровому діабеті, постгерпетичній невралгії та інших неврологічних станах.
За характером:
-
Гостра. Виникає раптово у відповідь на травму чи запалення, часто має різкий і обмежений характер.
-
хронічна. Тривалий біль, який триває понад 3 місяці. Буває періодичною та постійною.
За місцем розташування:
-
Локалізована. Обмежена певною областю (біль у животі, горлі, пальці).
-
Поширена. Охоплює широкі ділянки тіла, може бути пов'язана із системними патологіями (фіброміалгія).
За тривалістю:
-
Епізодична. Виникає періодично (мігрень).
-
Постійна. Хвилює завжди.
Розуміння типу болю є ключовим аспектом для правильної постановки діагнозу та призначення адекватного лікування. Лікар зможе призначити хороші знеболювальні, які допоможуть пацієнтові при його проблемі, тільки якщо знатиме, як у нього проявляється больовий синдром.
Різновиди знеболювальних препаратів
Знеболюючі таблетки в Україні продаються в різних формах випуску, включаючи таблетки, капсули, мазі, ін'єкційні розчини, ректальні супозиторії. Залежно від особливостей впливу на больові рецептори та нейропередачу в організмі ці ліки поділяються на кілька класів:
-
Анальгетики. Призначені для усунення помірного болю. Поділяються на прості (парацетамол, ацетилсаліцилова кислота) та нестероїдні протизапальні препарати, або нестероїдні протизапальні засоби (ібупрофен, диклофенак). Прості анальгетики мають знеболювальну та жарознижувальну дію. Нестероїдні протизапальні засоби, крім здатності усувати біль і знижувати температуру, мають виражений протизапальний ефект.
-
Наркотичні анальгетики. Здійснюють сильний знеболюючий ефект, але часто викликають побічні ефекти та залежність. До пігулок від болю цього виду належать агоністи (суфентаніл, морфін), агоністи-антагоністи (буторфанол), антагоністи (налоксон), часткові агоністи (бупренорфін).
-
Антиконвульсанти та антидепресанти. Використовуються для лікування нейропатичного болю. Назви знеболювальних пігулок цього класу: габапентин, прегабалін, карбамазепін, амітриптилін, дулоксетин, венлафаксин.
-
Місцеві анестетики (локальні знеболювальні засоби). Включають розчини, які наносяться на поверхню шкіри або вводяться підшкірно поблизу хворобливої ділянки. Сильні знеболювальні цієї групи - лідокаїн, дубікаїн, бупівакаїн.
-
Кортикостероїди. Застосовуються для зменшення запалення та набряку в тканинах, що призводить до зниження больової реакції. Кортикостероїди є ефективними при захворюваннях суглобів, спини. До їх списку входять преднізолон, дексаметазон, гідрокортизон, триамцинолон.
-
Міорелаксанти. Це знеболювальні таблетки, дія яких спрямована на усунення спазмів м'язів. Застосовуються переважно при болях у спині. Приклади хороших знеболювальних пігулок цієї групи - карисопродол, циклобензаприн, тизанідин, баклофен.
Ефективні засоби для заспокоєння болю в таблетках та капсулах
Якщо потрібні болезаспокійливі таблетки та капсули, можна вибрати із цього списку:
-
Темпалгін – сильні знеболювальні таблетки групи комбінованих аналгетиків. Створений на основі двох болезаспокійливих речовин – парацетамолу та кодеїну. Застосовується для усунення головного та зубного болю, а також хворобливих проявів при невралгії, міалгії та артралгії.
-
Нурофен - НПЗП на основі ібупрофену. Має виражений протизапальний і жарознижувальний ефект. Застосовується для усунення больового синдрому в спині, м'язах, суглобах, а також при ревматичних, зубних, головних і менструальних болях.
-
Спазмалгон - пігулки знеболювальні сильні, які також знімають спазми. Містять аналгетик метамізол натрію, міорелаксант пітофенон та спазмолітик фенпіверин. Препарат часто використовується для полегшення болю та зниження м'язових спазмів при ниркових та печінкових кольках, болях в органах ШКТ.
Класифікація пероральних знеболюючих препаратів
Залежно від того, які види болю можуть усувати знеболювальні, їх класифікують так:
-
біль голови: Цитрамон, Анальгін, Бруфен, Нурофен, Гофен;
-
зубний біль: Німесіл, Нурофен, Напроксен, Кетанов, Дексалгін, Олфен;
-
післяопераційний біль: Парацетамол, Морфін Промедол, Кетамін, Трамал, Оксикодон;
-
ліки від болю в суглобах та м'язах: Диклоберл, Німесил, Індометацин, Діацереїн;
-
біль у спині: Диклоберл, Декскетопрофен, Кеторолак, Ортофен, Кетопрофен;
-
Менструальний біль: Ацетилсаліцилова кислота, Найз, Кетопрофен, Диклоберл;
-
невралгії: Анальгін, Целебрекс, Нурофен, Диклоберл, Піроксикам, Індометацин.
Ефективні препарати для заспокоєння болю та запалення в Україні
Німесил, Диклоберл, Нурофен, Ортофен, Фармадол та інші сильні знеболювальні пігулки в Україні. можна купити онлайн на сайті аптеки "Доброго Дня". Тут представлені сертифіковані товари зарубіжних та вітчизняних виробників за вигідною ціною.
Щоб зрозуміти, які є знеболювальні таблетки у продажу, достатньо зайти на сайт АДД та вибрати категорію "Знеболюючі". Замовлення необхідних ліків оформляється в кілька кліків.
АДД забезпечує доставку товарів до всіх населених пунктів України. За вашим бажанням товари будуть доставлені кур'єром, службою доставки “Нової пошти” або “Укрпошти”.
Список використаної літератури
-
2023, Т. І. В’юн, Х. І. Абдуллаєва. Лікування хронічного болю при наданні паліативної медичної допомоги.
-
2023, В. Ж. Винникова, К. М. Макарова. Принципи сучасного лікування мігрені.
-
2022, В. О. Шупер, А. В. Дорогокупец. Аналіз особливостей застосування нестероїдних протизапальних препаратів.
Популярні питання
Скільки можна пити знеболюючих на день?
Будь-який знеболюючий засіб має свою добову дозу, яку не рекомендується перевищувати, щоб не спровокувати передозування. Інформація про те, скільки таблеток болезаспокійливого можна прийняти за день, вказана в інструкції до кожного препарату. Важливо дотримуватися її, а також рекомендацій лікаря, щоб не нашкодити здоров'ю.
Які знеболювальні вважаються ефективними?
Кетолонг-Дарниця, Анальгін, Неболін, Диклофенак, Німід.
Якими методами можна пом'якшити сильний біль?
Біль від удару допомагає пом'якшити поліетиленовий пакет з льодом, що додається до травмованої ділянки. При болі у м'язах можна прийняти гарячу ванну або зробити теплий компрес. До інших ефективних методів, що допомагають зменшити больовий синдром, належать масаж, глибоке дихання, акупунктура.
Які препарати існують для знеболювання?
Анальгін, Ацетилсаліцилова кислота, Диклофенак, Парацетамол, Ортофен, Нурофен, Меновазин.