На що впливає ліки для суглобів?
Природа передбачила дуже дієвий засіб, за допомогою якого організм сигналізує нам про наявність проблем і цим засобом є біль. Часом тільки вона змушує нас замислитися про стан свого здоров'я. Саме зі скаргами на біль найчастіше звертаються до лікарів. Не є винятком і захворювання суглобів. З цієї причини, одними з перших, призначають засоби для суглобів,що усувають біль. У ролі таких ліків можуть використовуватися нестероїдні протизапальні речовини.
Крім болезаспокійливої, вони мають протизапальну властивість, що зменшує набряк тканин, що оточують суглоби. У деяких випадках може знадобитися навіть призначення знеболюючих діючих на опіатні рецептори. Особливо в гострому періоді, програма лікування суглобів може включати глюкокортикоїди, що володіють потужною протизапальною дією. Також призначають ліки для кісток і суглобів,що здатні сповільнювати руйнування і запускати механізм відновлення кісткової і хрящової тканини.
Такі препарати називають хондропротекторами. У разі виявлення ревматоїдного, псоріатичного або ідіопатичного артриту показано призначення антиревматичних ліків. Їх дія спрямована на пригнічення імунної системи, що дозволяє істотно сповільнити руйнування суглобів. Всі перераховані препарати крім лікувального ефекту, можуть надавати суттєві побічні реакції. Таким чином, слід не допускати тривалого і безконтрольного їх застосування, а оцінку навіть незначних симптомів суглобової патології краще довірити лікарям. Тільки своєчасно і правильно призначені препарати для кісток і суглобів можуть попередити важкі ускладнення можливих захворювань.
Чому препарати для суглобів випускають в різних лікарських формах?
Розробляючи лікарську форму для будь-якого діючої речовини, виробник намагається поєднати максимальну простоту застосування і найбільшу ефективність. Наприклад, для домашнього застосування найбільш зручно використовувати болезаспокійливий засіб для кісток і суглобів у вигляді мазей, гелів і пластирів. Такі лікарські форми для використання не потребують спеціальної медичної освіти. Також зручно використовувати таблетки для кісток і суглобів. Правда варто відзначити, що на відміну від попередніх форм таблетки вимагають більшого контролю над можливими побічними реакціями. Безперечними перевагами в гострому періоді мають ін'єкційні форми ліків.
Вони здатні забезпечити найкоротші терміни надходження діючої речовини у внутрішнє середовище організму з мінімальними його втратами. Окремо можна виділити засоби для суглобів, які вводять в суглобову порожнину. Виконувати таку маніпуляцію може тільки спеціально підготовлений лікар. Такі ін'єкції, незважаючи на відносну складність маніпуляції, мають ряд суттєвих переваг. До них ставитися локалізоване вплив так як засоби лікуючі суглоби вводяться безпосередньо в проблемну зону. Таке введення дозволяє звести до мінімуму системні побічні реакції препаратів.