Медикаментозне лікування кашлю
Важко знайти людину, яка не відчувала на собі підвищення температури тіла, кашель, озноб та ломоту в тілі. У народі такий стан називають застуда, а медики ставлять діагноз гострого респіраторного захворювання. Деякі люди вважають, що найкращі ліки від застуди та засоби від кашлю для дорослих — цей час і вітамінний чай. Сучасна медицина може запропонувати цілий список ліків, які можуть не лише полегшити перебіг хвороби, а й запобігти розвитку ускладнень. Розібратися, які бувають препарати від застуди та найкращі засоби від кашлю, допоможе ця стаття.
Як вибрати ефективний засіб від застуди?
Ефективне лікування починається з розуміння факторів, які провокують захворювання. Ключовим моментом розвитку застуди є зниження імунітету. У певний момент імунна система перестає справлятися з вірусами та бактеріями, які щодня нас оточують. Як правило, немає необхідності визначати збудника, який спричинив застуду в кожному випадку. За адекватної допомоги організм здатний досить швидко подолати захворювання. Дещо окремо стоять віруси грипу, які можуть викликати ранні ускладнення.
Бюджетні ліки від кашлю, а також препарати від грипу та застуди можуть бути спрямовані на стимуляцію імунної системи та полегшення симптомів. Часто такі речовини комбінують в універсальні таблетки від грипу та застуди. У назви таких ліків іноді включають речовину, що має імуностимулюючу дію. Наприклад, препарат із вітаміном С.
Також доцільно використовувати місцевий засіб, який допомагає очистити слизові. У деяких випадках можуть призначатися речовини, що впливають на трахею та бронхи. Такі препарати від кашлю комбінованої дії регулюють вироблення слизу, разом з яким видаляється збудник, і перешкоджають звуженню дихальних шляхів.
Про що слід пам'ятати, приймаючи таблетки від грипу та застуди?
Багато засобів від застуди можна купити без спеціального рецепта лікаря. Однак без огляду лікаря не можна довго використовувати самостійно призначені ліки від грипу та застуди. Лікарський контроль та проведення лабораторних досліджень допоможе своєчасно призначити засоби, що впливають на збудника. Так, поряд зі стимуляторами імунітету можуть призначатися противірусні препарати прямої дії, антибіотики, а в деяких випадках і протигрибкові ліки.
Протикашльові засоби
Протикашльові засоби призначають, щоб придушити та усунути сухий або вологий кашель. Наркотичні препарати пригнічують кашель у головному мозку, ненаркотичні у структурі бронхів та плеври. Є ряд показань та протипоказань на використання препаратів від кашлю. Лікарі рекомендують приймати ліки від кашлю у таких випадках: ларингіт, плеврит, бронхіт, грип, пухлини гортані та бронхів. А от при пневмонії та бронхіті протипоказані препарати від кашлю. Медикаментозні засоби не можна приймати разом із алкоголем, це призведе до серйозного порушення роботи органів та систем.
Чи є ефективні ліки від кашлю
На сучасному фармацевтичному ринку складно підібрати необхідний препарат та ліки від кашлю для дорослих через великий вибір. Тому найкращим варіантом стане консультація лікаря. Фахівець порадить як позбутися кашлю за короткий час і без шкоди для здоров'я, розповість які препарати від кашлю підійдуть дітям, дорослим, вагітним жінкам і мамам, що годують. Якщо хвороба перейшла у гостру форму, то тут уже не обійтися без антибіотиків.
Народна медицина теж дуже багата на свої ефективні ліки від кашлю. Подорожник, истода, алтея, трави чебрецю, коріння солодки, соснові бруньки і це ще не повний список.
Також препарати є у таблетках, мікстурах, сиропах, порошках. Геделікс, Гербіон, Бронхіпрет ось деякі з них.
Для дітей найкраще підійдуть приємні на смак та запах ліки: Коделак, Лібексин, Глікодін. Це недорогі та доступні ліки від кашлю.
Протикашльові засоби – вихід
Захоплюватися препаратами від кашлю не варто. Приймати їх потрібно за призначенням лікаря. Існують кілька неприємних побічних ефектів: нудота, сонливість, запор, блювання. Часто приймати не рекомендується.
Кашель, причини виникнення та методи усунення
Практично неможливо знайти людей, які не стикалися з таким явищем, як кашель. У нормі кашель виникає під час подразнення чутливих клітин дихальних шляхів. Швидке, поштовхоподібне виділення повітря допомагає організму очистити дихальні шляхи від дратівливих об'єктів. Однак у деяких ситуаціях може знадобитися використовувати спеціальний засіб від кашлю.
Що робити, якщо виник кашель?
Кашель не є самостійним захворюванням. Він виникає під впливом певних чинників. Якщо кашель виник унаслідок вдихання подразнюючих частинок, достатньо вийти на чисте повітря. Іноді в таких ситуаціях можна використовувати льодяники, що заспокоюють роздратовану слизову оболонку.
Однак якщо кашель триває тривалий час, необхідно звернутися до лікаря для уточнення причин, що викликали його. Також потрібна консультація лікаря, якщо спеціальні препарати від кашлю не мають необхідного ефекту.
Крім застуди та інфекційних агентів, що викликають запальні зміни в дихальних шляхах, кашель може свідчити про алергічні реакції або навіть захворювання серцево-судинної системи. У таких ситуаціях звичайна мікстура від кашлю буде неефективною.
Як вибрати ліки від кашлю?
Кашель може відрізнятися за кількістю мокротиння, що виділяється. Препарати від сухого кашлю розріджують та активують вироблення слизу, що допомагає видаляти інфекційні та дратівливі частинки. У деяких випадках може знадобитися використання речовин, що пригнічують рецептори слизової або кашльової центр мозку.
Слід пам'ятати, що препарати від кашлю, що пригнічують мозковий центр, мають суворі обмеження застосування, особливо у дітей. Для лікування продуктивного кашлю використовують відхаркувальні засоби, які перешкоджають затримці слизу та розвитку хронічного процесу.